Reklama

Kościół

Jasna Góra: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego ratunkiem dla świata

By dzieło Duchowej Adopcji rozprzestrzeniło się na Polskę i świat. Na Jasnej Górze rozpoczęła się wyjątkowa inicjatywa zachęcająca do modlitwy za dzieci nienarodzone i rodziców, którzy chcą dokonać aborcji. Wolontariusze wręczają, jasnogórskim pielgrzymom, gazetki zachęcające do podjęcia tej 9-miesięcznej modlitwy. Organizatorami są Centralny Ośrodek Duchowej Adopcji na Jasnej Górze i Fundacja „Małych Stópek” ze Szczecina.

2024-07-10 18:03

[ TEMATY ]

Jasna Góra

adopcja

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu posłowie zadecydują o życiu setek tysięcy niewinnych dzieci, które będą zabijane w polskich szpitalach, dlatego pragniemy informować społeczeństwo i zachęcać do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to jedyny ratunek dla świata - powiedział o. Samuel Karwacki krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Przypomniał, że wielki testament i zobowiązanie pozostawił Polakom bł. kard. Stefan Wyszyński w jasnogórskich ślubach narodu: „Przyrzekamy Ci, z oczyma utkwionymi w żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą Łaskę Ojca wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prymas Polski przekonywał, że wprowadzanie w Polsce prawa do aborcji grozi „samobójstwem narodu”, a przerywanie ciąży nazywał „bezprawiem i zbrodnią”.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji „Małych Stópek” ze Szczecina zauważył, że celem jasnogórskiej inicjatywy jest rozpowszechnianie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wśród przybywających na Jasną Górę pielgrzymów, ponieważ są to osoby, które mają otwarte serca przyjeżdżając do Matki Bożej, a wyjeżdżając od Niej mają ubogacone dusze. Wyjaśnił, że wolontariusze wręczają wiernym gazety Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby każdy mógł dowiedzieć się więcej o tej 9-miesięcznej modlitwie, nie tylko od strony technicznej, ale też poznać jej bogactwo, bo jak mówił ona jest: „Bożym dotknięciem, jeżeli są tylko ludzie, którzy się nią modlą”. - Mamy niebezpieczny czas dla zachowania wartości życia i to jest zrządzeniem nieba, że on, nas obrońców, teraz jednoczy. Nie możemy stać z założonymi rękoma, trzeba je złożyć do modlitwy i do pracy - zachęcał ks. Kancelarczyk.

Reklama

- Wmawia się młodym, że dziecko jest niczym, że jest tylko zlepkiem komórek, że kobiety mają prawo decydować, czy ono ma się urodzić, czy nie i dlatego ta modlitwa jest tak bardzo potrzebna, a to, że ona ratuje życie to potwierdza wiele świadectw ludzi - powiedziała Jowita Kostrzewska ze wspólnoty „Pielgrzymi Niepokalanej”, koordynatorka inicjatywy z Częstochowy. Apelowała, żeby nie tylko nie ustawać w tej modlitwie, ale również zmieniać myślenie młodego pokolenia, by zrozumieli jak wielką wartością jest życie.

Dodała, że ta modlitwa ratuje życie nie tylko konkretnego dziecka, ale także życie duchowe jego rodziców i wszystkich, którzy przyczyniają się do aborcji.

S. Joanna Cybułka z Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji na Jasnej Górze podkreśliła, że modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki trwa symboliczne dziewięć miesięcy, czyli tyle ile dzieciątko rośnie pod sercem mamy. Każdego dnia osoby, które przystąpiły do niej odmawiają jedną dziesiątkę różańca oraz przypisaną modlitwę.

W inicjatywę rozprzestrzeniania dzieła Duchowej Adopcji na Jasnej Górze zaangażowały się wspólnoty: „Pielgrzymi Niepokalanej”, Wojownicy Maryi, a także ludzie indywidualni, którzy są za życiem.

Wolontariuszem tej nowej inicjatywy może zostać każdy - wystarczy napisać maila na adres: KontaktPielgrzymiNiepokalanej@gmail.com

Ocena: +10 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: 40. Pielgrzymka ZHR, dziś modlitwa z kombatantami Armii Krajowej

[ TEMATY ]

Jasna Góra

harcerze

skauci

Pielgrzymki 2022

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze zakończyła się trzydniowa 40. Pielgrzymka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Jubileuszowe spotkanie było okazją do modlitwy o odnowę ducha całej harcerskiej społeczności, podziękowaniem za życie i pracę tych druhen i druhów, którzy tworzyli harcerstwo „niepokorne” w trudnych latach 80-tych. Dziś podczas wieńczącej pielgrzymkę Mszy św. harcerze spotkali się z kombatantami Armii Krajowej i tymi, którzy pielęgnują historię Państwa Podziemnego. To od nich od 40 lat uczą się, by w każdej sytuacji umieć „zachować się jak trzeba”, dając świadectwo wierności Bogu, ewangelicznym wartościom i Ojczyźnie.

Dzisiejsza modlitwa harcerzy i kombatantów odbywała się także w duchowej łączności z Suchowolą, gdzie w rodzinnej parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki trwają uroczystości upamiętniające 75. rocznicę urodzin tego kapłana męczennika. - Harcerze, w których działanie wpisane są miłość do Boga i Polski są też i jego duchowymi spadkobiercami - powiedział ks. prał. Edmund Szarek. - Jesteśmy zobowiązani, aby nieść te wartości patriotyczne, które przekazywał bł. ks. Jerzy i realizować to zadanie, które kreślił z myśli św. Pawła „zło dobrem zwyciężaj” – dodał ks. Szarek, który jest kapelanem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” w Garwolinie. Kapłan od lat szerzy pamięć o bł. ks. Jerzym.

CZYTAJ DALEJ

Donald Trump: Tylko Bóg zapobiegł temu, co jest nie do pomyślenia

2024-07-15 09:25

[ TEMATY ]

Donald Trump

PAP/EPA/DAVID MAXWELL

„Tylko Bóg zapobiegł temu, co jest nie do pomyślenia” – dodał. „Nie bójmy się, pozostańmy odporni w naszej wierze i odważni w obliczu niegodziwości” – podkreślił Trump.

Donald Trump powiedział, że nie może się doczekać swojego przemówienia w Milwaukee w stanie Wisconsin, gdzie w w poniedziałek rozpocznie się Krajowa Konwencja Partii Republikańskiej. To jego drugi wpis w mediach społecznościowych, odkąd został lekko ranny w zamachu na wiecu wyborczym.

CZYTAJ DALEJ

Wilno: Do Ostrej Bramy dotarła 32. Warmińska Pielgrzymka Piesza

2024-07-16 11:18

[ TEMATY ]

Wilno

Ostra Brama

Karol Porwich/Niedziela

Za nami 32. Warmińska Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy. Pątnicy dotarli do Wilna, do Matki Bożej Ostrobramskiej, do której pielgrzymowali przez 10 dni. Na pątniczym szlaku było około stu osób.

Pielgrzymi wyruszyli z Kętrzyna, 6 lipca. Do pokonania mieli prawie 400 kilometrów. Zwieńczeniem pielgrzymkowego trudu była Eucharystia przed wizerunkiem Matki Ostrobramskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję