Reklama

Słowo Naczelnego

Z troski o przyszłość

Ojciec Święty Franciszek przybył 22 lipca do Rio de Janeiro na 28. Światowe Dni Młodzieży. Rio w tym czasie zajaśniało młodością. Papież Franciszek postawił przed wami, młodzi, znaczące pytanie, co zrobicie ze swoim życiem. Bo każdy z nas, niezależnie od tego, ile ma lat, ma jedno jedyne ziemskie życie i z tym życiem staniemy kiedyś przed Bogiem. Dzisiaj Rio przyjmuje Ojca Świętego i młodzież świata, przyjmuje również myśli, które przekazuje Papież. A Papież mówi do młodych, lecz i do tych już dojrzałych, którzy tworzą warunki dla młodych. Mówi o tym, że młody człowiek musi mieć możliwość rozwoju, kształcenia się, życia, a więc podstawą jest rodzina, szkoła i praca.

Reklama

Trzeba tu powiedzieć, że są instytucje, które pomagają ludziom w rozwoju. Możemy się pochwalić piękną współpracą ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi, które wspaniale rozwinęły swoją działalność i pomagają w różnych dobrych dziełach. Dzięki SKOK-om do dalekiej Brazylii poleciała m.in. ekipa telewizji internetowej „Niedzieli”, która daje nam możliwość bezpośredniego oglądania własnych transmisji z Rio. Jesteśmy więc wdzięczni i pełni uznania dla SKOK-ów, że mają świadomość wagi przekazywania dobrych informacji ze spotkania milionowej rzeszy młodzieży świata z Ojcem Świętym, czego jest bardzo mało w telewizji publicznej. SKOK-i naprawdę czynią wiele dobrego pod kierunkiem swoich znakomitych przewodników, m.in. w tej chwili już przewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) Grzegorza Biereckiego.

Trzeba tu zauważyć, że ta dobroczynność SKOK-ów jest skierowana globalnie w stronę ludzkości. Cokolwiek bowiem dobrego ktoś czyni dzisiaj dla młodzieży świata, czyni właśnie dla ludzkości. Niezwykła jest zatem harmonia takich czynów z tym, co mówił na wstępie swej wizyty w Brazylii papież Franciszek, pytając: Co zrobicie ze swoim życiem?

Cieszymy się, że dzięki mediom elektronicznym mogliśmy uczestniczyć w tych wielkich dniach. Niech Dobry Bóg, który jest Świętą Opatrznością, obdarza wszystkich, przyczyniających się do takich wspaniałych dialogów - począwszy od Ojca Świętego Franciszka, poprzez duszpasterzy, opiekunów i wszystkich dobrych ludzi - swoją przemożną opieką. Opieką Dobrego Ojca.

Partnerem relacji ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe

2013-07-30 09:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Być czy nie być singlem?

Akurat oni woleliby założyć rodzinę. Choć wyjść za mąż czy ożenić się wcale nie jest sztuką, jednak by stanąć na ślubnym kobiercu z tą właściwą osobą – nieraz trzeba poczekać. Niekoniecznie biernie

W tym czasie można popracować nad tym, by dla kogoś innego okazać się w przyszłości misterem lub miss „right”. Oczywiście, piękno ducha liczy się najbardziej, ale kawalerze – trzeba też w końcu zrobić prawo jazdy i poznać dobre maniery, tak cenione przez kobiety. Damo – kiedy zapiszesz się na taniec, odświeżysz szafę, wyściubisz nos poza wytarte schematy i znane już drogi?

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję