Reklama

Niedziela Częstochowska

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym!

Niedziela częstochowska 7/2013, str. 1

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

arcybiskup

Bożena Sztajner/Niedziela

Żyjemy w czasach poddawania w wątpliwość podstawowych pojęć prawdy i sensu ludzkiego życia, z brakiem odniesienia do Boga. Dobitnym przykładem jest ekspansja radykalnego feminizmu, zmierzającego do całkowitego zrównania płci i zadań mężczyzny i kobiety. To z kolei prowadzi do fatalnych pęknięć, oddzielenia życia seksualnego człowieka od odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Reklama

Możemy więc odnieść wrażenie życia i trwania w chaosie. Dlatego okres Wielkiego Postu jest dla nas kolejną propozycją idącą od Boga, a jednocześnie szansą większej przejrzystości pojęć i uporządkowania naszego życia. Trzeba nam na nowo wsłuchiwać się w głos Boga, przemawiający na kartach Pisma Świętego, oraz wpatrywać się w Chrystusa ukrzyżowanego, aby uwierzyć, że Jego miłość - dziś doświadczana w sakramentach wiary Kościoła - jest potężniejsza od wszelkiego zniewolenia człowieka.

Przekraczając więc próg Wielkiego Postu Anno Domini 2013, przyjmijmy orędzie wiary wyrażone przez św. Pawła Apostoła w Liście do Rzymian: „Jeżeli bowiem przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich śmierć, to o ileż obficiej spłynęła na nich wszystkich łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa” (5,16).

Na wierność łasce chrztu świętego udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

2013-02-15 15:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Niedziela” żywym świadectwem wiary. List abp. Wacława Depo na jubileusz 95-lecia tygodnika

Drodzy Bracia i Siostry w Jezusie Chrystusie, Jedynym Odkupicielu człowieka.

1. Jesteśmy obdarowani radością płynącą z wiary w tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i tej radości nikt nie zdoła nam odebrać (J 16, 22). Żyjemy nią nie tylko w okresie wielkanocnym, lecz także promieniujemy nią na co dzień, głosząc Ewangelię słowem i życiem. O tym, czego Bóg dokonał dla nas w Jezusie Chrystusie za sprawą Ducha Świętego, milczeć nam nie wolno! Z radością i męstwem wciąż będziemy o tym świadczyć. „Nie pozwólmy się okradać z radości ewangelizacji!” – zachęca papież Franciszek („Evangelii gaudium”, 83). Odważne dawanie świadectwa prawdzie oświeca i wyzwala. Przemilczanie prawdy daje miejsce kłamstwu, które pogrąża w ciemności i zniewala.

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Nowy patriarcha katolickich Ormian

2021-09-23 20:33

[ TEMATY ]

Ormianie

patriarcha

Vatican News

Raphaël Bedros XXI Minassian

Raphaël Bedros XXI Minassian

Ormiańscy katolicy mają nowego patriarchę. Papież zatwierdził wybór dokonany przez obradujący w Rzymie synod ormiańskiego Kościoła katolickiego. Jego patriarchą został Raphaël Bedros XXI Minassian, dotychczasowy ordynariusz dla wiernych Europy Wschodniej.

Nowy zwierzchnik katolickich Ormian urodził się w Bejrucie w 1946 r. Studiował w ormiańskim seminarium w Bzommar oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Po święceniach w 1973 r. przez 16 lat posługiwał w Libanie. W latach 1989-2003 pracował wśród ormiańskiej diaspory w Stanach Zjednoczonych. W 2004 r. założył ormiańską telewizję Telepace. W 2011 r. został arcybiskupem dla Europy Wschodniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję