Reklama

Niedziela Podlaska

„Bądźcie solą tej ziemi”

Niedziela podlaska 17/2013, str. 8

[ TEMATY ]

festiwal

Jadwiga Ostromecka

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

„Bądźcie solą tej ziemi” - to hasło tegorocznego, 20. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2013, którego organizatorem jest KSM Diecezji Drohiczyńskiej przy wsparciu ośrodków kultury, parafii, szkół, ośrodków pomocy społecznej. Co roku to wydarzenie religijno-patriotyczne przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny. Zgodnie z założeniami organizatorów Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej to nie tylko konkurs wokalny, rywalizacja, możliwość sprawdzenia siebie. To przede wszystkim rozwój młodego człowieka, jego dobro duchowe, kulturowe, religijne i patriotyczne.

Inauguracją tegorocznego festiwalu była Msza św. w kościele pw. św. Anny w Sterdyni w niedzielę 7 kwietnia, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni rozpoczął się pierwszy etap przesłuchań festiwalowych. W Sterdyni wystąpiło ok. 200 młodych ludzi reprezentujących powiat sokołowski oraz gościnnie wykonawcy z Bogut Pianek. Impreza zgromadziła również dużą liczbę widzów, w tym przedstawicieli władz gminnych i powiatowych.

Po wysłuchaniu 31 podmiotów muzycznych profesjonalna komisja konkursowa w składzie: Magda Niewińska, Jan Bańkowski i ks. Krzysztof Malinowski zakwalifikowała do eliminacji w Bielsku Podlaskim: Weronikę Poślada z Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkół w Sterdyni, zespół wokalny „Pajacyki” z Przedszkola w Łazowie, scholę dziecięcą działającą przy parafii pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, scholę młodzieżową działającą przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jabłonnie Lackiej, Sandrę Bazylczuk z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie, Mateusza Kawalca ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Bogutach Piankach, Monikę Prokopczuk z GOKiS w Sterdyni, Weronikę Grochowską z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie. Przesłuchania finałowe zakwalifikowanych laureatów przeglądów regionalnych odbędą się18 maja w Bielsku Podlaskim, a ostatnim etapem festiwalu będzie koncert galowy w Drohiczynie 9 czerwca. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz.

Reklama

Wszyscy uczestnicy przesłuchań w Sterdyni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a siły nadwątlone występem i emocjami mogli odzyskać przy suto zastawionym stole.

Impreza festiwalowa w Sterdyni miała charakter integracyjny i została zrealizowana przy pomocy środków finansowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim.

2013-04-23 14:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festiwal Życia

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 13/2018, str. III

[ TEMATY ]

festiwal

życie

Karolina Krasowska

Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych

Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych

Każde ludzkie życie bez względu na wiek, stan zdrowia czy status posiadania ma prawo do życia i zasługuje na szacunek. Od kilku lat przypomina nam o tym główny organizator Festiwalu Życia, czyli Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej. Tegoroczny festiwal odbył się w dniach od 19 do 25 marca.

CZYTAJ DALEJ

Jak się czuję, kiedy ktoś zmienia moje zwyczaje?

2023-05-10 09:55

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii Mk 11, 27-33.

Sobota, 3 czerwca. Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Jezus uzdrowił go z alkoholizmu

2023-06-03 21:38

[ TEMATY ]

świadectwa

Bliżej Życia z wiarą

Archiwum Artura Balceraka

Płakałem trzy dni i byłem pewny, że więcej się już nie napiję – opowiada Artur Balcerak.

Podczas modlitwy zawołałem: „Jezu, zmień moje życie!”. Przed oczami zobaczyłem je całe. Zacząłem płakać...

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję