Reklama

Niedziela Częstochowska

Temat tygodnia

Stoimy przed wielkim cywilizacyjnym zagrożeniem

Niedziela częstochowska 46/2013, str. 1, 8

[ TEMATY ]

polityka

WWW.SEJM.GOV.PL/KRZYSZTOF BIAŁOSKÓRSKI

Jak wszyscy zauważamy, nasz Parlament obraduje nad różnymi sprawami, które wydają się czasami przedziwne. Zamiast zainteresowania się tym, co robić, by ludzie mieli pracę, godne zarobki, lepszy dostęp do lekarza itd., czyli tym, czym jako reprezentanci narodu parlamentarzyści interesować się powinni, pochłania ich np. sprawa tzw. związków partnerskich, tj. usankcjonowanych prawem związków osób dowolnej płci, czytaj: legalizacji związków homoseksualnych. Mimo zresztą sprzeciwu wielkiej części społeczeństw, już kilkanaście krajów UE wprowadziło do swojego ustawodawstwa legalizację związków osób tej samej płci. Czy zatem my jako narody mamy tu coś do powiedzenia, czy jesteśmy skazani na „hulaj dusza” naszych tzw. reprezentantów? Bo przecież stan przestrzegania w Polsce praw homoseksualistów, którzy bądź co bądź stanowią margines społeczny, jest wystarczający i nie ma potrzeby zmian.

Konstytucja RP stwierdza, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Co jednak się dzieje, że nawet ludzie, którzy określają się jako uczeni, podważają świat wartości opartych na prawach natury, na biologii człowieka? Jakaż to nowa filozofia, wyrosła na nurtach ateistycznych, usiłuje zrewolucjonizować świat i cywilizację, prowadząc w prostej linii do zguby... Wiemy wszak, że konsekwencją wszystkich rewolucji o podłożu ateistycznym była śmierć milionów ludzi i zgliszcza. Wspomnijmy choćby wielką rewolucję francuską, rewolucję bolszewicką, hitleryzm, chiński maonizm czy komunizm, trwający jeszcze w najlepsze na Kubie. Ci, którzy zanurzyli swoje korzenie w ateizmie, w odrzuceniu Bożego porządku i prawa, nie zbudują dobra, a wprowadzą tylko strach i zamęt.

Zagrożenie jest wielkie. Europa, zdradziwszy chrześcijaństwo, w poszukiwaniu lekkiego i przyjemnego życia zabrnęła bardzo daleko. Doprowadziła do tego, że w ustawodawstwach wielu krajów europejskich prawem powszechnym stała się możliwość aborcji i czyni się wszystko, by to samo uczynić z eutanazją. Ale zapala nam się tu właśnie światełko w tunelu. Europejska Inicjatywa Obywatelska „One of Us”, mająca swój polski odpowiednik: „Jeden z Nas”, zebrała ponad 1 mln 700 tys. podpisów wśród obywateli UE, domagając się zakończenia finansowania z pieniędzy publicznych aborcji oraz eksperymentów na komórkach macierzystych pochodzenia embrionalnego. Oczywiście, inicjatywę tę popiera z całego serca papież Franciszek. Głosu takiej liczby ludzi nie można zlekceważyć.

Reklama

Chrześcijanie, ludzie wierzący, muszą stawać razem, by pokazywać, że świat Boży jest inny. Wiele zdziałać może solidarność. Widzieliśmy jej siłę i skutek w 1980 r. ubiegłego stulecia, kiedy bez rozlewu krwi pokonała komunizm w Europie. Dzisiaj taka solidarność jest potrzebna Europie, by sprzeciwić się wprowadzeniu do jej ustawodawstwa bezbożnych praw. Zapomina się bowiem, że istnieje KTOŚ większy od autorytetów ludzkich, Kto stwarzając świat, stworzył go pięknym, uporządkowanym, sensownym i logicznym, i tylko jako taki może on trwać – brutalna ingerencja człowieka może przynieść naturze tylko śmierć i zniszczenie.

Dlatego nie możemy dłużej trwać w jakiejś inercji, w bezczynności. Widząc więcej, mamy obowiązek przeciwdziałania złu. Przychodzi czas na nasze chrześcijańskie świadectwo.

2013-11-13 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent Andrzej Duda powołał Waldemara Budę na ministra rozwoju i technologii

[ TEMATY ]

polityka

wikipedia.org

W piątek prezydent Andrzej Duda powołał Waldemara Budę na ministra rozwoju i technologii. Nowy szef resortu rozwoju był dotąd wiceministrem funduszy i polityki regionalnej.

Waldemar Buda odebrał w piątek z rąk prezydenta Andrzeja Dudy akt powołania na stanowisko szefa resortu rozwoju.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z Patrickiem Kellym, przywódcą Rycerzy Kolumba

2022-12-03 12:47

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

kard. Kazimierz Nycz

Rycerze Kolumba

Metropolita warszawski rozmawiał w piątek z przywódcą międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba o pomocy Ukrainie. Rozmowa dotyczyła reakcji Kościoła i narodu polskiego na kryzys humanitarny związany z wojną za naszą wschodnią granicą.

Najwyższy Rycerz zaoferował wsparcie archidiecezji warszawskiej we wszelkich jej przedsięwzięciach dotyczących pomocy osobom poszkodowanym przez wojnę. Kelly zadeklarował, że organizacja zamierza wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne oraz podkreślił ważną rolę współpracy ludzi dobrej woli z Polski i Ukrainy przy wsparciu katolików ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady.

CZYTAJ DALEJ

Bp Muskus: w Kościele potrzebna jest ekologiczna praca u podstaw

Jest wielka potrzeba pogłębiania świadomości ekologicznej w parafiach, zaktywizowania ich i działalności blisko ludzi – mówił bp Damian Muskus OFM w Krakowie podczas konferencji „Creatio Continua. Czas przełomu”. Krakowski biskup podkreślał, że nauczanie papieża Franciszka nie przekłada się na zaangażowanie Kościoła „w terenie”.

Organizatorami międzynarodowego wydarzenia są Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję