Reklama

Duchowość

Komentarz na nasze czasy

Nie zmarnować szansy

MARCIN KONIK-KORN: – Jak przygotować się do tego, aby móc w pełni skorzystać z łask związanych ze Świętem Miłosierdzia Bożego?

S. ELŻBIETA SIEPAK, ZMBM: – Na świętowanie tajemnicy miłosierdzia Bożego wybrał Chrystus pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Związał z nią wielkie obietnice uproszenia wszelkich łask i doczesnych dobrodziejstw (zgodnych z Jego wolą). Największa obietnica dotyczy łaski zupełnego odpuszczenia win i kar, którą Jezus przywiązał do Eucharystii, a ściśle mówiąc do Komunii św. Aby skorzystać z tych wielkich Bożych darów trzeba Niedzielę Miłosierdzia przeżywać z czystym sercem, bez przywiązania do choćby lekkich grzechów (spowiedź święta nie musi być odprawiona w tym dniu, może być wcześniej), w duchu zaufania Bogu i miłosierdzia wobec bliźnich (spełnienie choćby jednego dobrego uczynku wobec bliźnich z miłości do Jezusa przez czyn, słowo lub modlitwę), bo to należy do autentycznej praktyki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. Do tego święta przygotowujemy się także przez odprawianie nowenny z Koronki do Miłosierdzia Bożego (od Wielkiego Piątku). Z pobożności wierni odmawiają także tę nowennę, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie i każdego dnia przyprowadzają do zdrojów Bożego Miłosierdzia inną grupę dusz. Ilość łask, jakie uprosimy w tym dniu dla siebie i innych, zależy od miary naszej ufności wobec Pana Boga, czyli pełnienia Jego woli, która – jak mawiała Siostra Faustyna – jest dla nas samym miłosierdziem.

2013-04-05 11:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Otuleni Bożym Miłosierdziem

Niedziela sosnowiecka 44/2012, str. 4-5

[ TEMATY ]

miłosierdzie

relikwie

Agnieszka Lorek

Podczas uroczystości peregrynacji w parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, 16 października br.

Podczas uroczystości peregrynacji w parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, 16 października br.

16 października Jezus Miłosierny wraz z relikwiami bł. Jana Pawła II przybył do sosnowieckiej wspólnoty Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. I choć w tych dniach pięknej, złotej polskiej jesieni wyjątkowo w tym dniu padał ulewny deszcz i smagał wiatr, tak wielu przyszło, by powitać święty wizerunek i przeżyć to wyjątkowe spotkanie

Zazwyczaj dżdżysta, wietrzna i kapryśna aura nie zachęca optymistycznie do wyjścia ze swoich ciepłych domów i nie rokuje dobrej frekwencji, a jednak... Siła Miłości Miłosiernej działa... I to nie magia..., nie sprawa zwyczaju, bo w parafii ważna uroczystość, bo peregrynacja...Wezwanie z objawienia Jezusa Miłosiernego dało znać o sobie także tutaj, w Sosnowcu... I kto by się tam chmurami i deszczem przejmował! W objawieniu Bożym nawet chmury, nawet deszcz są błogosławieństwem dla ziemi. Tak jak serce człowieka, które wierzy, ufa, kocha spragnione jest Bożego Miłosierdzia... I to się czuje i to się nawet widzi i to się wie! W sosnowieckiej wspólnocie rumieńce miłosierdzia były widoczne nawet w niepogodę. Dowód? Choćby tak liczna obecność wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek napisał do polskiej parafii w Londynie, pozdrawiając również anglikanów

2023-02-04 18:56

[ TEMATY ]

Franciszek

mizar_21984/fotolia.com

Parafia św. Wojciecha w Londynie jest fenomenem na skalę światową między innymi dlatego, że korzysta z gościnności kościoła anglikańskiego. Papież Franciszek najpierw pobłogosławił kopię jasnogórskiej ikony do tego kościoła, a ostatnio proboszcz parafii ks. Bartosz Rajewski otrzymał odpowiedź na swój list.

– W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): "Innej drogi nie ma". Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia – opowiada w rozmowie z KAI ks. Bartosz Rajewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję