Reklama

Aula

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” „Kierunek: Jasna Góra 2013” rozstrzygnięty!

1/7

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

Jury obradujące pod kierunkiem artysty plastyka dr. Włodzimierza Karankiewicza dokonało oceny ponad 170 fotografii zgłoszonych do VIII edycji Konkursu Fotograficznego „Kierunek: Jasna Góra 2013”.
I miejsce: przyznano fotografii Krzysztofa Dobrogowskiego z Legionowa, II miejsce: fotografii Anny Szyszki z Oławy, III miejsce: fotografii Kamila Szyszki z Wrocławia.

Jury wyróżniło zdjęcia: Anny Wielgosz z Warszawy, Liliany Borkowskiej z Raciborza i Joanny Frączyk z Ząbek.

Gratulujemy! Informacje o nagrodzie zostaną wysłane laureatom pocztą.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 21 października (poniedziałek), w wigilię wspomnienia bł. Jana Pawła II, o godz. 16.00 w auli Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie.

2013-10-08 12:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szanuj życie, bo jest święte

Niedziela podlaska 20/2015, str. 5

[ TEMATY ]

konkurs

ks. Artur Płachno

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, nawiązujący do tematyki konkursu, podkreślając również potrzebę dbałości nie tylko o życie doczesne, ale również o wieczne

Uczniowie zaprezentowali program
artystyczny, nawiązujący do tematyki
konkursu, podkreślając również
potrzebę dbałości nie tylko o życie
doczesne, ale również o wieczne

30 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim odbyło się podsumowanie diecezjalnego konkursu dla szkół specjalnych „Szanuj życie, bo jest święte”

Konkurs już po raz drugi został zorganizowany przez Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim pod honorowym patronatem: biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa, senatora RP Waldemara Kraski, podlaskiego kuratora oświaty Jerzego Kiszkiela, p.o. mazowieckiego kuratora oświaty Katarzyny Góralskiej, starosty sokołowskiego Leszka Iwaniuka, Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz parafii pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim.

CZYTAJ DALEJ

Liturgia nie może być produktem ludzkiej wyobraźni i kreatywności

2023-02-04 23:00

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Świdnica

Św. Krzyż Świdnica

ks. Julian Nastałek

ks. Bogdan Ferdek

Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej

ks. Mirosław Benedyk

Ks. Julian Nastałek podczas Mszy świętej trydenckiej w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI

Ks. Julian Nastałek podczas Mszy świętej trydenckiej w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI

O roli liturgii w życiu Kościoła, mówił ks. prof. Bogdan Ferdek, podczas Mszy Requiem w trzydziesty dzień po pogrzebie papieża emeryta Benedykta XVI.

CZYTAJ DALEJ

Caritas Polska na ratunek ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 18:03

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska.

Wstrząsy były bardzo rozległe, a ich siłę oszacowano na 7,8 stopnie w skali Richtera. Na ulicach wielu miast zalega gruz, a pod nim wciąż tkwią ofiary katastrofy. Do tej pory zginęło ponad 900 osób w Turcji i ponad 200 osób w Syrii. Rannych jest w sumie ok. 6000 osób. Ludzie próbują się wydostać z miast, jak najdalej od zabudowań, z obawy przed zawaleniem się kolejnych budynków. Na ulicach tworzą się więc potężne korki. Akcję ratowniczą utrudniają padający śnieg i deszcz. Skala katastrofy skłoniła władze tureckie do ogłoszenia alarmu 4 stopnia, co oznacza, że proszą o pomoc międzynarodową. Szczególnie mocno ucierpiała diecezja Anatolii. W mieście Iskenderun zawaliła się katedra. Zniszczeniu uległy także biura Caritas, świadczące na co dzień pomoc potrzebującym, dlatego Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Sytuacji Kryzysowych i władze diecezjalne alarmują, by beneficjenci pozostali poza tym terenem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję