Reklama

Niedziela Rzeszowska

Koncert pieśni pasyjnych

Niedziela rzeszowska 16/2013, str. 2

[ TEMATY ]

koncert

Archiwum parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Jednym w wykonawców był zespół Wokalno-Instrumentalny „Jutrzenka”

Jednym w wykonawców był zespół Wokalno-Instrumentalny „Jutrzenka”

Koncert pieśni pasyjnych, który miał miejsce 24 marca br. w kościele akademickim św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, wprowadził słuchaczy w misterium Wielkiego Tygodnia. Wystąpiły chór studencki „Vox Coelestis” z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, pod batutą Agnieszki Tomaszek oraz zespół wokalno-instrumentalny „Jutrzenka” pod kierownictwem Bożeny Stachyry-Płonki. Organizatorami koncertu były parafia św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i działające przy niej Duszpasterstwo Akademickie „Emaus”.

2013-04-19 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: muzyka dla papieża Franciszka

[ TEMATY ]

koncert

Bert Kaufmann / Foter.com / CC BY-SA

W bazylikach Wiecznego Miasta trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Sztuki Sakralnej. Dwunasta edycja tej imprezy (29 października – 10 listopada) jest zadedykowana Papieżowi Franciszkowi, co zaznaczono podczas inauguracji wykonaniem utworu w klimacie argentyńskiego tanga Misa a Buenos Aires Martina Palmeriego. Nie jest to jedyne rzymskie wydarzenie kulturalne tej jesieni związane z Ojcem Świętym. 12 listopada w położonej niedaleko Watykanu sali koncertowej Auditorium Concilazione odbędzie się występ rosyjskiej śpiewaczki operowej Swietłany Kasjan. W programie koncertu znajdzie się dedykowany Papieżowi Franciszkowi utwór, który skomponował metropolita Hilarion Ałfiejew.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję