Reklama

Wiara

Nowa inicjatywa Otwórz Fundusz Emerytalny w Niebie

Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Mt 6,20.

Inicjatywa Otwórz Fundusz Emerytalny w Niebie to zachęta do myślenia przede wszystkim o sprawach Królestwa Bożego i zbierania skarbów w niebie (Mt. 6,20).

Jezus w Kazaniu na Górze - stanowiącym zbiór najważniejszych wypowiedzi Pana - przestrzega przed zbytnim koncentrowaniem się na gromadzeniu dóbr materialnych na ziemi.

Reklama

Kościół katolicki proponuje wiernym, jako pomoc na drodze do wieczności, trzy praktyki pokutne - modlitwę, post i jałmużnę. Dzięki nim człowiek wzrasta w dobru i miłości, doskonali się bowiem w odniesieniu do Boga, samego siebie i innych ludzi.

Modlitwa

Modlitwa nie jest zbiorem słów, które wypowiadamy do Boga. To relacja człowieka ze Stwórcą świata. To powierzenie się dłoniom Wszechmogącego, z pewnością w sercu, że wszystko, co nas spotyka, jest dla naszego dobra. Że Bóg nie tylko słucha, ale i wysłuchuje próśb, gdy widzi, że jest to dla nas dobre.

Modlitwa jest więc rozmową z Bo­giem płynącą wprost z serca człowieka do Serca Boga!

Przyjdź dziś do Ojca Niebieskiego i opowiedz Mu o tym, co teraz dzieje się w Twoim życiu. Zrób to szczerze. Mów jak do naj­bliż­sze­go przyjaciela...

Reklama

Post

Post, podobnie jak modlitwa skłania nas aby zajrzeć we własne wnętrze. Powoduje, że nasze serce nie jest ociężałe (Łk 21,34) i czyni nas wrażliwszymi na słyszenie głosu Boga.

Celem chrześcijańskiej ascezy jest osła­bienie władzy, jaką mają nad nami namiętności, przede wszyst­kim pożądanie i łakomstwo.

Tak samo jak wtedy, kiedy jesteś bardzo zakochany, rezygnujesz z posiłku, lub pokonujesz długą drogę, żeby spotkać ukochaną osobę, tak wtedy kiedy pościsz pokazujesz całym sobą, że sprawy, które nosisz w swoim sercu są dla Ciebie ważniejsze niż jedzenie.

Człowiek który pości, mówi: Boże, głodny jestem Ciebie, za Tobą tęskni moje serce. Przyjdź i nasyć mnie Sobą. Post wyraża też skruchę, chęć nawrócenia się i zbliżenia do Boga.

Jałmużna

Jałmużna to emanacja dobra, które nagromadziło się w czło­wieku dzięki dwóm pierwszym dziełom. Modlitwa i post otwierają nas na nasze własne wnętrze, a jałmużna otwiera na potrzeby drugiego człowieka.

Doświadczywszy spotkania z Bogiem pełnym miłości, człowiek nie chce już skupiać się na sobie, lecz zadaje sobie pytanie: Z kim mogę się podzielić tym, co sam otrzymałem? W jaki sposób?

To coś więcej niż tylko wsparcie mate­rialne. To także postawa wyrażająca świadomość faktu, że wszystko co mamy, jest darem od Boga, który chcemy przekazywać innym. Czasami przez podzielenie się pieniędzmi, innym razem - posiłkiem, umiejęt­noś­cia­mi lub swoim czasem.

Więcej informacji na www.ofewniebie.pl/

2014-07-28 12:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ta modlitwa pomoże ci pozbyć się strapień i lęku!

Masz dość codziennych strapień, zmartwień i lęku? Modlisz się do Boga, ale od dłuższego czasu nic się nie zmienia? Może podchodzisz do modlitwy w niewłaściwy sposób? Polecamy niezwykłą modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij!” - zacznij zmianę swojego życia już dziś!

Jak wiemy już z Pisma Świętego - modlitwa ma wielką moc. Modlitwa Jezusa czy apostołów uzdrawia, umacnia, daje życie. Często jednak podchodzimy do niej w niewłaściwy sposób, wiążąc z nią myślenie magiczne. Ojciec Dolindo Ruotolo pozostawił nam niezwykłe narzędzie ufnego przylgnięcia przy naszym Panu – Jezusie. Jak z niego właściwie korzystać?

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję