Reklama

Kościół

Bp Andrzej Przybylski do młodzieży: Stańcie się świadkami żywego Boga, a nie teoretycznej wiary!

Bp Andrzej Przybylski na młodzieżowych rekolekcjach oazowych.

2024-07-10 07:13

[ TEMATY ]

oaza

bp Andrzej Przybylski

Archiwum bp. Andrzeja Przybylskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Grupa ponad 40 młodych z różnych regionów archidiecezji częstochowskiej przeżywa swoje wakacyjne rekolekcje oazowe w ośrodku formacyjno edukacyjnym w Nędzy koło Raciborza. Opiekę duchową wobec młodych pełni ks. Sebastian Kosecki wsparty grupą animatorów. We wtorek, 9 lipca br. młodzież odwiedził bp Andrzej Przybylski.

Podczas Mszy świętej nawiązał do tajemnicy zmartwychwstania, którą akurat tego dnia rozważali młodzi. „To najbardziej podstawowa tajemnica naszej wiary – mówił w homilii bp Andrzej – Gdyby nie było zmartwychwstania nasza wiara, walka z grzechem czy chodzenie do kościoła nie miałby większego sensu. Ale wiara w zmartwychwstanie zakłada nie tylko przyjęcie dowodów takich jak pusty grób, czy pozostawione w nim chusty. Zmartwychwstanie Jezusa zmienia kompletnie nasze podejście do Pana Boga, innych ludzi i siebie samych. Wierzyć w zmartwychwstanie to po prostu wierzyć, że Jezus żyje, żyje w Kościele, w liturgii, we mnie, w drugim człowieku i w świecie. Czy nie zachowujecie się czasem tak jakby Bóg umarł, jakby wiara była tylko historyczną opowieścią o życiu i śmierci Jezusa z Nazaretu, jakby wiara była tylko jakimś teoretycznym zestawem prawd, które przyjmujemy, ale tak naprawdę nimi nie żyjemy? Jeśli te rekolekcje nie przełączą was z wiary teoretycznej na wewnętrzne przekonanie, że Jezus żyje to nie wyjedziecie stąd nawróceni i nie staniecie się dla innych świadkami żyjącego Boga!”

Na koniec spotkania z młodymi bp Andrzej podzielił się swoim własnym doświadczeniem żywej wiary. „Bóg dla mnie nie jest jakąś teorią, ale przekonaniem, że jest On zawsze ze mną, że nigdy nie jestem sam i niczego nie muszę się bać, bo Jezus jest Bogiem czuwającym nade mną i nad światem, że On pokonał grzech, cierpienie i śmierć i dał naszemu życiu najpiękniejszą perspektywę życia wiecznego”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +6 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii

[ TEMATY ]

ksiądz

kapłan

bp Andrzej Przybylski

© Václav Mach/fotolia.com

Tak wyglądał typowy dzień Jezusa w czasie Jego publicznej działalności: uzdrawianie chorych, wypędzanie złych duchów, modlitwa i głoszenie Ewangelii. Zadziwia przy tym wszystkim olbrzymia gorliwość Jezusa. Jak trzeba to nawet zarywa noc, żeby tylko móc służyć i żeby nie zaniedbać żywej relacji z Ojcem. On wie, że Jego misja to kwestia życia i śmierci, zbawienia lub potępienia.

CZYTAJ DALEJ

Kapelan ks. Edward Pleń przed IO: Sportowcy przychodzą do duchownego po wsparcie

2024-07-25 08:11

[ TEMATY ]

Igrzyska w Paryżu 2024

Igrzyska Olimpijskie

Archiwum ks. Edwarda Plenia SBD

Rio de Janeiro 2016. Stoją od prawej: bp Marian Florczyk, Anita Włodarczyk i ks. Edward Pleń SBD

Rio de Janeiro 2016. Stoją od prawej: bp Marian Florczyk, Anita Włodarczyk i ks. Edward Pleń SBD

Ks. Edward Pleń jest kapelanem polskich sportowców od 22 lat. Pełni nie tylko posługę duszpasterską, udziela sakramentów i odprawia Msze święte, ale też jest powiernikiem i bardzo często przyjacielem zawodników. Mimo różnicy wieku, jaka dzieli go od zawodników, ci mówią do niego Edi.

Na funkcję krajowego duszpasterza sportowców powołała go w 2002 roku Konferencja Episkopatu Polski. Po latach ks. Pleń podkreślił, że to dla niego wielkie wyróżnienie. “Służenie sportowcom, bycie wśród sportowców, spotykanie się z nimi - myślę, że nawet nie spodziewałem się, że spotka mnie takie wyróżnienie. Używając takiego wielkiego języka, to ja w tym momencie czuję się aż wyniesiony pod niebiosa” – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Nazaretanek w związku z wyrokiem sądu: dobro dzieci jest dla nas najważniejsze

2024-07-25 14:43

[ TEMATY ]

oświadczenie

Red./ak/GRAFIKA CANVA

- Bezpieczeństwo i dobro dzieci są dla nas najważniejsze - podkreślają siostry nazaretanki w przesłanym KAI oświadczeniu. Oświadczenie wydane zostało w związku z wyrokiem sądu Okręgowego w Siedlcach wydanym 18 lipca br. w sprawie znęcania się nad dziećmi przez jedną z zakonnic pełniącą funkcję nauczycielki w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Nazaretanek im. Jana Pawła II w Łukowie. Siostry wyrażają głęboki smutek w związku z tą sprawą. Zapewniają też, że nie czekając na wyrok sądu, podjęły już kroki mające na celu zapobieganie takim sytuacjom w przyszłości.

Oświadczenie Rzeczniczki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Prowincja Warszawska w sprawie wyroku Sądu Okręgowego w Siedlcach z dnia 18 lipca 2024 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję