Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Młodzi z różnych krajów poznawali Boga Innego

W szczyrkowskim Orlim Gnieździe spotkało się 140 młodych ludzi z różnych krajów, by uczestniczyć w Kairos Spring Conference 2013. Na międzynarodowej konferencji o Bogu, który nie mieści się w żadnych ramach, rozmawiali młodzi z Belgii, Londynu, Belfastu, Glasgow, Dublina, Monachium i wielu miast Polski

Niedziela bielsko-żywiecka 16/2013, str. 4

[ TEMATY ]

konferencja

Archiwum

Podczas międzynarodowego spotkania modlono się także pieśnią uwielbienia

Podczas międzynarodowego spotkania modlono się także pieśnią uwielbienia

Spotkanie młodzieży odbyło się 5-7 kwietnia i zostało zorganizowane przez międzynarodową organizację Kairos oraz młodych ze wspólnoty Miasto na Górze: członków bielskiej, studenckiej grupy UCO (University Christian Outreach) oraz grupy licealistów zrzeszonych we wspólnocie Harambee. Przez 3 dni, od piątku do niedzieli, od rana do wieczora, młodzi z 7 krajów słuchali konferencji po angielsku, dzielili się swoimi przemyśleniami, brali udział w warsztatach i po prostu dobrze się bawili, a co najważniejsze oddawali chwałę na modlitwie Bogu i pytali Go, jak stawać się świętymi, tak jak On jest święty.

- Słuchaliśmy i mówiliśmy o Bogu innym, o Bogu niemieszczącym się w ramach, niedającym się opisać, niedającym się ogarnąć. O Bogu, przed którym trzeba było ściągać sandały, gdy przebywał w gorejącym krzaku. O Bogu, który przebywał w Arce Przymierza, a jej dotknięcie oznaczało pewną śmierć! O Bogu, który przybywa w każdym z nas i tam gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Jego imię - tłumaczy Anna Wójcik ze studenckiej grupy UCO. Uczestniczka Kairos Spring Conference podkreśla, że świętość to nie świętoszkowatość i nuda, ale bycie „innym”, bycie „niebezpiecznym”. - To bycie nie dla siebie, ale dla zbawienia świata. Bycie płonącym krzewem, przed którym ludzie staną z otwartymi ustami, bo zobaczą to Coś, promieniującego przez nas, i będą chcieli podejść zaciekawieni i poznać Boga - Świętego Świętych! Bycie świętym to przemienianie swojego życia - dodaje współorganizatorka tegorocznej konferencji Kairos.

Kairos jest ekumeniczną i misyjną organizacją zrzeszającą studentów i młodych ludzi. Jej głównym zadaniem jest wsparcie liderów chrześcijańskich wspólnot młodzieżowych w Europie i na Bliskim Wschodzie poprzez ułatwienie wspólnych kontaktów, organizowanie spotkań międzynarodowych oraz zapewnienie nadzoru i szkolenia liderów. Kairos umożliwia naukę i relacje, zapewnia możliwości dla międzynarodowych podróży i projektów, otwiera drzwi do służby w innych częściach świata.

2013-04-19 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja cysterska

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 50/2015, str. VIII

[ TEMATY ]

konferencja

Ks. Adrian Put

W Paradyżu odbyło się sympozjum naukowe poświęcone dziedzictwu Zakonu Cystersów

W Paradyżu odbyło się sympozjum naukowe poświęcone dziedzictwu
Zakonu Cystersów

26 listopada w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyło się sympozjum naukowe poświęcone dziedzictwu zakonu cystersów w Europie i Polsce. Paradyskie Kolokwium Cysterskie zorganizowano z okazji zakończenia kolejnego etapu renowacji zabytkowego ołtarza głównego w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina.

Jako pierwszy wystąpił ks. dr Paweł Łobaczewski, który wprowadził zebranych w tematykę konferencji. Dzieje cystersów oraz ich rolę przybliżył prof. Andrzej Wyrwa, a dr Barbara Stołpiak omówiła działalność żeńskiej gałęzi zgromadzenia – cysterek. Teresa Świercz i Andrzej Wieczorek przybliżyli działania zmierzające do popularyzacji zakonu, a uczyniono to na przykładzie dawnych opactw cysterskich z Bierzwnika i Wągrowca. Konserwatorzy pracujący w paradyskim seminarium zaprezentowali zgromadzonym prace konserwatorskie podjęte nad zwieńczeniem ołtarza. Z bardzo interesującym wykładem wystąpił dr Peter Schabe z Niemiec, który ukazał działania zmierzające do zachowania sakralnej tożsamości kościołów i kaplic wyłączanych w Niemczech z użytku kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję