Reklama

Niedziela Rzeszowska

Dobroczyńcy dali – siostra Jacqueline zbudowała

Niedziela rzeszowska 48/2013, str. 7

[ TEMATY ]

misje

Archiwum parafii

Od kilku lat parafia Trzeboś zaangażowana jest w pomoc Kościołowi misyjnemu w Kamerunie, gdzie od 25 lat pełni posługę bp Jan Ozga. Na terenie jego diecezji pracują m.in. siostry zakonne ze zgromadzenia Pallotynek i Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Będąc w 2011 r. w Doume (Misja w Dimako jest młoda, powstała 14 listopada 2003 r.) mogliśmy podziwiać duże, nowoczesne przedszkole z wspaniałym wyposażeniem. Siostry mówią o nim, że jest to przedszkole uniwersyteckie. Określają je tak dlatego, że nie ustępuje ono standardom europejskim.

Podczas ostatnich odwiedzin parafii Trzeboś przez Siostry Karmelitanki z Dimako zrodził się pomysł zbudowania budynku z zamiarem gromadzenia dzieci na różne spotkania.

Siostra Jacqueline bardzo energiczna i szczerze oddana misjonarka przyjechała do parafii Trzeboś w kwietniu 2012 r. z zamiarem zorganizowania środków pieniężnych na realizacje budowy zaplecza edukacyjnego dzieci. Marzenie misjonarki mogło być zrealizowane dzięki ofiarności hojnych dobrodziejów. S. Jacqueline odwiedziła parafie: Górno, Brzóza Królewska, Raniżów, Sokołów Małopolski i Trzeboś. Z tych parafii uzbierała pieniądze na realizację przedsięwzięcia.

Reklama

W roku 2013 w Dimako siostry przystąpiły do budowy według projektu architekta Mariana Pękali. On bezinteresownie przygotował projekt budynku, który otrzymał szumną nazwę „Akademia”. Realizacja inwestycji w warunkach afrykańskich dokonała się szybko.

Siostry misjonarki z Dimako jak najserdeczniej dziękują parafiom i osobom prywatnym za pomoc w powstaniu tego budynku. Misjonarki starają się gromadzić jak najwięcej dzieci. Służyć temu będzie nowy budynek, który widzimy na zdjęciu.

Siostra Jacqueline decyzją władz generalnych zgromadzenia Sióstr Karmelitanek została skierowana do pracy misyjnej w Burundi. Tam będzie mistrzynią nowicjatu. W Dimako pozostaje po niej „Akademia”, która będzie służyć nauczaniu.

2013-11-26 16:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z warszawskiej Pragi do Urugwaju

Niedziela warszawska 11/2017, str. 6

[ TEMATY ]

misje

wolontariat

Archiwum prywatne

Dominika Pruszyńska na misji w Indiach

Dominika Pruszyńska na misji w Indiach

Mają od 18 do 35 lat. Chcą wyjechać na różne krańce świata, aby pomagać najuboższym, towarzyszyć osamotnionym i świadczyć o Jezusie

Dominika Pruszczyńska nigdy nie myślała o tym, żeby wyjechać na misje. Miała stałą pracę, mieszkanie i wszystko super poukładane. – Szukałam jakiegoś miejsca dla siebie w Kościele, czegoś głębszego, co wypełniłoby moje serce – mówi wolontariuszka Domu Serca na warszawskiej Pradze, która spędziła 18 miesięcy na misjach w Indiach, a teraz przygotowuje się do wyjazdu do Urugwaju.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Imieniny abp. Wacława Depo

2022-09-28 17:16

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

BPJG o. Michał Bortnik

We wspomnienie św. Wacława imieniny obchodzi metropolita częstochowski abp Wacław Depo, Konfrater Zakonu Paulinów. Rano sprawował Mszę św. w zakrystii na Jasnej Górze, gdzie znajduje się figura św. Wacława, ocalona od zniszczenia z jednego z czeskich kościołów w czasach komunizmu. Abp Depo dziękował za dar życia, zanurzenia w tajemnicy chrztu św., za wszystkich „ludzi jego drogi i służby”.

Solenizant podkreślił, że Patron uczy go ewangelicznego radykalizmu: „w duchu dzisiejszej Ewangelii, żeby nie być powierzchownym, przeciętnym, żeby nie zgadzać się na bylejakość i nie pozwalać ludziom takimi być. Ja też tak myślę o swojej posłudze”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję