Reklama

Niedziela Podlaska

10. rocznica kanonizacji św. Marii de Mattias

Do Wspólnoty Modlitwy Najdroższej Krwi może należeć każdy, kto jest gotowy modlitwą i życiem czcić Krew Chrystusa. Przyjęcie do wspólnoty dokonuje się przez wpisanie na listę członków. Od tego momentu biorą udział w modlitwie i dobrych uczynkach tej duchowej rodziny, modląc się za misjonarzy, kapłanów, siostry zakonne i potrzeby całego Kościoła.

Pomagają w tym Adoratorki Krwi Chrystusa, których założycielką jest św. Maria de Mattias, kanonizowana przez bł. Jana Pawła II 18 maja 2003 r. w Rzymie, a więc 10 lat temu. Św. Maria de Mattias była wielką czcicielką Krwi Chrystusa. Całe jej życie upłynęło na krzewieniu tego kultu w różnych krajach.

Wspólnota modlitewna Najdroższej Krwi Chrystusa w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach powstała w 2000 r. Przyjeżdżała tutaj s. Cecylia Haftarczyk, adoratorka Krwi Chrystusa. Jej mama Maria wraz ze swoimi sąsiadkami z bloku Jadwigą Burakowską i Heleną Tatarczuk codziennie modliły się na różańcu w swoich intencjach. S. Cecylia, widząc zapał modlitewny i pobożność tutejszych ludzi, zaproponowała tworzenie kółek różańcowych, które kolejno powstawały w Siemiatyczach: pierwsze u p. Burakowskiej, następnie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli u p. Dunajko i u p. Bazylewskiej.

Reklama

W 2002 r. w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny powstały 3 kółka różańcowe u p. Murawskiej. Co miesiąc w domach gromadziły się kobiety na modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po kilku latach za zgodą proboszcza ks. prał. Bogusława Kiszko spotkania modlitewne przeniesiono do kościoła, gdzie w pierwsze czwartki miesiąca o godz.17 przed Najświętszym Sakramentem wraz z wiernymi z parafii modlimy się w intencji kapłanów i nowych powołań do kapłaństwa i zakonów. Od momentu powstania wspólnoty różańcowe Krwi Chrystusa gromadzą się w Wielki Czwartek w kościele o godz. 22, by do północy przewodniczyć modlitwom za żyjących i zmarłych kapłanów.

W dniach 16-17 marca odwiedziła nas s. Krystyna Kusak, adoratorka Krwi Chrystusa z Kościeliska. Spotkała się z proboszczami obu parafii siemiatyckich oraz z wiernymi. Były wspólna modlitwa przy wystawionych relikwiach św. Marii de Mattias, konferencje i spotkania. Wizyta s. Krystyny, jej konferencje i opowieści o pracy Sióstr Adoratorek podniosły nas na duchu i zaowocowały następną grupą różańcową. Obecnie w Siemiatyczach istnieje 11 kółek różańca do Krwi Chrystusa.

2013-06-04 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gniezno: uroczystości ku czci św. Wojciecha

[ TEMATY ]

świadkowie wiary

pl.wikipedia.org

Ponad 40 biskupów i kilka tysięcy wiernych weźmie udział w dwudniowych uroczystościach patronalnych ku czci św. Wojciecha, które dziś wieczorem rozpoczną się w Gnieźnie. W modlitwie u grobu patrona Polski uczestniczyć będą także hierarchowie z zagranicy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także blisko tysiąc młodych ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do katolików Sudanu Pd.: nadawajcie swej ojczyźnie smak Ewangelii

2023-02-05 11:58

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Życzę wam, abyście byli solą, która rozprzestrzenia się i rozpuszcza z hojnością, aby nadać Sudanowi Południowemu braterski smak Ewangelii; abyście byli świetlistymi wspólnotami chrześcijańskimi, które, jak miasta wzniesione wysoko, rzucą światło dobra na wszystkich i pokażą, że piękne i możliwe jest życie bezinteresowne, posiadanie nadziei, wspólne budowanie pojednanej przyszłości” – powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na terenie Mauzoleum Johna Garanga w stolicy Sudanu Południowego, Dżubie.

Słowa z drugiego czytania, które apostoł Paweł skierował do wspólnoty w Koryncie, chciałbym dziś uczynić swoimi i powtórzyć je przed wami: „przyszedłszy do was, nie przybyłem, aby błyszcząc słowem i mądrością, głosić wam świadectwo Boże. Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego” (1 Kor 2, 1-2). Tak, trwoga Pawła jest również moją, będąc tutaj z wami w imię Jezusa Chrystusa, Boga miłości, Boga, który wprowadził pokój przez swój krzyż; Jezusa, Boga ukrzyżowanego za nas wszystkich; Jezusa, ukrzyżowanego w tych, którzy cierpią; Jezusa, ukrzyżowanego w życiu tak wielu z was, w życiu tak wielu ludzi w tym kraju; Jezusa Zmartwychwstałego, zwycięzcy nad złem i śmiercią. Przychodzę do was, aby Go głosić, aby was w Nim utwierdzić, ponieważ głoszenie Chrystusa jest głoszeniem nadziei: On bowiem zna udręki i oczekiwania, które nosicie w swoich sercach, radości i trudy, które naznaczają wasze życie, ciemności, które was gnębią i wiarę, którą jak wieczorną pieśń wznosicie do nieba. Jezus zna was i kocha; jeśli trwamy w Nim, nie musimy się lękać, bo i dla nas każdy krzyż przemieni się w zmartwychwstanie, każdy smutek w nadzieję, każdy lament w taniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję