Reklama

Niedziela Rzeszowska

Święcenia 2013

Niedziela rzeszowska 20/2013, str. 4-5

[ TEMATY ]

ksiądz

Archiwum WSD w Rzeszowie

W czasie formacji seminaryjnej nie zabrakło okazji do podziwiania piękna stworzenia. Wycieczka w Tatry

W czasie formacji seminaryjnej nie zabrakło okazji do podziwiania piękna stworzenia. Wycieczka w Tatry

Dzień świeceń kapłańskich to wielkie święto dla wspólnoty seminaryjnej, rodzin i parafii, z których pochodzą neoprezbiterzy, oraz dla diecezji i całego Kościoła. W tym roku ten uroczysty dzień w naszej diecezji przeżywaliśmy 18 maja, kiedy bp Kazimierz Górny, ordynariusz rzeszowski, w czasie Eucharystii w katedrze rzeszowskiej udzielił święceń prezbiteratu 16 diakonom. W Roku Wiary święcenia prezbiteratu uświadamiają nam, że Jezus Chrystus nieustannie powołuje oraz posyła kapłanów do służby w swoim Kościele. Powołanie kapłańskie jest wyrazem żywej wiary obdarowanego oraz wspólnoty, w której je odczytał, i w której wzrasta w powołaniu. Autor Listu do Hebrajczyków przypomina, że „każdy kapłan z ludzi brany, dla ludzi bywa ustanawiany w sprawach odnoszących się do Boga” (Hbr 5, 1). Wdzięczni Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi za dar neoprezbiterów, módlmy się, aby wiernie i ofiarnie wypełniali powierzoną im przez Kościół misję.

Radując się wraz z Kościołem rzeszowskim, neoprezbiterami, wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy modlą się o powołania kapłańskie, wspomagają alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie oraz wiernie i życzliwie towarzyszą prezbiterom w ich codziennej posłudze. Bóg zapłać!

Michał Domasik
Pochodzi z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.
Motto: „Dla słabych stałem się jak słaby, aby pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział” (1 Kor 9, 22-23)

Rafał Grzesik
Pochodzi z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Smolarzynach (arch. przemyska).
Motto: „W Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki” (Te Deum)

Paweł Karczmarczyk
Pochodzi z parafii pw. Dobrego Pasterza w Nowej Wsi.
Motto: „Błogosławiony Bóg Ojciec miłosierdzia, który nas pociesza w każdym naszym utrapieniu, byśmy sami mogli pocieszać tych, co są w jakiejkolwiek udręce, pociechą, którą doznajemy od Boga” (por. 2 Kor 1,2-3)

Reklama

Przemysław Jamro
Pochodzi z parafii pw. Narodzenia NMP w Gorlicach.
Motto: „Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali” (2 Kor 12,9)

Krzysztof Książek
Pochodzi z parafii pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Stanisława Kostki w Grodzisku Strzyżowskim.
Motto: „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest Miłość” (1 Kor 13,13)

Ks. Dominik Leniart
Pochodzi z parafii pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie.
Motto: „Zapuśćcie korzenie w Chrystusie i na Nim dalej się budujcie i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono pełni wdzięczności” (Kol 2, 7)

Rafał Kłos
Pochodzi z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach.
Motto: „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali” (2 Kor, 12,9)

Paweł Pietraszek
Pochodzi z parafii pw. św. Huberta w Miłocinie.
Motto: „Wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela” (Dz 9, 15)

Paweł Martyka
Pochodzi z parafii pw. NMP Królowej Polski w Rzepienniku Suchym.
Motto: „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu, On sam będzie działał” (Ps 37,5)

Jakub Nagi
Pochodzi z parafii pw. NMP Królowej Polski w Krygu.
Motto: „Miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5, 14)

Mateusz Rachwalski
Pochodzi z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Bystrzycy.
Motto: „Miłość Chrystusa przynagla nas, abyśmy już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał” (por. 2 Kor 5, 14-15)

Patryk Smoleń
Pochodzi z parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Brzostku.
Motto: „Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Jezusa Chrystusa” (2 Tm 2,3)

Reklama

Arkadiusz Puzio
Pochodzi z parafii pw. św. Wawrzyńca w Malawie.
Motto: „Potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał” (J 3, 30)

Wojciech Środoń
Pochodzi z parafii pw. Zwiastowania NMP w Nowej Wsi k. Czudca.
Motto: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5, 16)

Łukasz Węglowski
Pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce.
Motto: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Gal 2, 20)

Mariusz Uryniak
Pochodzi z parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Niebylcu.
Motto: „Jam głos wołającego” (J 1, 23)

2013-05-16 13:19

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolumbia: odnaleziono zwłoki zaginionego kapłana

[ TEMATY ]

misje

ksiądz

szeke / Foter.com / CC BY-SA

W odosobnionym rejonie gminy Los Cordobas w północnej Kolumbii znaleziono zwłoki ks. Néstora Dario Buendia Martineza, zaginionego 20 czerwca. Chociaż kapłan w przeszłości nigdy nie wspomniał, aby mu kiedykolwiek grożono, miejscowa prasa przypomniała po jego zniknięciu, że wielokrotnie potępiał on grupy przestępcze, grasujące w mieście Cereté i okolicach (ok. 500 km na północ od (Bogoty) i być może to jego zaangażowanie było przyczyną porwania, a następnie zamordowania go. 35-letni kapłan był wikariuszem parafii św. Antoniego Padewskiego w Cereté. Po raz ostatni widziano go 20 czerwca, gdy miał odwiedzić swych krewnych w mieście Montería. Nie dotarł tam jednak i odtąd wszelki ślad po nim zaginął. Po kilku dniach biskup diecezji Montería - Ramón Alberto Rolón Güepsa potwierdził zaginięcie kapłana, bardzo zaniepokojony tym faktem.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Rekolekcje kapłańskie na początek wakacji

2022-07-01 11:39

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje kapłańskie

o. Krystian Pieczka

ks. Mirosław Benedyk

W czasie rekolekcji kapłani spotkali się z bp Markiem Mendykiem, była to sposobność do rozmowy i zadania pytań

W czasie rekolekcji kapłani spotkali się z bp Markiem Mendykiem, była to sposobność do rozmowy i zadania pytań

W seminarium duchownym poprowadził je franciszkanin z Wambierzyc. Mówił o potrzebie Eucharystii, trudnościach życia duszpasterskiego, a także o duchowym wymiarze kapłaństwa.

Księża przynajmniej raz w roku powinni odprawić rekolekcje kapłańskie. Od wielu lat w diecezji świdnickiej taką możliwość daje Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie zapraszani są często znani prelegenci. Tym razem od 27 do 30 czerwca dla kilkunastu kapłanów ćwiczenia duchowe poprowadził o. Krystian Pieczka.

CZYTAJ DALEJ

Kolejny koncert Il Divo w Polsce

2022-07-01 20:37

[ TEMATY ]

koncerty

Il Divo

Prestige MJM

Il Divo

Il Divo

Il Divo - uwielbiany zespół pop-operowy ogłasza już drugi w tym roku koncert w Polsce. Fani w naszym kraju będą mieli okazję zobaczyć swoich idoli dodatkowo 17 października w COS Torwar w Warszawie. Poza tym Il Divo wystąpi w Polsce także 12 listopada w TAURON Arenie Kraków.

Będzie to siódma i ósma wizyta Il Divo nad Wisłą, jednak pierwszy raz bez Carlosa Marina, który odszedł z końcem 2021 roku. Nadchodząca trasa „Greatest Hits Tour” poświęcona zmarłemu członkowi zespołu zapowiada się jako najbardziej wzruszająca w historii Il Divo. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję