Reklama

Niedziela Wrocławska

„Noce Kościołów” we Lwowie i na Podolu

Niedziela wrocławska 17/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Wrocław

Lwów

Lestat (Jan Mehlich)/pl.wikipedia.org

Po raz kolejny na Ukrainie i po raz pierwszy w diecezji lwowskiej wrocławskie Radio Rodzina wraz z miastem Wrocław przygotowują Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa „Noce Kościołów”. Metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, jest wdzięczny za to przedsięwzięcie. - Cieszę się bardzo i pragnę podziękować dyrektorowi za podjęcie idei i przeprowadzenie Nocy Kościołów we Lwowie. Lwów jest miastem wielokulturowym, wielowyznaniowym i wielonarodowościowym. Myślę, że Noce zostaną przyjęte z wielką radością i entuzjazmem. Metropolita lwowski podkreślił, że będzie to głębokie przeżycie duchowe dla wielu wiernych, a także ma nadzieję, że ta inicjatywa zbliży wielu ludzi. Jest to także okazja, by miasta Wrocław i Lwów jeszcze bardziej zacieśniły więzy. - Wrocław zawdzięcza wiele metropolii lwowskiej ponieważ głębia duchowości i religijności została przeniesiona na tamte ziemie - mówił abp Mokrzycki. - Można powiedzieć, że we Lwowie są nasi przodkowie, którzy ubogacili ziemię wrocławską. Jest to także spłacenie wdzięczności i długu wobec tej ziemi, która Dolnemu Śląskowi dała wybitych ludzi - dodał metropolita.

„Noce Kościołów” na Ukrainie odbędą się od 7-9 czerwca 2013 r. we Lwowie oraz 13-15 czerwca na Podolu.

2013-04-23 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: Europejsko z młodzieżą

[ TEMATY ]

Taize

Wrocław

Ks. Tomasz Baczyński

Uczestnicy spotkania z Gorzowa

Uczestnicy spotkania z Gorzowa

Od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia roku 2020 Wspólnota z Taizé zorganizowała we Wrocławiu 42. Europejskie Spotkanie Młodych. Z blisko 70 krajów do stolicy Dolnego Śląska przyjechało ponad 15 tys. młodych z Europy, a także spoza jej granic.

Na spotkanie przybyli także uczestnicy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Główne grupy, pod przewodnictwem ks. Mariusza Jagielskiego, ks. Daniela Gepperta, ks. Piotra Kamińskiego i ks. Tomasza Baczyńskiego wyjechały z Gorzowa i Zielonej Góry.

CZYTAJ DALEJ

Przezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Opłatek pielgrzymów

2023-01-28 23:54

ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję