Reklama

Wiara

Kraków: „Balsam Miłosierdzia” z sanktuarium w Łagiewnikach

I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia przybędzie 17 sierpnia do sanktuarium w Krakowskich Łagiewnikach. W jej trakcie po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

[ TEMATY ]

Łagiewniki

BOŻENA SZTAJNER

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na niedzielę 17 sierpnia zaplanowano I Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Będzie to dokładnie 12. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Ta pielgrzymka to równocześnie ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację papieża Polaka. W czasie uroczystości po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

„Balsam Miłosierdzia” ma być dla wiernych przypomnieniem doznanej od Boga łaski oraz wezwaniem do stałego wysiłku, by nasze oczy, usta, dłonie i serca, były coraz bardziej miłosierne” – wyjaśnia ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak informuje rzeczniczka sanktuarium Małgorzata Pabis, balsam to mieszanka olejów przygotowana specjalnie dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez firmę farmaceutyczną. Obrzęd poświęcenia „Balsamu Miłosierdzia” będzie miał miejsce podczas Mszy św. o godz. 10.30, której przewodniczył będzie rektor Sanktuarium, bp Jan Zając.

W dniu jubileuszu „Balsam Miłosierdzia” będzie rozdawany wiernym po każdej Mszy św. Później na stałe zagości w łagiewnickim sanktuarium. „Korzystanie z tego balsamu połączone jest z ufną modlitwą o duchowe uzdrowienie. Modlitwa ta jest oparta na słowach św. Siostry Faustyny, która nie tylko sama starała się upodobnić do Jezusa Miłosiernego, ale w ufnej modlitwie polecała Bogu również sprawy całego świata” – wyjaśnia ks. Ślusarczyk.

W czasie I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostaną zaprezentowane dzieła miłosierdzia świadczone w sanktuarium. Wokół bazyliki staną namioty, z których powstanie Miasteczko Miłosierdzia. Pielgrzymi będą mogli uzyskać informację m.in. o: poradni miłosierdzia, wspólnotach „Sychar”, rodziców dzieci utraconych, światowej krucjacie w obronie nienarodzonych, Apostolacie Ratunku Konającym, Duszpasterstwie Honorowych Krwiodawców.

Reklama

„Chcemy w tym dniu nie tylko się modlić, ale także pokazać, że tu w sanktuarium także świadczymy miłosierdzie” – zapowiada ks. Zygmunt Kosowski, prezes Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W czasie pielgrzymi w Auli Jana Pawła II będą wyświetlane wartościowe filmy do zobaczenia przez całe rodziny.

Zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce już trwają. Chęć uczestniczenia w niej można zgłosić przez stronę internetową sanktuarium www.pielgrzymka.milosierdzie.pl.

Patronat nad uroczystościami sprawuje kard. Stanisław Dziwisz, który w tym dniu będzie celebrował wieczorną Eucharystię w Bazylice Bożego Miłosierdzia.

17 sierpnia 2002 r. w czasie VIII pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II konsekrował łagiewnicką bazylikę i specjalnym aktem zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu.

2014-07-14 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: Misjonarze Miłosierdzia w Łagiewnikach

[ TEMATY ]

Łagiewniki

misjonarze

Mazur/episkopat.pl

Wspólnymi nieszporami w kaplicy św. siostry Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach rozpoczęło się w niedzielę wieczorem drugie formacyjne spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. Spotkanie potrwa do 27 lutego.

W niedzielę, 26 lutego, Misjonarze Miłosierdzia zebrali się w kaplicy św. Faustyny na wspólnej modlitwie brewiarzowej. Odbyło się także braterskie spotkanie, w czasie którego kapłani mogli poznać się nawzajem oraz wymienić doświadczeniami tej szczególnej posługi, do jakiej zostali wezwani.

CZYTAJ DALEJ

Bractwo Pokutne Świętej Marii Magdaleny - ponad trzywiekowa tradycja

2024-07-17 00:03

Niedziela małopolska 29/2024, str. V

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

Archiwum parafii w Zalasiu

Ubrani w pokutne stroje uczestniczą w procesjach

Ubrani w pokutne stroje uczestniczą w procesjach

W postaci św. Marii Magdaleny porusza mnie wielkość nawrócenia – przyznaje Wojciech Kucharski.

Bractwo Pokutne Świętej Marii Magdaleny zostało założone w 1710 r. przez ówczesnego proboszcza parafii św. Marii Magdaleny i św. Andrzeja w Zalasiu, ks. Piotra Pawła Gawlikowskiego. W dokumentach brackich można znaleźć wiele nazwisk wielkich rodów, np. Sicińskich, Lubomirskich, Potockich. Kapłan napisał statut konfraterni, który zatwierdził bullą papież Klemens XI. W opublikowanym dokumencie dla braci znalazł się zbiór litanii, koronek, stacji, godzinek i pieśni ku czci ich patronki.

CZYTAJ DALEJ

Kanada: młodzi katolicy częściej praktykują swą wiarę

2024-07-23 13:57

[ TEMATY ]

młodzi

młodzież

Magdalena Pijewska/Niedziela

Niedawne badanie Instytutu Cardus wykazało, że młodzi kanadyjscy katolicy są dwukrotnie bardziej skłonni do uczestnictwa w nabożeństwach przynajmniej raz w miesiącu niż ich starsi koledzy.

Raport badawczy Cardus z 2022 roku zatytułowany „The Shifting Landscape of Faith in Canada” (Zmieniające się oblicze wiary w Kanadzie) ujawnił, że wskaźniki religijne wśród osób określających się jako katolicy spadły od 2017 roku. Obejmowały one wiarę w Boga, regularne czytanie Pisma Świętego, doświadczenie Boga w swoim życiu, regularną modlitwę i regularne uczęszczanie na nabożeństwa. Wyjątkiem jest jednak sytuacja wśród młodszych kanadyjskich katolików.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję