Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Młodzi z różnych krajów poznawali Boga Innego

W szczyrkowskim Orlim Gnieździe spotkało się 140 młodych ludzi z różnych krajów, by uczestniczyć w Kairos Spring Conference 2013. Na międzynarodowej konferencji o Bogu, który nie mieści się w żadnych ramach, rozmawiali młodzi z Belgii, Londynu, Belfastu, Glasgow, Dublina, Monachium i wielu miast Polski

Niedziela bielsko-żywiecka 16/2013, str. 4

[ TEMATY ]

konferencja

Archiwum

Podczas międzynarodowego spotkania modlono się także pieśnią uwielbienia

Podczas międzynarodowego spotkania modlono się także pieśnią uwielbienia

Spotkanie młodzieży odbyło się 5-7 kwietnia i zostało zorganizowane przez międzynarodową organizację Kairos oraz młodych ze wspólnoty Miasto na Górze: członków bielskiej, studenckiej grupy UCO (University Christian Outreach) oraz grupy licealistów zrzeszonych we wspólnocie Harambee. Przez 3 dni, od piątku do niedzieli, od rana do wieczora, młodzi z 7 krajów słuchali konferencji po angielsku, dzielili się swoimi przemyśleniami, brali udział w warsztatach i po prostu dobrze się bawili, a co najważniejsze oddawali chwałę na modlitwie Bogu i pytali Go, jak stawać się świętymi, tak jak On jest święty.

- Słuchaliśmy i mówiliśmy o Bogu innym, o Bogu niemieszczącym się w ramach, niedającym się opisać, niedającym się ogarnąć. O Bogu, przed którym trzeba było ściągać sandały, gdy przebywał w gorejącym krzaku. O Bogu, który przebywał w Arce Przymierza, a jej dotknięcie oznaczało pewną śmierć! O Bogu, który przybywa w każdym z nas i tam gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Jego imię - tłumaczy Anna Wójcik ze studenckiej grupy UCO. Uczestniczka Kairos Spring Conference podkreśla, że świętość to nie świętoszkowatość i nuda, ale bycie „innym”, bycie „niebezpiecznym”. - To bycie nie dla siebie, ale dla zbawienia świata. Bycie płonącym krzewem, przed którym ludzie staną z otwartymi ustami, bo zobaczą to Coś, promieniującego przez nas, i będą chcieli podejść zaciekawieni i poznać Boga - Świętego Świętych! Bycie świętym to przemienianie swojego życia - dodaje współorganizatorka tegorocznej konferencji Kairos.

Kairos jest ekumeniczną i misyjną organizacją zrzeszającą studentów i młodych ludzi. Jej głównym zadaniem jest wsparcie liderów chrześcijańskich wspólnot młodzieżowych w Europie i na Bliskim Wschodzie poprzez ułatwienie wspólnych kontaktów, organizowanie spotkań międzynarodowych oraz zapewnienie nadzoru i szkolenia liderów. Kairos umożliwia naukę i relacje, zapewnia możliwości dla międzynarodowych podróży i projektów, otwiera drzwi do służby w innych częściach świata.

2013-04-19 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin: Międzynarodowa konferencja w 50. rocznicę "Nostra aetate"

[ TEMATY ]

konferencja

Tomasz Koryszko/Archiwum KUL

Gmach główny KUL-u

Gmach główny KUL-u

Naczelny rabin Rzymu Riccardo di Segni, prof. Magdalena Teter z USA, Bogdan Białek z Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz prof. Stanisław Krajewski - to niektórzy z uczestników międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej 50-leciu deklaracji "Noastra aetate", jaka odbędzie się 27 października w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Obrady zakończy nabożeństwo opłakiwania Żydów pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika oraz rabinów Riccardo di Segni i Michaela Schudricha.

Konferencja będzie forum wymiany wiedzy oraz wzajemnych doświadczeń na płaszczyźnie relacji polsko-żydowskich. Skierowana jest do całej społeczności akademickiej oraz do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny, w szczególności ludzi młodych, dla których przygotowane zostały także konspekty na lekcje religii na temat dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, pod patronatem Muzeum w Auschwitz-Birkenau i Instytutu Pamięci Narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Koseła: by dotrzeć do młodych Kościół musi znaleźć nowe formy duszpasterskie

2023-02-01 12:58

[ TEMATY ]

młodzi

Karol Porwich/Niedziela

Po stronie młodzieży wiele się zmieniło. Przed Kościołem stoi tu duże wyzwanie, musi znaleźć nowe formy duszpasterskie, które pozwolą dotrzeć do młodych ludzi – ocenił socjolog prof. Krzysztof Koseła. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z KAI podsumował najnowsze badanie praktyk niedzielnych, przeprowadzane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

Anna Rasińska (KAI): Rok 2021, którego dotyczą najnowsze statystyki ISKK, to czas, w którym częściowo wciąż obowiązywały obostrzenia związane z koronawirusem. Na ile zebrane dane można uznać za miarodajne?

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję