Reklama

Wiadomości

Ostateczna odmowa wszczęcia śledztwa przeciw Januszowi Palikotowi o obrazę Jana Pawła II

Warszawski Sąd Okręgowy odmówił ostatecznym postanowieniem wszczęcia śledztwa w sprawie oskarżenia Jana Pawła II przez Janusza Palikota o posiadanie nieślubnych dzieci. Zawiadomienie złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Zdaniem Sądu, „Obiektywnie patrząc, posiadanie dzieci nieślubnych nie jest czymś nagannym i dyskredytującym”.

[ TEMATY ]

sąd

DrabikPany / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Warszawski Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów z 31 kwietnia o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie oskarżenia Jana Pawła II przez posła Janusza Palikota o posiadanie nieślubnych dzieci. Jak informuje Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, 19 lipca otrzymał on wydane trzy dni wcześniej postanowienie XVIII Wydziału Karnego tego sądu w tej sprawie. Postanowienie sądu jest ostateczne. Zdaniem Sądu, „Obiektywnie patrząc, posiadanie dzieci nieślubnych nie jest czymś nagannym i dyskredytującym, nie przesądza o pejoratywnych cechach charakteru”.

Reklama

12 marca Ryszard Nowak, przewodniczący Stowarzyszenia, złożył w tej sprawie w jego imieniu doniesienie o przestępstwie do prokuratura okręgowego w Warszawie. Dotyczyło ono wypowiedzi posła 11 marca w programie „Kropka nad i” TVN Moniki Olejnik. Powiedział on wówczas: „Zdziwiłbym się, gdyby Jan Paweł II nie miał nieślubnych dzieci". Palikot komentował w ten sposób billboard, który zamierzała wywiesić w Lublinie fundacja "Ateizm - Świeckość - Antyklerykalizm", przedstawiający Karola Wojtyłę lub osobę do niego podobną wraz z kobietą i dzieckiem, z podpisem "Papież rozbitej rodziny".

Według wnioskodawców, takie oskarżenie Jana Pawła II bez żadnych dowodów stanowi przestępstwo z art. 196 Kodeksu Karnego: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

2014-07-19 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rycerze apelują do abp. Michalika

Członkowie Rady Rzeszowskiej Rycerzy Kolumba zaapelowali do abp. Józefa Michalika, żeby nie stawiał się na rozprawę 9 kwietnia w Przemyślu. Szefowa Twojego Ruchu w Świętokrzyskiem, Małgorzata Marenin oskarżyła metropolitę przemyskiego o to, że w październiku 2014 r. w katedrze wrocławskiej stwierdził, że współodpowiedzialne za przypadki pedofilii są feministki i rozbite rodziny. Autorzy apelu są zdania, że stawienie się abp Michalika w sądzie stworzy groźny precedens, który doprowadzi do przedefiniowani stosunków państwo - Kościół i podporządkuje Kościół władzom świeckim.

Podajemy apel Rycerzy Kolumba:

CZYTAJ DALEJ

Jezus pyta: "Czy miłujesz Mnie więcej?

2021-07-29 13:20

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Aleksander Radecki

Ks. Aleksander Radecki

Łatwo jest wpaść w nałóg alkoholowy. Wyjście z niego wymaga poświęcenia nie tylko osoby chorej, ale także najbliższych. Abstynencja pomaga odzyskać człowieczeństwo. O problemach związanych z alkoholem i życiu bez niego rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim.

Ks. Łukasz Romańczuk: Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Dlaczego Kościół troszczy się i zachęca w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu?

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego (zapowiedź)

2021-07-30 10:28

[ TEMATY ]

rocznica

Powstanie Warszawskie

Archiwum Hufca ZHP Częstochowa

Losami Powstania Warszawskiego i walczących w nim interesowali się mieszkańcy Częstochowy. Miasto niosło powstańcom pomoc militarną, za co Niemcy wymordowali ok. 10 tys. mieszkańców miasta.

Częstochowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia minutą ciszy i Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego o godz. 17 w kościele Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję