Reklama

Finansista, filantrop, społecznik

Sukces senatora Grzegorza Biereckiego to także sukces całego polskiego systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych oraz Spółdzielczego Instytutu Naukowego, którego jest twórcą i prezesem.

Niedziela Ogólnopolska 31/2013, str. 42

Senator Grzegorz Bierecki 15 lipca 2013 r. został wybrany na przewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych - World Council of Credit Unions (WOCCU). Jest to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ok. 200 mln osób ze 101 krajów świata. Reprezentuje ona unie kredytowe (także SKOK-i) wobec instytucji o charakterze globalnym.

Senator Grzegorz Bierecki na 2-letnią kadencję został wybrany jednogłośnie. Jest to jego osobisty sukces, a także sukces całego polskiego systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, który tworzył i którym 20 lat kierował jako prezes Zarządu Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Droga do sukcesów senatora RP Grzegorza Biereckiego nie zawsze była usłana różami. Wiem, jak przeżywał ataki na SKOK-i.

Reklama

Ten wybór właśnie w tym momencie ma nie tylko znaczenie symboliczne. Ma także wymiar realny. Polskie SKOK-i są bowiem częścią składową tej potężnej instytucji finansowej, zrzeszającej 56 tys. unii kredytowych oraz dysponującej aktywami 1,6 biliona dolarów.

Przez ostatnich kilka lat miałem okazję poznać bliżej senatora Grzegorza Biereckiego oraz współpracować z nim w procesach legislacyjnych nad ustawami spółdzielczymi, a także w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji w ramach Komisji Budżetu i Finansów Publicznych (jest jej wiceprzewodniczącym) czy też Zespołu Spółdzielczego.

Nie wszyscy wiedzą, że senator Grzegorz Bierecki jest nie tylko wybitnym finansistą, ale także filantropem i społecznikiem. W ilu organizacjach pozarządowych jest on zaangażowany, nie jestem w stanie określić. Z całą pewnością znaczną część dochodów przeznacza na cele charytatywne, co nie jest przecież regułą wśród polskich finansistów, bankowców.

Mam nadzieję, że ten osobisty sukces senatora Grzegorza Biereckiego zostanie zauważony także przez media, nie zawsze przecież jemu przychylne. Niewielu mamy Polaków, którym udało się stworzyć taką instytucję, jak SKOK-i. Przed takimi osobami należy się pokłonić, a nie zazdrościć im sukcesu i sprawdzać zawartość ich portfeli. W imieniu Rady Naukowej SIN gratulujemy senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu. Jest on jego założycielem i prezesem Zarządu. Bez jego inicjatyw i wsparcia SIN nie mógłby tak prężnie funkcjonować i służyć kilku milionom Polaków będących spółdzielcami. Gratulujemy, Grzegorzu.

2013-07-30 09:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: wkrótce więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki

2021-09-20 20:12

[ TEMATY ]

USA

COVID‑19

pandemia

Adobe Stock

W Stanach Zjednoczonych w najbliższym czasie będzie już więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki przed 100 laty - podały media. Obecnie liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi w kraju prawie 674 tys.

Jak przypomniał w niedzielę dziennik „Daily News”, grypa hiszpanka pochłonęła w 1918 roku w USA około 675 tys. istnień ludzkich. Była wówczas najbardziej śmiercionośną pandemią od powstania Stanów Zjednoczonych. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, liczba zgonów w USA z powodu Covid-19 w poniedziałek około południa wynosiła 673 985.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję