Reklama

Twój 1% naprawdę pomaga

Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie jej 1proc. podatku. Jako organizacja charytatywna pomagamy dzieciom, osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym, bezdomnym, rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, ofiarom kataklizmów. W 2013 r. zaufało nam ponad 5tys. osób. Dzięki Państwu pozyskaliśmy kwotę ponad 396 tys. zł.

Od stycznia 2008 r. nie tylko podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, ale również podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19 proc. stawki podatku oraz podatnicy opodatkowani ryczałem od przychodów ewidencjonowanych mogą wskazać na zeznaniu podatkowym Caritas Diecezji Sandomierskiej, jako organizację pożytku publicznego, na rzecz której zostanie przekazany 1proc. ich należnego podatku.

Reklama

Od kilku lat ten obowiązek przeszedł na urzędy skarbowe. Naczelnik urzędu skarbowego, na wniosek podatnika, przekaże kwotę w wysokości nieprzekraczającej 1 proc. podatku należnego wynikającego z zeznania, na rzecz Caritas Diecezji Sandomierskiej, jako organizacji pożytku publicznego. Wskazanie w zeznaniu podatkowym Caritas Diecezji Sandomierskiej poprzez podanie jej nazwy i numeru KRS 0000213751 traktować się będzie na równi ze złożeniem wniosku. Przekazania kwoty dokona naczelnik urzędu skarbowego właściwy miejscowo.

Dziękujemy wszystkim za okazane zaufanie i zapraszamy ludzi dobrej woli i wrażliwego serca do wspólnego pomagania.

* * *

1 proc. podatku dochodowego mogą przekazać: podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych) – PIT-37 i PIT-38;
podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych PIT-28;
podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36L) oraz podatnicy opodatkowani na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej – PIT 36.
1 proc. mogą przekazać również emeryci i renciści, pod warunkiem, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS lub KRUS.
W celu przekazania 1proc. można też wykorzystać Interenet. Na stronach www.sandomierz.caritas.pl znajduje się gotowy program, który pomoże w wypełnieniu PIT-u i przekazaniu 1 proc. na rzecz naszej Caritas.

* * *

Z pozyskanych w 2013 r. środków dofinansowaliśmy:

30.021 wizyt pielęgniarek środowiskowych w domach osób starszych i samotnych;

13.351 zabiegów rehabilitacyjnych w Centrach Pielęgniarstwa Środowiskowo-Rodzinnego i Rehabilitacji;

180 wychowankom codzienną edukację w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym „Radość Życia”;

500 rodzinom pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy;

441 osobom pomoc w Ośrodku Interwencji Kryzysowej;

324 osobom zakup lekarstw, opłacenie bieżących rachunków w ramach pomocy doraźnej;

105 osobom bezdomnym pobyt w schroniskach i ciepły posiłek;

120 osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w Warsztatach Terapii Zajęciowej i w Środowiskowym Domu Samopomocy;

45.180 ciepłych posiłków dla dzieci i młodzieży w stołówkach szkolnych;

22 dzieci objęliśmy pomocą w ramach Programu „Skrzydła” – wspierającego uzdolnione dzieci z ubogich rodzin; na pomoc ludzi dobrej woli czeka nadal około 300 uzdolnionych dzieci z terenu diecezji sandomierskiej

2014-02-12 16:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Patron młodych na dzisiejsze czasy

Niedziela Ogólnopolska 37/2003

[ TEMATY ]

święty

św. Stanisław Kostka

KSM parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki. Urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Przasnysza (diecezja płocka).
Znany badacz dziejów św. Stanisława Kostki - ks. kan. Janusz Cegłowski zastanawiał się przy jego grobie w Rzymie: „Czy dzisiaj, po kilku wiekach od śmierci, może on być światłem, wskazówką, ostoją w poszukiwaniach, wątpliwościach, zagubieniach czy decyzjach współczesnej młodzieży... Przez tyle lat wydawało mi się, że Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła. Myślałem sobie: Co ma dzisiaj do zaproponowania ten odległy patron młodych, chłopak z XVI stulecia - młodzieży początku XXI wieku, młodzieży nasyconej kulturą absurdu, konsumpcji, seksu i zmysłów; kulturą utraty sensu i wyśmiewanej wiary; kulturą brutalności, przemocy i braku szacunku wobec drugiego człowieka; kulturą niewiary w miłość, w Ojczyznę, w tradycję; kulturą rozpadających się rodzin i przyjaźni; kulturą samotności i rozpaczy, która wyciąga rękę po narkotyk, alkohol lub samobójstwo, i kulturą przerażającej pustki”.

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynienie za beatyfikację

2021-09-18 20:54

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Kalwaria Rokitniańska

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

Katarzyna Krawcewicz

Pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” odbyło się 18 września nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. W jego trakcie dziękowano za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się Godziną Miłosierdzia w Bazylice Rokitniańskiej. Po Mszy świętej pątnicy przewiezieni zostali do pierwszej stacji „Wieczernik” i rozpoczęło się nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. Rozważania poprowadził ks. Damian Drop, diecezjalny duszpasterz powołań. Na zakończenie pątnicy odśpiewali Apel Maryjny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję