Reklama

Niedziela Sandomierska

Kapliczkowe zloty Legionu Maryi

Niedziela sandomierska 24/2013, str. 2

[ TEMATY ]

Sandomierz

Archiwum legionu

27 maja miało miejsce majowe spotkanie Legionu Maryi kurii Ostrowiec Świętokrzyski. Legioniści wraz z wiernymi z parafii św. Michała Archanioła modlili się przy zabytkowym krzyżu pod przewodnictwem ks. Jana Sarwy oraz ks. Rafała Cudziło. Pomimo ulewnego deszczu majówka zgromadziła sporą liczbę czcicieli Niepokalanej.

Reklama

25 maja radosna i rozmodlona procesja przeszła ulicami Smerdyny w parafii Wiązownica, zatrzymując się przy czterech kapliczkach. Modlitwę prowadził diecezjalny opiekun duchowy legionistów oraz wikariusze parafii Wiązownica. Po procesji miała miejsce agapa w miejscowej remizie strażackiej, a po niej Apel Jasnogórski w kaplicy dojazdowej. Modlącym się i śpiewającym towarzyszył brat legionowy z akordeonem. We wspólnej modlitwie wzięli udział mieszkańcy Wiązownicy, w tym także licznie dzieci i młodzież.

Majowe spotkanie legionistów przy kapliczkach odbyło się także w Zaleszanach (20 maja) oraz w Janowie Lubelskim (24 maja). Nabożeństwa prowadził ks. Rafał Cudziło, byli obecni również opiekunowie Legionu Maryi: w Zaleszanach ks. Mateusz Bajak oraz w Janowie Lubelskim ks. Tadeusz Ocimek. W obu parafiach spotkania przy kapliczkach stały się już tradycją.

Legioniści z Sandomierza zgromadzili na majówce w ostatnim dniu maja na Rynku Starego Miasta, przy figurze Niepokalanej. Do modlących się dołączyli także turyści.

2013-06-12 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Otwartej Furty

Niedziela sandomierska 20/2016, str. 3

[ TEMATY ]

seminarium

Sandomierz

Ks. Adam Stachowicz

Pamiątkowe zdjęcie z Księdzem Biskupem

Pamiątkowe zdjęcie z Księdzem Biskupem

Już szesnasty raz Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu otworzyło swoje podwoje dla gości. 30 kwietnia do sandomierskiej uczelni przybyli autokarami i indywidualnie z całej diecezji młodzi i starsi, dołączyło do nich sporo turystów zwiedzających Sandomierz oraz przedstawiciele Przyjaciół Seminarium. – Wiele elementów decyduje o tym, że Dzień Otwartej Furty należy do dni niezwykłych i wyjątkowych. Rozpoczyna się od Mszy św., a po jej zakończeniu zgromadzeni przedłużają świętowanie na wirydarzu seminaryjnym. Chcemy, aby w czasie tego spotkania każdy poczuł się dobrze, by ten dzień był swego rodzaju darem, a także dniem powołaniowym, bo wtedy wielu młodych ma okazję popatrzeć za mury seminaryjne i zapytać: A może i mnie Pan Jezus powołuje? Tego typu spotkania wewnątrz Seminarium „urealniają obraz”, jaki mają młodzi ludzie o miejscu, gdzie kształtują się przyszli kapłani. Taki dzień pokazuje również drogę, którą powinni iść powołani, ci którzy mają ten wewnętrzny głos, aby pójść za głosem Chrystusa – powiedział ks. Jan Biedroń, rektor Seminarium.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję