Reklama

W duchu miłości

„Ludzi dobrej woli jest więcej” - śpiewał Czesław Niemen. Mają swoje rodziny, swoich przyjaciół, swoje problemy i tak wielkie serca, że nie brakuje w nich miejsca dla potrzebujących pomocy. Statuetka „Człowiek Człowiekowi” trafia tylko do niektórych, ale symbolicznie wskazuje na wszystkich, którzy wyciągają rękę do bliźniego

Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się 14 kwietnia, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, w parafii pw. Pięciu Braci Męczenników w Gorzowie. Nagrody wręcza tradycyjnie bp Stefan Regmunt. Nagroda „Człowiek Człowiekowi” ustanowiona została w 1999 r. i od tamtego czasu jest podziękowaniem dla osób o szczególnych osiągnięciach związanych z działalnością charytatywną prowadzoną na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Do tej pory przyznano 82 statuetki. W tym roku Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna wręcza kolejne sześć. A oto laureaci:

MAŁGORZATA JANCZUK - wolontariuszka w Hospicjum Domowym im. św. Pawła oraz Hospicjum Stacjonarnym w Zielonej Górze. Do jej zadań należą prace pielęgnacyjne i higieniczne przy chorych w okresie terminalnym. Ale to nie wszystko. Pani Małgorzata spędza wiele czasu z chorymi, czytając im, chodząc na spacery i wspólnie się modląc. Włącza się w różne akcje i kampanie w hospicjum. Jej współpracownicy podkreślają, że jest osobą skromną, wrażliwą, a także lubianą i podziwianą przez otoczenie.

TERESA NOWAK - można powiedzieć, że całe swoje życie zadedykowała potrzebującym. Jej działalność dobroczynną szczególnie odzwierciedla prowadzona z jej inicjatywy świetlica środowiskowa przy parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Pani Teresa bardzo troszczy się o dzieci i młodzież, pomaga rodzicom wychowywać ich pociechy w duchu katolickim. Zdaniem przedstawicieli Akcji Katolickiej, „jest zawsze ochocza do pomocy, zatroskana i nieoczekująca podziękowań. Pomimo tego, iż niewiele posiada, oddaje swoje nieustannie innym, pomnażając wielkie dobro”.

HELENA BAKUSIEWICZ - od lat związana z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Soli. Angażuje się w działalność Świetlicy Opiekuńczo-Wychowaczej „Smerfiki”, organizuje najmłodszym wypoczynek letni i zimowy. Niestraszne są jej żadne trudności czy przeszkody - dzięki swojemu zapałowi nie tylko inicjuje i nadzoruje akcje PZC, ale jest również pięknym przykładem dla dzieci i młodzieży. Pani Helena jest jednym z głównych motorów działań w parafii.

Reklama

WANDA I RYSZARD BIEŁONOWICZOWIE - od 16 lat są rodziną niepełnosprawnej Karoliny, troszczą się o godne warunki życia dla niej, zadbali o niezbędny sprzęt medyczny i pomagają jej w rozwoju intelektualnym. Karolinie podporządkowali całe swoje życie prywatne i zawodowe, a oprócz tego znajdują też czas na angażowanie się w życie parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Swoją postawą uczą, jak można służyć Chrystusowi w drugim człowieku, również w człowieku potrzebującym nieustannej troski i opieki.

KATARZYNA BURZAWA - już od siedmiu lat każdego dnia gotuje i wydaje obiady w Jadłodajni dla Ubogich przy Stowarzyszeniu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że swoją posługą wielu z nich uratowała życie. Przedstawiciele Stowarzyszenia we wniosku o przyznanie pani Katarzynie statuetki napisali: „Jej pozytywne oddziaływanie na podopiecznych jest ogromne. Przez postawę służebną, wypływającą z jej wiary, cierpliwość i wyrozumiałość oraz pogodę ducha potrafi tworzyć «Boży klimat» sprzyjający kształtowaniu chrześcijańskiej nadziei u osób głodnych i niedożywionych”.

STANISŁAW SZUFLAK - współpracuje z Klubem Abstynenta „Nadzieja” w Gorzowie. W 1992 r. rozpoczął czynną działalność na rzecz Ruchu Trzeźwości w sanktuarium rokitniańskim i na terenie całej diecezji. Sam dotknięty niegdyś tym problemem, dzięki łasce uzdrowienia i nawrócenia, bezgranicznie i bezinteresownie udziela się na rzecz osób uzależnionych od alkoholu. Od kilkunastu lat nieustannie świadczy o wielkiej mocy uzdrawiającego Chrystusa, bierze udział w wielu inicjatywach, współorganizuje diecezjalne pielgrzymki w intencji trzeźwości do Rokitna, a także zdobywa nowych wolontariuszy. Z niezwykłym oddaniem służy drugiemu człowiekowi.

2013-04-11 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Osiem rad jak być szczęśliwym

2023-01-28 20:00

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie Słowa Bożego

Sr. Amata CSFN

Ewangelia: Mt 5, 1-12a

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Nasza łódź nigdy nie zatonie, dopóki jest w niej Jezus

2023-01-04 10:44

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Sobota, 28 stycznia 2023. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

MSZ: Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie

2023-01-28 13:15

[ TEMATY ]

Jerozolima

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie; stanowczo sprzeciwiamy się aktom terroryzmu we wszystkich jego formach - podkreśliło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W piątek uzbrojony mężczyzna zabił siedem osób i postrzelił kilka kolejnych przed synagogą w północnej części Jerozolimy Wschodniej. Napastnik został zastrzelony przez policję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję