Reklama

„Nowa ewangelizacja. Moc i piękno Słowa”

Książka „Nowa ewangelizacja. Moc i piękno Słowa” jest dziś bardzo ważna. Wyrażenie bowiem „nowa ewangelizacja” stało się formułą mającą określić zakres współczesnej misji i oznacza powtórną ewangelizację. Nowa - ponieważ w naszym współczesnym świecie ewangelizację musimy zacząć niemal od początku, od zera. Ewangelia musi zmierzyć się z problemami dotąd niespotykanymi i odpowiedzieć na nieznane pytania. Nowa ewangelizacja oznacza zatem pokazanie, że Ewangelia umie odpowiadać na problemy współczesności. Ewangelizacja to niesienie Nowiny wykraczającej poza oczekiwania człowieka, a równocześnie tak ludzkiej, że kiedy ją spotykasz, wszystko, czego wcześniej szukałeś, blednie. Zawsze będzie ona mówić o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, który stał się człowiekiem dla nas i dzielił we wszystkim nasze życie. Jest to przesłanie, które współcześnie powinno dotrzeć do każdego człowieka. Prostota jako sztuka czytania i interpretacji Pisma Świętego wzbudza mądrość, która przenika tę książkę. Jest to mądra książka, która ma odwagę domagać się, aby doniosłe dzieło ewangelizacji było zawsze powrotem do sedna Ewangelii. I właśnie ten powrót do sedna to nowa ewangelizacja, której książka ta nie tylko przedstawia zarys, lecz której jest także w pełni udanym przykładem.

Wydawnictwo Franciszkanów
„Bratni Zew”,
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków,
tel. (12) 428-32-40,
www.bratnizew.pl

2013-09-09 15:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tak dla życia i rodziny

2021-09-19 21:02

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

marsz dla życia i rodziny

Karol Porwich/Niedziela

– Dar życia otrzymujemy od Boga jako akt współpracy między miłością ludzką a miłością Boga, Stwórcy i Odkupiciela. Dziś dziękujemy Bogu za dar życia i stajemy się wyznawcami Boga, który jest życiem – mówił abp Wacław Depo 19 września na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

„Młodzi za życiem”, „Dziękujemy za rodzinę”, „Dziękujemy, że jesteś Mamą” czy „Dziękujemy, że jesteś Tatą” – to tylko wybrane hasła, które nieśli ubrani na biało uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal

2021-09-20 13:29

[ TEMATY ]

patronat

Materiał prasowy

W dniach 17-19 września w Siedleckim CKiS odbył się 28. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a dzięki technologii streaming’u osoby, które nie mogły uczestniczyć fizycznie w trzydniowym spotkaniu oglądały go na żywo w internecie.

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję