Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 7/2014, str. 14

Noworoczny koncert Jasnogórskiej Orkiestry Dętej

Zagrali dla Jana Pawła II w roku kanonizacji

Noworoczny koncert w wykonaniu Jasnogórskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Marka Piątka zabrzmiał 1 lutego w Bazylice Jasnogórskiej. Koncert, dedykowany bł. Janowi Pawłowi II z okazji zbliżającej się kanonizacji, zgromadził licznie melomanów i miłośników Jasnogórskiej Orkiestry Dętej. – Zaplanowaliśmy utwory o charakterze typowo koncertowym, m.in. „Virginia” Jacoba de Haana, utwór „Olympic Fanfare” Johna Williamsa, a także pastorałki i kolędy – powiedział Marek Piątek, dyrygent orkiestry, pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie. Jasnogórska Orkiestra Dęta nieustannie od ponad 50 lat uczestniczy w najważniejszych uroczystościach na Jasnej Górze. Członkowie orkiestry wraz z paulinami codziennie grają uroczyste fanfary na odsłonięcie i zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Do orkiestry należą muzycy soliści Filharmonii w Częstochowie, studenci i absolwenci Akademii Muzycznych w Katowicach i Wrocławiu, uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie oraz wybrani najlepsi muzycy amatorzy grający na instrumentach dętych.

Papież Franciszek prosi o modlitwę na Jasnej Górze

W ramach wizyty „Ad limina apostolorum” polskich biskupów Ojciec Święty 7 lutego 2014 r. przyjął na audiencji abp. Wacława Depo. Informacje z tego spotkania Metropolita Częstochowski przekazał na gorąco w wywiadzie, który przeprowadził z nim Gracjan Respondek na antenie Katolickiego Radia Fiat. Podczas rozmowy z Księdzem Arcybiskupem papież Franciszek odniósł się do prezentacji Częstochowy, którą usłyszał wcześniej, na początku audiencji dla trzech metropolii, i powiedział dosłownie: „Spójrz w Oblicze Matki Bożej i powiedz Jej o mnie”. - Oczywiście, przyjąłem to zobowiązanie - relacjonował abp Depo - i powiedziałem, że przyrzekam w imieniu własnym i tych wszystkich pielgrzymów, którzy codziennie przybywają na Jasną Górę. Ksiądz Arcybiskup złożył również świadectwo o stałej pamięci modlitewnej, informując papieża Franciszka, że od Soboru Watykańskiego II, czyli od pontyfikatu Jana XXIII, na Jasnej Górze jest sprawowana codzienna Eucharystia w intencji każdego następcy św. Piotra.

Reklama

Przy okazji informujemy, że można uczestniczyć we Mszy św. za Ojca Świętego codziennie o godz. 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Eucharystia jest zawsze transmitowana przez Radio Jasna Góra.

(L.D.)

Promieniowanie ojcostwa – Jan XXIII i Jan Paweł II

Spotkanie przed kanonizacją dwóch wielkich papieży, którzy podbili serca wiernych:

25 lutego (wtorek) – Jasna Góra
godz. 17.30 – Msza św. – Kaplica Matki Bożej: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski
godz. 18.15 – konferencje – Kaplica Różańcowa: abp dr Wacław Depo; o. prof. Zachariasz Jabłoński OSPPE, definitor generalny Zakonu Paulinów; ks. dr Jarosław Grabowski, WSD w Częstochowie.

Reklama

Zapraszają:
Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze,
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Częstochowie

Zaproszenie – rekolekcje na Jasnej Górze

W dniach 28 lutego – 3 marca 2014 r. Bractwo Królowej Polski zaprasza na rekolekcje: „Maryja Uzdrowienie Chorych – moc sakramentów świętych w uzdrowieniu wewnętrznym i uwolnieniu”. Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Dudała – duszpasterz akademicki i wykładowca WSD w Kielcach. Rejestracja – w dniu rozpoczęcia od godz. 14.00.

Więcej na: www.avemaryja.pl. Kontakt – tel.: (34) 377-73-03.

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 MHz

2014-02-11 15:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niedzielski: podpisaliśmy trójstronne porozumienie z ratownikami i pracodawcami

2021-09-22 10:47

[ TEMATY ]

ratownictwo medyczne

Adam Niedzielski

PAP/Piotr Nowak

Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. "Ma ono charakter trójstronny w formule, w jakiej rozmawialiśmy" – dodał.

We wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję