Reklama

Niedziela Przemyska

Charyzmat posłania

Niedziela przemyska 16/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Czesław Urban

Spotkanie Kongresowe w Przemyślu

Spotkanie Kongresowe w Przemyślu

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie Mszą św. rozpoczęto 12 marca pokongresowe spotkanie członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele oddziałów z dekanatów Radymno I i II oraz parafianie.

Rozpoczynającej spotkanie Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Czesław Jaworski - asystent POAK w Radymnie.

„Ludzie, którzy chcą żyć wiarą spotykają się często podczas Eucharystii. Korzystają ze Słowa Bożego i czerpią z darów Ducha Świętego” - mówił w homilii ks. Jaworski. Ksiądz Dziekan zaznaczył, że posługa Akcji Katolickiej w diecezji jest ważna, ale bardzo istotne jest, by członek AK zauważał również potrzeby w parafii - najpierw te duchowe, a później materialne. Zwrócił uwagę na ciągłą formację podczas comiesięcznych spotkań odbywanych przez członków POAK, na znaczenie kwadransa ewangelicznego, głoszonego podczas tych spotkań przez księży asystentów. AK skupia osoby, które są bardzo wyczulone na potrzeby innych ludzi w parafii, ludzi, którzy są bliscy, zwłaszcza w chwilach cierpienia i doświadczenia współbraciom w wierze, ale także wówczas, gdy inni pogubili się na drodze wiary. Członkowie AK są szczególnie powołani do życia wiarą popartą uczynkami we własnych wspólnotach parafialnych. Powinni czynić dobro przede wszystkim w swojej parafii. „Łatwo jest być dobrym dla innych, na pokaz, a trudno być dobrym dla swoich, we własnej parafii” - podsumował Ksiądz Proboszcz.

Po Mszy św., w sali widowiskowej Rejonowego Centrum Formacji i Przeciwdziałania Uzależnieniom, odpowiedzialna za AK w archiprezbiteracie jarosławskim Cecylia Baran przekazała informacje z II Kongresu AK w Jarosławiu (poświęconego roli katolickiego laikatu), a także szczegółowo omówiła przebieg kolejnej sesji tego Kongresu, która odbyła się w Przemyślu 23 lutego br. i poświęcona była tematowi: „Rodzina wychowuje do wiary”. Obejrzano także film z tego spotkania.

2013-04-19 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejna już akcja „zima w mieście”

Niedziela łódzka 9/2019, str. I

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Marianna Strugińska-Felczyńska

W lesie dłutowskim przy makiecie samolotu „Łoś”

W lesie dłutowskim przy makiecie samolotu „Łoś”

Już osiemnaście lat parafialny odział Akcji Katolickiej z parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu zajmuje się organizacją czasu wolnego – zimą i latem – dla dzieci i młodzieży. Każdego roku z takiej formy spędzenia wolnego czasu korzysta ponad setka dzieci. W tym roku, w drugim tygodniu ferii, w przygotowanej przez AK ofercie wzięło udział ponad 50 osób.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP o misji w Turcji: jako jedyni lądujemy w epicentrum, na lotnisku w Gaziantep

2023-02-06 15:39

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/Leszek Szymański

Jako jedyni lądujemy w samym epicentrum, na lotnisku, które będzie jak najbliżej epicentrum tego zdarzenia - powiedział w poniedziałek na konferencji przed wylotem do Turcji gen. brygady Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Potwierdził, że chodzi o lotnisko w Gaziantep.

Do Turcji na misję ratowniczą po trzęsieniu ziemi wyleci w poniedziałek grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. Wraz ze strażakami na misję poleci pięć osób z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

CZYTAJ DALEJ

„Czas na miłość” - dziś początek Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa

2023-02-07 10:41

[ TEMATY ]

małżeństwo

Adobe Stock

Jak co roku, od 7 do 14 lutego potrwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa pod hasłem „Czas na miłość”. W ramach obchodów odbędą się liczne konferencje, warsztaty oraz różnego rodzaju randki, przygotowane przez organizatorów inicjatywy – Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Poprzez stronę internetową wciąż można zapisać się na wydarzenia zorganizowane w wielu polskich miastach, a także online.

- Jestem terapeutą rodzinnym i na co dzień pracując z rodzinami, w swojej pracy widzę jak ważna jest relacja małżeńska dla całej rodziny, nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. Tydzień Małżeństwa ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest troska o małżeństwo, a co za tym idzie – rodzinę – powiedziała w rozmowie z KAI Lena Kozakowska, członkini Fundacji Tydzień Małżeństwa i Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, współorganizatorka Tygodnia Małżeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję