Reklama

Duchowość

Dni Ewangelizacji z ojcem Johnem Bashoborą

15 i 16 sierpnia na warszawskiej Pradze odbędą się "Dni Ewangelizacji z ojcem Johnem Bashoborą", który w ubiegłym roku poprowadził rekolekcje na Stadionie Narodowym. W uroczystość Wniebowzięcia NMP spotkanie odbędzie się w katedrze Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, następnego dnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Kawęczyńskiej. W programie przewidziane są Msze św., konferencje o. Johna oraz modlitwa o uzdrowienie.

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Ks. Łukasz Ziemski

Jak zauważył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, w ciągu roku, jaki upłynął od rekolekcji o. Bashobory na Stadionie Narodowym, wielu ich uczestników spotykało się w praskiej katedrze na Mszach św. połączonych z modlitwą uwielbienia. - Korzystając więc z okazji, że o. John jest w stolicy, zaprosiliśmy go do naszej świątyni - stwierdził hierarcha. - Nie możemy zapominać, że ludzie potrzebują różnych form i propozycji, będąc na różnych etapach swojego życia i mając odmienne doświadczenia. To tylko pokazuje, jak bogate jest doświadczenie wiary i jak różnorodne jest jej przeżywanie we wspólnocie Kościoła - podsumował biskup Solarczyk. - Jeżeli setki, a nawet tysiące ludzi gromadzi się, aby przeżyć wspólnotę Kół Żywego Różańca, to nie można się dziwić, że podobne rzesze zbierają się na spotkaniach, które mają charakter charyzmatyczny - zwrócił uwagę.

Spotkanie w katedrze Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika rozpocznie się 15 sierpnia o godz. 14 Mszą św., po której nastąpi modlitwa o uzdrowienie. Natomiast następnego dnia, 16 sierpnia, wierni zaproszeni są do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej. Tam spotkanie zainauguruje modlitwa uwielbienia, po której o. Bashobora wygłosi konferencję. Po niej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza abp. Henryka Hosera i modlitwa o uzdrowienie.

- We wszystkich swoich przesłaniach o. John główny nacisk kładzie zawsze na budowanie osobistej relacji z Chrystusem, stąd także i tym razem będzie próbował doprowadzić ludzi do doświadczenia żywej obecności Boga, który nie jest kimś odległym, ale jest bardzo blisko nas i chce nas słuchać, Boga, którego interesują nasze problemy - powiedziała s. Tomasza, jedna z organizatorek spotkania.

Reklama

Zwróciła ona uwagę, że cierpienie, którego doświadczamy, nie zawsze jest Jego wolą. - Wystarczy zajrzeć do Pisma Świętego, żeby zobaczyć, że jest tam bardzo wiele fragmentów opisujących sytuacje, w których Bóg uzdrawia różne osoby. Trzeba więc potraktować poważnie modlitwę, w której człowiek rzeczywiście szuka uzdrowienia. Do tego jednak potrzebna jest wiara. Prawie za każdym razem, kiedy Jezus uzdrawiał, wypowiadał słowa: "Według wiary waszej niech wam się stanie". W związku z tym w czasie takich spotkań o. Johna pomaga ludziom otworzyć się na łaskę wiary - zaznaczyła s. Tomasza.

Współorganizatorka spotkania zwróciła uwagę, że o. Bashobora podróżuje po wielu krajach, natomiast Polska ma dla niego szczególne znaczenie ze względu na objawienia św. Faustyny i całe przesłanie o Bożym Miłosierdziu. - Wielokrotnie wspominał, że iskra ewangelizacji Europy i świata wyjdzie z naszego kraju. W Polsce widzi wśród ludzi głęboką wiarę, czego nie spotyka w wielu innych krajach. Może jest u nas także spora grupa osób bardziej pobożnych niż wierzących, ale to też w jakiś sposób świadczy o ich wierze - stwierdziła s. Tomasza. Spotkanie z kapłanem z Ugandy będzie miało charakter otwarty.

2014-08-12 11:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Duch Pana Boga nade mną

Eucharystie, uwielbienia, sesje, panele dyskusyjne – za nami dwudniowa konferencja „Duch Pana Boga nade mną”, zorganizowana przez inicjatywę „Aby byli jedno” we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Ulf Ekman, Andrzej Sionek, bp Andrzej Siemieniewski, bp Jacek Kiciński to najważniejsi goście konferencji. W spotkaniu, które odbyło się w ostatni weekend lutego, udział wzięło ok. 700 osób

Konferencję rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. W homilii kapłan mówił o inicjatywie zrodzonej w środowisku niemieckich chrześcijan: „Europe shall be saved” („Europa może być zbawiona”), gdzie 10 tys. osób podjęło post w intencji Europy, która coraz częściej zniechęca się do chrześcijaństwa. Biskup nawiązał przy tym do Ewangelii, w której ludzie doświadczyli „deszczu Ducha Świętego”, ale niestety wielu z nich chroniło się przed nim parasolem niewiary, chrystianofobii. Tak jest również i dziś. – Doświadczając kropli deszczu Ducha Świętego, pomyślmy o tych pod parasolami, którzy tego nie doświadczają – zachęcał bp Siemieniewski. Potrzebujemy Ducha Świętego

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

11-12 października: 393. Zebranie Plenarne KEP

2022-10-03 08:04

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

Episkopat News

393. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się 11-12 października w Kamieniu Śląskim. Głównym tematem posiedzenia będzie kolejny etap synodu biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja" – poinformował sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński.

"Gościem specjalnym spotkania będzie kard. Mario Grech, sekretarz generalny synodu" – powiedział biskup w komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe Episkopatu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję