Reklama

Książki

Księgarnia pod skrzydłami Jezuitów

Niedziela łódzka 4/2013, str. 4

[ TEMATY ]

książka

Anna Skopińska

W księgarni każdy może znaleźć coś dla siebie

Przechodząc ul. Sienkiewicza obok kościoła Ojców Jezuitów, nie sposób nie wstąpić do znajdującej się tu księgarni. Nie tylko dlatego, że to jedna z nielicznych w naszym mieście księgarń katolickich, ale także dlatego że znajdziemy tu wiele ciekawych pozycji i tytułów, których nie dostaniemy w żadnym innym miejscu. Tu dba się o każdego czytelnika i jeśli pracownicy usłyszą o zainteresowaniu tytułem, którego akurat nie ma na stanie, wiadomo, że w przeciągu kilku dni książka będzie dostępna.

Tu każdy znajdzie coś dla siebie. A specyficzny klimat tego miejsca, serdeczność w podejściu do klienta i troska o to, by miał szeroki wybór, są magnesem przyciągającym ludzi i sprawiają, że księgarnię chce się odwiedzać. O tym szczególnym charakterze księgarni decyduje zapewne i to, iż wszyscy pracownicy uczestniczą w spotkaniach wspólnoty modlitewnej „Mocni w Duchu”.

Przychodzą tu młodzi i starzy. Studenci, uczniowie, pracujący i emeryci. Poszukują pozycji formacyjnych wydanych przez Wydawnictwo Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym, które w tak szerokim zakresie można dostać jedynie u jezuitów, ale także tych poruszających problemy społeczne. Księgarnia oferuje książki wydawnictw katolickich, praktycznie wszystkich, jakie istnieją w Polsce. Możemy znaleźć tu przeróżne tytuły: od głębokiej duchowości, poprzez życiorysy świętych, poradniki moralne, aż po popularne w ostatnich latach przepisy kulinarne z kuchni zakonnych. Jest tu naprawdę duży wybór, bo prowadzący dbają, by asortyment był jak najszerszy i by stale coś nowego się pojawiało.

Reklama

Są też księgarniane bestsellery. Od początku ukazania się na rynku należą do nich „Jezus z Nazaretu” Benedykta XVI i „Matka Świętego” Mileny Kindziuk - który jest poruszającym świadectwem rodzicielskiej miłości, wiary w Bożą Opatrzność i nadziei na to, że dobro zwycięży. Książka zawiera liczne fotografie z rodzinnego archiwum oraz niepublikowane dotąd zeznania z procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki. A także książka i płyta „Śladami Ojca”, po którą przychodzi tu wiele osób.

Znajdziemy też niezwykle ciekawe pozycje z wydawnictwa Fronda, jak ostatnia „Katolik ofiarą?” Zbigniewa Kaliszuka. Jest to kontynuacja hitu wydawnictwa „Katolik frajerem?”, w której podjęto m.in. pytania o to, czy katolik to „dewot” i „sztywniak”, czy będąc celebrytą można głosić naukę Chrystusa, czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem i jak korzystać z uroków tego świata w zgodzie z wiarą. W księgarni zaopatrzymy się także w piękne kalendarze, kupimy wartościowe książki dla naszych dzieci czy tak popularne ostatnio audiobooki z bajkami dla najmłodszych. Dla nastolatków są specjalne gadżety - zakładki do książek z cytatami z Pisma Świętego. Buszując wśród zapełnionych regałów można także trafić na poradniki dla rodzin - szczególnie rozchwytywane są przewodniki „Tylko dla kobiet” i „Tylko dla mężczyzn” - to pozycje, które pokazują, jak kochać współmałżonka i jak wspólnie pogłębiać relacje z Bogiem. Są też książki pomagające doskonalić swoją wiarę i przeżywać Rok Wiary we wspólnocie i rodzinie.

Mając tak szeroką gamę propozycji, naprawdę możemy znaleźć to, co nas zaciekawi. Bo przecież nic tak, jak dobra książka nie ubogaci naszego wnętrza, nie pozwoli zadziałać wyobraźni i nie wzruszy. Nie dostarczy nam też tylu informacji. Dlatego warto wstąpić choć na moment do księgarni Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym, która czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 19.

2013-01-28 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Książka papieża Franciszka o Janie Pawle II wkrótce w Polsce

2020-02-28 18:42

[ TEMATY ]

książka

papież Franciszek

św. Jan Paweł II

Grzegorz Gałązka

Książka papieża Franciszka „Św. Jan Paweł Wielki”, która kilka dni temu miała swoją premierę we Włoszech, już w kwietniu ukaże się w Polsce. Ojciec Święty wskazuje w niej na ciągłość swojego papiestwa z pontyfikatem św. Jana Pawła II.

W książce papież Franciszek odpowiada na pytania ks. Lugiego Marii Epicoco. Publikacja ukazała się z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Franciszek dzieli się w niej wspomnieniami związanymi z papieżem-Polakiem oraz podkreśla, że nie możemy zmarnować spuścizny po św. Janie Pawle II. Tytuł książki bezpośrednio odnosi się do sposobu, w jaki papież Franciszek mówi o Wojtyle. – Dla mnie jest on wielki – podkreśla.

Papież Franciszek w rozmowie z ks. Epicoco odnosi się również do zagadnień dyskutowanych we współczesnym Kościele, czyli tematów kapłaństwa, celibatu oraz inkulturacji Ewangelii. Na konkretnych przykładach pokazuje jedność swojego pontyfikatu z pontyfikatem Jana Pawła II. Franciszek staje również w obronie Wojtyły, któremu zarzuca się zbyt odważną duchową interpretację historycznych wydarzeń.

„Myślę, że Jan Paweł II był człowiekiem Boga, człowiekiem modlitwy. Wystarczyło popatrzeć na niego, gdy się modlił, by zauważyć, jak potrafił całkowicie zanurzyć się w tajemnicy Boga. Ten, kto się modli, potrafi odczytywać wydarzenia zawsze w sposób transcendentny, nie zadowala się analizami samego rozumu” – mówi papież Franciszek w najnowszej książce.

Wywiad z papieżem Franciszkiem przeprowadził ks. Luigi Maria Epicoco, wykładowca filozofii na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim oraz dziekan Wyższego Instytutu Nauk Religijnych (ISSR). Pomysł na stworzenie wywiadu powstał podczas jednej ze spontanicznych rozmów z Franciszkiem, w której papież podzielił się z nim swoimi wspomnieniami i refleksjami dot. postaci św. Jana Pawła II.

Książka „Św. Jan Paweł Wielki” ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa Esprit w kwietniu.

CZYTAJ DALEJ

Donald Trump: Obyście coraz bardziej przybliżali się do Boga w swojej wierze

2020-02-27 16:22

[ TEMATY ]

Donald Trump

wPolityce.pl /PAP/EPA

Donald Trump

„Dzisiaj miliony chrześcijan dostąpią naznaczenia na czołach znakiem krzyża. Nałożenie popiołu jest zaproszeniem do tego, by w czasie Wielkiego Postu pościć, modlić się i poświęcić uczynkom miłosierdzia” – powiedział prezydent Donald Trump w swoim przesłaniu do katolików i chrześcijan z okazji Środy Popielcowej.

„Dla wielu katolików i wielu pozostałych chrześcijan Środa Popielcowa oznacza początek okresu wielkopostnego, który kończy się radosnym świętowaniem Niedzieli Wielkanocnej. - dodał Trump."

W przesłaniu, które Trump przekazał w imieniu swoim i swojej żony Melanii Trump, prezydent życzył „spokojnego i modlitewnego dnia” wszystkim, którzy przestrzegają zwyczaju związanego z Środą Popielcową. Jednocześnie zauważył: „Ta przejmująca i święta tradycja przypomina nam o wspólnej śmiertelności, zbawczej miłości Chrystusa i potrzebie nawrócenia i pełniejszego przyjęcia Ewangelii”.

Prezydencka para łączyła się „w modlitwie z każdym, kto przestrzega tego świętego dnia” i życzyła wszystkim „modlitewnej podróży wielkopostnej” „Obyście coraz bardziej przybliżali się do Boga w swojej wierze w czasie tego błogosławionego okresu” – kończyło się przesłanie.

Donald Trump jako jeden z priorytetów swojej administracji stawia wolność religijną. Za swojej prezydentury wielokrotnie wypowiadał się przeciwko aborcji, jako pierwszy prezydent USA wziął udział w Marszu dla Życia, a w styczniu jego administracja opublikowała wytyczne, które potwierdzają prawo studentów do modlitwy w szkołach publicznych.

Calvin Freiburger z „Life Site News” zauważył, że dla konserwatystów stosunek Trumpa do religii okazał się „miłym zaskoczeniem jego prezydentury, wziąwszy pod uwagę jego cudzołożną przeszłość i poprzednie poparcie dla aborcji”.

Prezydent często prosi o rozpoczęcie spotkań w Białym Domu modlitwą, a wiceprezydent Mike Pence powiedział, że jest on „kimś, kto naprawdę wierzy w moc modlitwy”.

CZYTAJ DALEJ

Papież odwołuje oficjalne spotkania, ale pracuje normalnie

2020-02-28 18:46

[ TEMATY ]

papież Franciszek

niedyspozycja

Dom św. Marty

Vatican Media

Papież podczas Mszy w Domu św. Marty

Papież odprawił rano Mszę w kaplicy Domu św. Marty, po czym, jak ma w zwyczaju, pozdrowił każdego z jej uczestników.

Ze względu na lekką niedyspozycję odwołał jednak dzisiejsze oficjalne audiencje.
Natomiast spotkania w Domu św. Marty odbywają się zgodnie z planem. Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostoskiej Matteo Bruni.

Podobnie wczoraj, ze względu na małą niedyspozycję Franciszek po odprawieniu porannej Mszy odwołał spotkanie z kapłanami diecezji rzymskiej w Bazylice św. Jana na Lateranie, ale inne przewidziane spotkania w Domu św. Marty odbyły się.

CZYTAJ DALEJ
Projekt Niedzieli na Wielki Post
#ODKUPIENI

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję