Reklama

Niedziela Lubelska

Dołącz do akcji dobrego wychowania!

Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej w Lublinie wraz z ks. Bartłomiejem Krzosem, opiekunem duchowym bractwa, zachęca do wzięcia udziału w akcji Duchowy Skarbiec Dobrego Wychowania, której celem jest modlitwa w intencji dobrego wychowania młodzieży oraz przygotowania mądrych wychowawców

Organizatorem akcji jest bractwo różańcowe, działające przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, natomiast patronat nad nią sprawuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Przedsięwzięcie ma na celu rozpowszechnianie nabożeństwa do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oraz modlitwy różańcowej w intencji dobrego wychowania młodzieży, przez które rozumie się kształtowanie człowieka silnej wiary, dobrego obywatela i patriotę, sprawnego w działaniu społecznym i gospodarczym, a także w intencji przygotowania dobrych wychowawców.

By było nas więcej

Do akcji może dołączyć każdy, komu zależy na dobrym wychowaniu młodych: wychowawcy, wychowankowie, rodzice czy dziadkowie. Chodzi o to, by zorganizować jak największą grupę ludzi, którym na sercu leży dobro młodego pokolenia i sprawy wychowawcze.

Reklama

Akcja skierowana jest zarówno do młodych, którzy dostrzegają problemy wychowawcze w swoim środowisku - szkołach, klasach, grupach rówieśniczych, jak i do starszych, którym zależy, aby ich dzieci, wnuki i wychowankowie stali się w przyszłości dobrymi i mądrymi ludźmi, kochającymi Boga i Matkę Bożą.

Trzy zobowiązania

Warunki, jakie należy spełnić, przystępując do tego przedsięwzięcia, są zasadniczno proste: codzienne odmawianie modlitwy dziękczynno-błagalnej Duchowego Skarbca Dobrego Wychowania, rozważanie jednej tajemnicy Różańca oraz podjęcie dobrowolnego postanowienia. Modlitewne zobowiązanie zostaje złożone przez konkretną osobę, która nie tylko dostrzega, ale także rozumie potrzebę modlitwy za dobre wychowanie młodego pokolenia. Z drugiej strony jest to indywidualna prośba o modlitwę w intencji związanej z wychowaniem. Taką intencję powierzają Najświętszej Maryi Pannie członkowie Bractwa Różańcowego w każdą pierwszą sobotę miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 18 w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie.

Skarby modlitewne

Każdy członek Skarbca Dobrego Wychowania może złożyć dobrowolne postanowienie, które jest dodatkowym skarbem modlitewnym składanym Matce Bożej. Może mieć formę wyrzeczenia, dodatkowej modlitwy, w szczególności związanej z sakramentami (uczestnictwo w Eucharystii), innej formy rozwijającej duchowo (rozważanie Pisma Świętego, czytanie lektur katolickich) lub w formie dobrego uczynku. Postanowienia powinny być podejmowane w celu dziękczynienia i oddania chwały Matce Bożej. Spełniając trzy warunki, członkowie skarbca składają modlitewne klejnoty - skarby, ofiarowane Matce Bożej Niepokalanie Poczętej, z których później korzystają osoby proszące o modlitwę.

Dołącz i ty

Ci, którzy pragną przystąpić do akcji, powinni wypełnić deklarację Duchowego Skarbca Dobrego Wychowania, którą można przesłać na trzy sposoby - listownie pod adres: Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Topolowa 7, 20-352 Lublin; przez stronę internetową: www.bractworozancowe.pl, na której umieszczona jest deklaracja do wypełnienia lub wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną: kontakt@bractworozancowe.pl, podając: imię, nazwisko, adres, telefon, adres e-mail oraz swoją parafię.

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod krzyżem z różańcem

Wraz z nadejściem nowej pory roku – jesieni – w Kościele nadchodzi szczególny czas – czas modlitwy różańcowej. O ile wspólna modlitwa w świątyniach jest popularna i powszechnie znana, zapomina się o spotkaniach przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Dawniej, gdy nie każdy miał samochód, a do kościoła było daleko, mieszkańcy wiosek sami organizowali się i spotykali na modlitwie.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Marcin Kwaśny w rekonstrukcji brawurowego rozbicia więzienia przez "Szarego"

2021-07-28 21:58

TD

Marcin Kwaśny w rekonstrukcji brawurowego rozbicia więzienia przez „Szarego”

Agnieszka Dziarmaga

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję