Reklama

Kościół

Jasna Góra: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego ratunkiem dla świata

By dzieło Duchowej Adopcji rozprzestrzeniło się na Polskę i świat. Na Jasnej Górze rozpoczęła się wyjątkowa inicjatywa zachęcająca do modlitwy za dzieci nienarodzone i rodziców, którzy chcą dokonać aborcji. Wolontariusze wręczają, jasnogórskim pielgrzymom, gazetki zachęcające do podjęcia tej 9-miesięcznej modlitwy. Organizatorami są Centralny Ośrodek Duchowej Adopcji na Jasnej Górze i Fundacja „Małych Stópek” ze Szczecina.

2024-07-10 18:03

[ TEMATY ]

Jasna Góra

adopcja

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu posłowie zadecydują o życiu setek tysięcy niewinnych dzieci, które będą zabijane w polskich szpitalach, dlatego pragniemy informować społeczeństwo i zachęcać do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to jedyny ratunek dla świata - powiedział o. Samuel Karwacki krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Przypomniał, że wielki testament i zobowiązanie pozostawił Polakom bł. kard. Stefan Wyszyński w jasnogórskich ślubach narodu: „Przyrzekamy Ci, z oczyma utkwionymi w żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą Łaskę Ojca wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prymas Polski przekonywał, że wprowadzanie w Polsce prawa do aborcji grozi „samobójstwem narodu”, a przerywanie ciąży nazywał „bezprawiem i zbrodnią”.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji „Małych Stópek” ze Szczecina zauważył, że celem jasnogórskiej inicjatywy jest rozpowszechnianie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wśród przybywających na Jasną Górę pielgrzymów, ponieważ są to osoby, które mają otwarte serca przyjeżdżając do Matki Bożej, a wyjeżdżając od Niej mają ubogacone dusze. Wyjaśnił, że wolontariusze wręczają wiernym gazety Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby każdy mógł dowiedzieć się więcej o tej 9-miesięcznej modlitwie, nie tylko od strony technicznej, ale też poznać jej bogactwo, bo jak mówił ona jest: „Bożym dotknięciem, jeżeli są tylko ludzie, którzy się nią modlą”. - Mamy niebezpieczny czas dla zachowania wartości życia i to jest zrządzeniem nieba, że on, nas obrońców, teraz jednoczy. Nie możemy stać z założonymi rękoma, trzeba je złożyć do modlitwy i do pracy - zachęcał ks. Kancelarczyk.

Reklama

- Wmawia się młodym, że dziecko jest niczym, że jest tylko zlepkiem komórek, że kobiety mają prawo decydować, czy ono ma się urodzić, czy nie i dlatego ta modlitwa jest tak bardzo potrzebna, a to, że ona ratuje życie to potwierdza wiele świadectw ludzi - powiedziała Jowita Kostrzewska ze wspólnoty „Pielgrzymi Niepokalanej”, koordynatorka inicjatywy z Częstochowy. Apelowała, żeby nie tylko nie ustawać w tej modlitwie, ale również zmieniać myślenie młodego pokolenia, by zrozumieli jak wielką wartością jest życie.

Dodała, że ta modlitwa ratuje życie nie tylko konkretnego dziecka, ale także życie duchowe jego rodziców i wszystkich, którzy przyczyniają się do aborcji.

S. Joanna Cybułka z Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji na Jasnej Górze podkreśliła, że modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki trwa symboliczne dziewięć miesięcy, czyli tyle ile dzieciątko rośnie pod sercem mamy. Każdego dnia osoby, które przystąpiły do niej odmawiają jedną dziesiątkę różańca oraz przypisaną modlitwę.

W inicjatywę rozprzestrzeniania dzieła Duchowej Adopcji na Jasnej Górze zaangażowały się wspólnoty: „Pielgrzymi Niepokalanej”, Wojownicy Maryi, a także ludzie indywidualni, którzy są za życiem.

Wolontariuszem tej nowej inicjatywy może zostać każdy - wystarczy napisać maila na adres: KontaktPielgrzymiNiepokalanej@gmail.com

Ocena: +10 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W twarzy drugiego człowieka zobaczyć brata

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Dzień Chorego

Karol Porwich

– Wraz z papieżem Franciszkiem prosimy Maryję z Groty Massabielskiej, Matkę Miłosierdzia, Matkę z Jasnej Góry, z Ostrej Bramy, Matkę Uzdrowienia Chorych z niezliczonych sanktuariów na całym świecie, niech wspiera naszą wiarę i naszą nadzieję, i pomaga nam odpowiedzialnie troszczyć się o siebie nawzajem – mówił abp Wacław Depo 11 lutego, w XXIX Światowy Dzień Chorego, na Jasnej Górze.

Kierując swoje myśli i serca w kierunku osób chorych, służby zdrowia i tych, którzy nimi się opiekują, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze abp Wacław Depo przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię.

CZYTAJ DALEJ

W najbliższych dniach kolejne oceny zjawisk nadprzyrodzonych; czy będzie decyzja ws. Medjugorie?

2024-07-18 10:50

[ TEMATY ]

objawienia

Monika Książek

Medjugorie

Medjugorie

Kolejne oceny rzekomych zjawisk nadprzyrodzonych zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku dni - powiedział prefekt ds. Dykasterii Nauki Wiary, kard. Víctor Manuel Fernández w opublikowanym wywiadzie dla hiszpańskiej gazety kościelnej „Alfa y Omega”.

Prefekt Dykasterii Nauki Wiary zaznaczył, że w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się kilku kolejnych orzeczeń, ale są też przypadki, które nadal wymagają dłuższej oceny. Kardynał nie powiedział, o które konkretnie przypadki chodzi. Przypomnijmy, że w szczególności oczekuje się na decyzję w sprawie domniemanych objawień maryjnych w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie.

CZYTAJ DALEJ

USA: odnowa Kościoła przez Eucharystię

2024-07-18 18:40

[ TEMATY ]

USA

Eucharystia

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Stanach Zjednoczonych przeżywa proces głębokiej duchowej odnowy opartej na Eucharystii. Centralnym punktem tego procesu jest rozpoczęty wczoraj Krajowy Kongres Eucharystyczny. „Spodziewamy się cudów, ponieważ kiedy ludzie gromadzą się w imię Jezusa, On objawia się z wielką mocą” - powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący komitetu organizacyjnego. Oczekujemy głębokich nawróceń, uzdrowień i przede wszystkim prawdziwego wzrostu ducha misyjnego - dodał bp Andrew Cozzens.

Podkreślił, że odnowa Kościoła oparta na Eucharystii zdaje egzamin. Episkopat zainicjował ten proces przed dwoma laty, najpierw na szczeblu diecezjalnym, a potem przez cały ubiegły rok w parafiach, małych grupach. Była to ewangelizacja ludzi, którzy choć są katolikami nie zawsze zdają sobie sprawę, czym jest Eucharystia - mówi bp Cozzens. Pierwszym owocem tych starań jest trwający do niedzieli w Indianapolis kongres. Ponad 50 tys. wiernych codziennie uczestniczy tam we Mszy, adoracjach i katechezach. Wcześniej od 17 maja z czterech stron Stanów Zjednoczonych zmierzała do Indianapolis pielgrzymka z Najświętszym Sakramentem. Przebyto w sumie ponad 10 tys. km. Na różnych etapach uczestniczyło w niej 100 tys. wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję