Reklama

Inicjatywa Światowego Kongresu Kresowian w sprawie nazwania lotniska w Pyrzowicach imieniem Wojciecha Kilara

Dyrektoriat Światowego Kongresu Kresowian oddając hołd Wojciechowi Kilarowi – światowej sławy kompozytorowi, wielkiemu Polakowi i patriocie – na swoim doraźnym posiedzeniu 2 stycznia A.D. 2014, upoważnił Jana Skalskiego, prezydenta ŚKK, do podjęcia wszelkich skutecznych działań w kierunku godnego uczczenia pamięci Ślązaka ze Lwowa poprzez nazwanie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach imieniem Wojciecha Kilara.

Występując z tą, jakże istotną dla całej społeczności regionalnej inicjatywą, członkowie Światowego Kongresu Kresowian kierują się dogłębnym przekonaniem, że nie znajdziemy godniejszego patrona tego śląskiego okna na świat, a wymowne przykłady nazwania innych lotnisk w naszej Ojczyźnie imieniem wybitnych muzyków i kompozytorów – jak Fryderyka Chopina w Warszawie-Okęciu, Henryka Wieniawskiego w Poznaniu-Ławicy oraz Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy-Szwederowie – tylko utwierdzają nas w potrzebie realizacji tego przedsięwzięcia.

Reklama

Jesteśmy przekonani, że rozsiani po całym świecie Ślązacy i Kresowianie oraz wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego, a także goście naszego regionu poczytają sobie za szczególne dowartościowanie i satysfakcję – możliwość odwiedzania i korzystania z usług „KATOWICE W.KILAR AIRPORT”.

Światowy Kongres Kresowian zwraca się wprost do wszystkich akcjonariuszy spółki Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządzającej lotniskiem, aby korzystając ze swoich uprawnień właścicielskich, podjęli stosowne działania na rzecz urzeczywistnienia naszej inicjatywy, która w sposób oczywisty wypełnia wszystkie znamiona inicjatywy ponad podziałami. W szczególności prosimy podmioty samorządowe, Miasto Katowice i Województwo Śląskie, aby Prezydent Katowic i Marszałek Województwa podjęli konkretne działania w tym zakresie.

O życzliwe wsparcie prosimy też dwóch znaczących w kreowaniu marki handlowej portu akcjonariuszy – Węglokoks S.A. oraz Polskie Porty Lotnicze.

Reklama

Dzielimy się przy tym nadzieją, że w tym bardzo ważnym roku, kończącym przełomowe inwestycje na terenie trzeciego w kraju lotniska – wspólnie świętować będziemy nie tylko kolejny sukces marketingowy naszego portu lotniczego, ale także zgodne wypromowanie nowego wizerunku lotniska, wizerunku opartego na wielkim dorobku życiowym Wojciecha Kilara.

W imieniu Dyrektoriatu Światowego Kongresu Kresowian

Jan Skalski – prezydent

Krzysztof Przybylski – członek Prezydium

Bytom, 7 stycznia 2014 r.

2014-02-11 15:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski: Nie szczepisz się? Szef będzie mógł cię przesunąć

2021-07-30 07:24

[ TEMATY ]

szczepienia

fot. Adam Guz/KPRM)

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Myślimy o projekcie zakładającym, że firmy, które wykażą zaszczepionych pracowników, zwłaszcza mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń - mówi dzisiejszemu dziennikowi szef MZ Adam Niedzielski. Dopytywany o kwestię przesunięcia niezaszczepionego pracownika na inne stanowisko, ocenił, że miałoby to rację bytu.

Minister zdrowia był proszony przez dziennik o ocenę pomysłu, by tylko zaszczepieni przeciw Covid-19 dostawali świadczenie 500 plus.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Indiach pomaga ofiarom powodzi

2021-07-30 20:03

[ TEMATY ]

Kościół

powódź

Indie

Vatian News/AFP

Katolickie diecezje w zachodnich Indiach podjęły natychmiastowe działania, aby pomóc osobom dotkniętym powodziami i osunięciami ziemi, które w ostatnich dniach pochłonęły ponad 160 ofiar śmiertelnych i zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów.

„Priorytetem jest zapewnienie wody, żywności i leków” – wyjaśnia ks. Joe Gonsalves, który nadzoruje akcję pomocową w archidiecezji Bombaju, jednym z obszarów najbardziej dotkniętych kataklizmem. To właśnie w tym rejonie odnotowano prawie wszystkie ofiary śmiertelne. Księża i wolontariusze codziennie dostarczają także ciepłe posiłki dla ponad 2 tys. poszkodowanych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję