Reklama

Wiara

Kraków: „Balsam Miłosierdzia” z sanktuarium w Łagiewnikach

I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia przybędzie 17 sierpnia do sanktuarium w Krakowskich Łagiewnikach. W jej trakcie po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

[ TEMATY ]

Łagiewniki

BOŻENA SZTAJNER

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na niedzielę 17 sierpnia zaplanowano I Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Będzie to dokładnie 12. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Ta pielgrzymka to równocześnie ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację papieża Polaka. W czasie uroczystości po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

„Balsam Miłosierdzia” ma być dla wiernych przypomnieniem doznanej od Boga łaski oraz wezwaniem do stałego wysiłku, by nasze oczy, usta, dłonie i serca, były coraz bardziej miłosierne” – wyjaśnia ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak informuje rzeczniczka sanktuarium Małgorzata Pabis, balsam to mieszanka olejów przygotowana specjalnie dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez firmę farmaceutyczną. Obrzęd poświęcenia „Balsamu Miłosierdzia” będzie miał miejsce podczas Mszy św. o godz. 10.30, której przewodniczył będzie rektor Sanktuarium, bp Jan Zając.

W dniu jubileuszu „Balsam Miłosierdzia” będzie rozdawany wiernym po każdej Mszy św. Później na stałe zagości w łagiewnickim sanktuarium. „Korzystanie z tego balsamu połączone jest z ufną modlitwą o duchowe uzdrowienie. Modlitwa ta jest oparta na słowach św. Siostry Faustyny, która nie tylko sama starała się upodobnić do Jezusa Miłosiernego, ale w ufnej modlitwie polecała Bogu również sprawy całego świata” – wyjaśnia ks. Ślusarczyk.

W czasie I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostaną zaprezentowane dzieła miłosierdzia świadczone w sanktuarium. Wokół bazyliki staną namioty, z których powstanie Miasteczko Miłosierdzia. Pielgrzymi będą mogli uzyskać informację m.in. o: poradni miłosierdzia, wspólnotach „Sychar”, rodziców dzieci utraconych, światowej krucjacie w obronie nienarodzonych, Apostolacie Ratunku Konającym, Duszpasterstwie Honorowych Krwiodawców.

Reklama

„Chcemy w tym dniu nie tylko się modlić, ale także pokazać, że tu w sanktuarium także świadczymy miłosierdzie” – zapowiada ks. Zygmunt Kosowski, prezes Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W czasie pielgrzymi w Auli Jana Pawła II będą wyświetlane wartościowe filmy do zobaczenia przez całe rodziny.

Zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce już trwają. Chęć uczestniczenia w niej można zgłosić przez stronę internetową sanktuarium www.pielgrzymka.milosierdzie.pl.

Patronat nad uroczystościami sprawuje kard. Stanisław Dziwisz, który w tym dniu będzie celebrował wieczorną Eucharystię w Bazylice Bożego Miłosierdzia.

17 sierpnia 2002 r. w czasie VIII pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II konsekrował łagiewnicką bazylikę i specjalnym aktem zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu.

2014-07-14 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W sanktuarium św. Jana Pawła II rozpoczęła się Msza pod przewodnictwem Franciszka

W sanktuarium św. Jana Pawła II rozpoczęła się pod przewodnictwem papieża Franciszka Msza św. z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z całej Polski.

Sanktuarium św. Jana Pawła II znajduje się na Białych Morzach w sąsiedztwie Łagiewnik. Stanowi część papieskiego Centrum św. Jana Pawła "Nie lękajcie się!".

CZYTAJ DALEJ

Papież: należy przyjmować osoby homoseksualne do Kościoła, ale konieczna ostrożność w seminariach

2024-06-12 07:14

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Osoby homoseksualne należy przyjmować do Kościoła, ale konieczna jest ostrożność w seminariach - taką opinię wyraził we wtorek papież Franciszek podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami z około 200 rzymskimi księżmi na Uniwersytecie Salezjańskim. O wypowiedzi papieża poinformował Watykan.

„Papież mówił o zagrożeniu ze strony ideologii w Kościele i powrócił do kwestii przyjmowania do seminariów osób o skłonnościach homoseksualnych, powtarzając potrzebę przyjmowania ich i towarzyszenia im w Kościele oraz zalecenie ostrożności wydane przez Dykasterię do spraw Duchowieństwa, jeśli chodzi o ich przystępowanie do seminarium” - podkreślono w komunikacie watykańskiego biura prasowego.

CZYTAJ DALEJ

Biskup Polowy: Niech ofiara z życia Mateusza mobilizuje do wiernej i wytrwałej służby

2024-06-12 14:42

[ TEMATY ]

żołnierz

PAP/Albert Zawada

- Niech ofiara z życia Mateusza nie demobilizuje, ale mobilizuje Was do wiernej i wytrwalej służby na rzecz bezpieczeństwa i pokoju, wolności i suwerenności naszej Ojczyzny i naszych granic- mówił bp Wiesław Lechowicz w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej za śp. sierż. Mateusza Sitka. W kościele pw. św. Anny w miejscowości Nowy Lubiel (woj. mazowieckie) odbyły się uroczystości pogrzebowe żołnierza zmarłego w wyniku ataku jednego z migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Publikujemy całość kazania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję