Reklama

Anioł Pański

Ojciec Święty apeluje o dalsze modlitwy i wysiłki na rzecz pokoju w Ziemi Świętej

O nieustawanie w modlitwach i wysiłkach na rzecz pokoju oraz położenia kresu nienawiści i wrogości w Ziemi Świętej zaapelował Franciszek po modlitwie Anioł Pański 13 lipca w Watykanie. Zachęcił do tego rodzaju działań zwłaszcza wszystkie zainteresowane strony oraz odpowiedzialnych za obecną sytuację w wymiarze lokalnym i międzynarodowym.

[ TEMATY ]

Franciszek

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

Oto polski tekst apelu papieskiego:

Reklama

Kieruję do was wszystkich smutny apel, byście nadal uporczywie modlili się o pokój w Ziemi Świętej, w świetle tragicznych wydarzeń ostatnich dni. Ciągle jeszcze mam w żywej pamięci spotkanie 8 czerwca z patriarchą Bartłomiejem, prezydentem Peresem i prezydentem Abbasem, z którymi wspólnie modliliśmy się o dar pokoju i słuchali wezwania do przerwania spirali nienawiści i przemocy. Ktoś mógłby pomyśleć, że spotkanie to odbyło się na próżno. Ale nie, bo modlitwa pomaga nam, byśmy nie dali się zwyciężyć złu ani nie pogodzili się z myślą, że przemoc i nienawiść biorą górę nad dialogiem i pojednaniem.

Zachęcam zainteresowane strony i wszystkich, którzy ponoszą odpowiedzialność polityczną w wymiarze lokalnym i międzynarodowym, aby nie szczędzili modlitw i wysiłków na rzecz położenia kresu wszelkiej wrogości oraz osiągnięcia upragnionego pokoju dla dobra wszystkich.

I zachęcam wszystkich do włączenia się w modlitwę. (Po chwili milczenia): Teraz, Panie, Ty nam pomóż! To Ty obdarz nas pokojem, Ty naucz nas Pokoju, Ty prowadź nas ku pokojowi. Otwórz nasze oczy i serca i daj nam odwagę zawołania: "Nigdy więcej wojny!", "Przez wojnę wszystko jest zniszczone!". Wlej w nas odwagę podjęcia konkretnych gestów, by budować pokój... Uczyń nas gotowymi do wysłuchania krzyku naszych obywateli, którzy proszą nas, byśmy przemienili naszą broń na narzędzia pokoju, nasze lęki w zaufanie a nasze napięcia w przebaczenie. Amen.

2014-07-13 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hymn na wizytę papieża w Chile – hitem w Internecie

[ TEMATY ]

Franciszek

Oficjalny hymn, skomponowany z okazji wizyty papieża Franciszka w Chile, stał się hitem w Internecie. Już wkrótce po ukazaniu się w tym tygodniu pieśń „Mi paz les doy” (Pokój mój daję wam) odsłuchało na Youtubie sto tysięcy osób.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do sióstr zakonnych: jesteście kobietami, które poszły za Jezusem z Galilei

2021-09-27 19:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

dziewica konsekrowana

ks. Paweł Kłys

Jesteście siostrami zakonnymi, dziewicami konsekrowanymi, wdowami konsekrowanymi, dlatego, że zafascynował was Jezus, ale ta pierwsza fascynacja - ona jest łatwa do przysłonięcia rozmaitymi rzeczami – mówił abp Grzegorz Ryś podczas pierwszego dnia rekolekcji dla dziewic i wdów konsekrowanych oraz sióstr zakonnych z archidiecezji łódzkiej, które rozpoczęły się w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Przewodniczy im abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję