Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ewangelizacja na Przegibku

Choć hasłem drugiej soboty w ramach ewangelizacji beskidzkich szczytów było Chrystusowe błogosławieństwo dotyczące smucących się, to jednak na Przegibku w Beskidzie Żywieckim 13 lipca wcale smutno nie było...

Drugie z ośmiu ewangelizacyjnych spotkań zaplanowanych na wakacyjne soboty rozpoczęło się w Rycerce Górnej. Stamtąd na szczyt Przegibka wyruszyła zielonym szlakiem blisko 200-osobowa grupa turystów-ewangelizatorów. Uczestnicy nieśli banery z hasłem spotkania: „Błogosławieni, którzy się smucą”.

Na szczycie w samo południe została odprawiona polowa Msza św. Eucharystii, w której uczestniczyło już 300 osób, przewodniczył ks. Bogusław Kastelik razem z trzema innymi kapłanami. W homilii ks. Kastelik rozważając drugie błogosławieństwo, podkreślił, że Pismo Święte mówi o dwóch rodzajach smutku: pochodzącym od Boga i prowadzącym do nawrócenia oraz o smutki pochodzącym od świata i przynoszącym śmierć. Po liturgii modlono się także za ludzi cierpiących, zniewolonych, zranionych i za tych, którzy się smucą. Na zakończenie spotkania organizatorzy przygotowali różne zabawy i integracyjne gry, które odbyły się na górskiej polanie i pokazały, że głoszenie Chrystusa przynosi wiele radości i uśmiechu.

Ewangelizacja na Przegibku była jedną z ośmiu, które organizatorzy zaplanowali przeprowadzić w każdą sobotę wakacyjnych miesięcy, i odwiedzić kolejno: Pilsko, Przegibek, Leskowiec, Skrzyczne, Halę Rysiankę, Babią Górę, Szyndzielnię i Wielką Raczę. Uczestnicy wakacyjnej akcji zamierzają wspiąć się na wysokość 9672 m n.p.m. - tyle bowiem po zsumowaniu wysokości poszczególnych szczytów wynosić ma przemierzony wzwyż dystans. Organizatorami przedsięwzięcia ewangelizacyjnego są: Fraternia Franciszkańska, Wspólnota Francesco Team, Wspólnota Ewangelizacyjna Magnalia Dei, Krucjata Wyzwolenia Człowieka, Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, Ruch Pasterzy Nowego Serca Corda Pia i Franciszkanie z Rychwałdu.

2013-07-24 09:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: szósta rocznica ingresu abp. Kupnego do katedry wrocławskiej

[ TEMATY ]

jubileusz

Wrocław

abp Józef Kupny

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

– W codzienność Kościoła wrocławskiego wnosisz swój pasterski charyzmat, pasterza który słucha, prowadzi i wskazuje – mówił, zwracając się do abp. Józefa Kupnego bp Jacek Kiciński, głosząc homilię podczas uroczystej Mszy św. z okazji szóstej rocznicy objęcia posługi biskupiej przez metropolitę wrocławskiego. – Niech Bóg prowadzi Cię i wspiera we wskazywaniu wszystkim na Boga, który do końca nas umiłował – dodał kaznodzieja.

Rozpoczynając homilię bp Kiciński podkreślił, że wszystkich, zgromadzonych we wrocławskiej katedrze i świętujących rocznicę ingresu do niej abp. Józefa Kupnego łączą: wiara, ołtarz i osoba pasterza. Zaznaczył przy tym, że słowo Boże, którego słuchanie rodzi wiarę powinno stawać się przewodnikiem całego życia każdego: tak pasterza, jak i owiec. Przywołał również treść najważniejszego przykazania tłumacząc, że miłość do Boga sprawia, że Bóg staje się centrum ludzkiego życia. – Uświadamiamy sobie, że On jest tym, od którego wszystko zależy, który nas posyła, który nas prowadzi i który nam towarzyszy – mówił biskup pomocniczy wrocławski, dopowiadając: – Wiara w Boga rodzi zaufanie i świadomość, że bez Boga nic nie możemy uczynić.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Opłatek pielgrzymów

2023-01-28 23:54

ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję