Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

„Caritas” pomaga bliźniemu w potrzebie

Od 350 lat św. Antoni w Radecznicy gromadzi wiernych na tutejszym wzniesieniu - wspiera tych, którzy się do niego uciekają. Pomni na zawołanie „si quaeris miraccula” (Jeśli cudów szukasz) u stóp św. Antoniego wypraszaliśmy łaski potrzebne wolontariuszom w wypełnianiu przykazania miłości miłosiernej. Pod hasłem „Caritas pomaga bliźniemu w potrzebie”, w sobotę, 5 października br. odbyło się w sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy spotkanie Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów „Caritas” Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Wśród przybyłych gości byli m.in.: ks. prał. Stefan Wójtowicz - pierwszy dyrektor „Caritas” naszej diecezji, ks. Wiesław Kosicki - dyrektor „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej, pracownicy „Caritas” naszej diecezji, przedstawiciele niektórych SKC i PZC.

Reklama

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Wiesław Banaś - dyrektor „Caritas” Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Powiedział m.in: - Przypomnę, że w roku 2013 „Caritas” Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wsparła finansowo kolonie dla 1026 dzieci, paczki świąteczne na Wielkanoc - dla 340, na Boże Narodzenie - 250, rozprowadziliśmy w ramach PEAD 500 ton żywności, 40 dzieci otrzymywało stypendium, wyprawkę szkolną 236 uczniów, przyszliśmy z pomocą 3 rodzinom poszkodowanym w pożarze, ufundowaliśmy wyprawki dla 4 dzieci, dwoje dzieci uratowano w „oknie życia”. To niektóre dzieła miłosierdzia - znaki troski o biednego o człowieka. Wiele z tych dzieł można było wykonać dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, wolontariuszy, również tych zrzeszonych w PZC i SKC.

- Któż ze starszych nie słyszał o dziele „Chlebek św. Antoniego”? O wystawianych w kościołach parafialnych koszach jałmużny dla biednych? - przypominał Ksiądz Dyrektor.

W modlitewnej zadumie zebrani powtarzali słowa: „św. Antoni - naucz nas lepiej rozdzielać chleb! Nade wszystko wstaw się za nami, aby nasze imiona zostały zapisane w niebie”.

Trzeba sobie życzyć, aby wolontariat stał się, nie tylko wspaniałą życiową przygodą, czasem budowania trwałych przyjaźni, rozwoju osobistego, ale nade wszystko rozwoju duchowego oraz zacieśniania więzi z Chrystusem.

2013-10-24 09:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„VI Zbiórka Żywności - Tak Pomagam"

W związku z organizowaną przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej „VI Zbiórką Żywności - Tak Pomagam" w dniach 28-29 marca 2014r. zapraszamy Wszystkich Mieszkańców z terenu naszej Archidiecezji do włączenia się w to dzieło. Żywność będzie zbierana przez Wolontariuszy Caritas, Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Caritas w wybranych sklepach w Częstochowie, Radomsku, Wieluniu i Zawierciu. W sklepach biorących udział w zbiórce żywności będą informacje o Zbiórce Caritas w formie plakatów. Wolontariusze będą ubrani w koszulki Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

2021-08-02 19:02

Radosław Jóźwiak/Cyfrasport / newspix.pl

Student komunikacji medialno-marketingowej na UKSW Dariusz Kowaluk zdobył w Tokio olimpijskie złoto w sztafecie mieszanej 4 x 400 m. Nie biegł on wprawdzie w finale w sobotę 31 lipca, ale w półfinale przyczynił się do awansu drużyny i zdobycia złota.

Biało-czerwoni w biegu półfinałowym z czasem 3:09.87 ustanowili nowy rekord Europy. – Gratuluję w imieniu całej społeczności akademickiej. Jesteśmy dumni, że mamy takiego studenta – mówi rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

CZYTAJ DALEJ

Sędziejowice: Wakacyjnie w Poroninie

2021-08-03 08:29

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Tradycją już stały się letnie kolonie parafialne, które od kilku lat organizuje proboszcz parafii św. Marii Magdaleny i św. Klemensa w Sędziejowicach. W tym roku grupa wybrała się na Podhale.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję