Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Festiwal „Totus Tuus”

Uwaga soliści, duety, zespoły i chóry! - można już zgłaszać uczestnictwo w 7. edycji Dąbrowskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej „Totus Tuus”. Finał zostanie rozegrany 25 maja. Organizatorem festiwalu jest salezjańska parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej. Patronat medialny nad festiwalem sprawuje „Niedziela Sosnowiecka”

Festiwal „Totus Tuus” jest spotkaniem, które ma na celu oddanie czci Matce Bożej, propagowanie wartości kulturalno-etycznych oraz zaprezentowanie postaw życia godnego i pełnego miłości dla drugiego człowieka. Jest także imprezą, która daje możliwość amatorskim zespołom i solistom do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego. Dąbrowski festiwal stanowi także dla jego uczestników okazję do wymiany doświadczeń, poznania nowych utworów oraz spotkania z innymi wykonawcami zajmującymi się na co dzień animacją śpiewu.

Festiwal, który nawiązuje do idei założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego - św. Jana Bosko, wymyślił i przez kilka lat organizował ks. Zbigniew Porębski. Dzieło obecnie kontynuują księża salezjanie: ks. Andrzej Iglicki - proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej, ks. Jerzy Gonta oraz ks. Franciszek Steblecki. Trzeba nadmienić, że festiwal piosenki maryjnej został przygotowany przez ks. Porębskiego jako uwieńczenie nabożeństw majowych, które w tradycji salezjańskiej mają bardzo szczególną i wyjątkową formę odprawiania łączącą Litanię Loretańską ze specjalnymi modlitwami salezjańskimi oraz krótkim rozważaniem w formie tzw. słówka wieczornego.

Dąbrowski Festiwal Piosenki Maryjnej „Totus Tuus” jest więc doskonałą okazją do wspólnego przeżywania wiary i możliwością osobistego zaangażowania się w życie parafii.

W festiwalu mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalno-instrumentalne oraz schole. Przegląd odbywa się w dwóch kategoriach: wykonawców indywidualnych i zespołów lub scholi, w trzech grupach wiekowych - najmłodszej, do 9 lat; średniej, do 14 lat i starszej, do 19 lat. Każdy z wykonawców - solista, zespół lub schola - może zaprezentować dwa utwory: pieśń maryjną i piosenkę religijną. Czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut. W czasie przeglądu wykonuje się najwyżej dwie zwrotki utworu. W ocenie poszczególnych prezentacji pod uwagę będą brane: dobór repertuaru, przekaz wartości duchowych, ogólny wyraz artystyczny, staranność wykonania utworów i akompaniament. Oceną zajmie się jury.

Reklama

Dąbrowski Festiwal Piosenki Maryjnej „Totus Tuus” jest konkursem z cennymi nagrodami. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach i kategoriach otrzymają: 1 tys. zł w najstarszej grupie wiekowej, 800 zł - w średniej grupie wiekowej, 500 zł - w najmłodszej grupie wiekowej. Pozostałe miejsca uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi. Spośród zdobywców pierwszych miejsc jury wyłoni zdobywcę Pucharu Przechodniego. Ponadto najlepszy zespół z najstarszej grupy wiekowej zajmie się animacją śpiewu podczas liturgii eucharystycznej w czasie kolejnego festiwalu „Totus Tuus”.

Zgłoszenia na festiwal można kierować na adres parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Janina Drożdż (e-mail: jadro100@interia.pl, tel. 608-684-747) i Beata Lis (lisbeata1@o2.pl, tel. 509-661-407).

2013-04-11 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaśpiewali jedynemu Bogu

Tegoroczna, 14. już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Soli Deo” w Biłgoraju zapadnie na długo w naszej pamięci. A to za sprawą uczestników, gości, jak również pięknej pogody.

CZYTAJ DALEJ

Zgłębiają liturgię

2023-02-05 08:23

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

KODAL

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii

Łagów Lubuski

Katarzyna Krawcewicz

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie prowadziła w Łagowie w dniach 30 stycznia – 5 lutego rekolekcje specjalistyczne dla młodzieży.

KODAL, czyli Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii, w tym roku przebiegał pod hasłem Desiderio Desideravi. Jest to tytuł ogłoszonego przez papieża Franciszka listu apostolskiego o liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek powrócił do Rzymu z Afryki

2023-02-05 17:26

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek powrócił w niedzielę do Rzymu z Afryki. W czasie swej 40. zagranicznej pielgrzymki, która trwała sześć dni, odwiedził Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy, dwa kraje zmagające się ze zbrojną przemocą i ubóstwem.

Samolot z papieżem wylądował na rzymskim lotnisku Fiumicino.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję