Reklama

VIII Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych

Już po raz ósmy – tym razem w czerwcu, a nie jak zawsze w maju – odbędzie się w Kórniku Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych. Honorowy patronat nad przeglądem objęli: abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Jerzy Lechnerowski, burmistrz Kórnika.

Przegląd odbywa się co dwa lata, a jego celem jest prezentacja i propagowanie pięknych muzycznych wyrazów kultu Bogurodzicy w naszej Ojczyźnie. W tym roku w kolegiacie kórnickiej będzie można usłyszeć intrady i hejnały z następujących sanktuariów Maryjnych: Biechowo, Borek Wlkp., Czerwińsk, Górka Klasztorna, Jasna Góra, Kalwaria Zebrzydowska, Kodeń, La Salette (Francja), Lewiczyn, Leżajsk, Ludźmierz, Mogilno, Opatów, Opole, Rokitno, Rzeszów, Šaštin-Stráže (Słowacja), Skrzatusz, Svatá Hora (Czechy), Szymanów, Święta Góra, Tulce i Kórnik. Wśród wykonawców – tradycyjnie już – znajdzie się znakomity Jasnogórski Oktet Dęty.

Reklama

8 czerwca br. spotykamy się przed kolegiatą, by o godz. 14.30 wysłuchać tzw. Sygnaturki Muzycznej, po czym ok. godz. 15 rozpocznie się koncert główny.

Organizatorzy przeglądu – Harcerska Orkiestra Dęta, parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Koło Przyjaciół Harcerstwa i Krąg Harcerzy Seniorów – serdecznie zapraszają wszystkich wiernych sympatyków dotychczasowych przeglądów, a także wszystkich miłośników muzyki intradowej i hejnałowej, tak nieodłącznie związanej z kultem Matki Bożej w Jej cudownych wizerunkach.

Komitet Organizacyjny

2014-05-27 15:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Zgromadzenie plenarne CCEE: głoszenie Chrystusa odpowiedzią na problemy Europy

2021-09-24 12:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

CCEE

Włodzimierz Rędzioch

Głoszenie Ewangelii jest odpowiedzią Kościoła na problemy Europy – mówiono o tym podczas inauguracyjnej sesji zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), obchodzącej 50-lecie istnienia.

Odbywa się ono od 23 do 26 września w Rzymie pod hasłem: „50 lat służenia Europie. Pamięć i perspektywy w kontekście encykliki «Fratelli tutti»”. Otworzyła je wczoraj wieczorem Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

USA: Floryda wprowadziła „teksański wzorzec” zakazu aborcji

2021-09-25 11:28

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Stan Floryda wprowadził 22 września prawo zakazujące przerywania ciąży, które jest oparte na „wzorcu teksańskim”. Oznacza to, że nie wolno dokonać aborcji od chwili, gdy można rozpoznać aktywność serca dziecka, czyli od mniej więcej szóstego miesiąca ciąży. Nowe przepisy pozwalają obywatelom zaskarżyć kliniki, lekarzy, konsultantów itp. nawet 6 miesięcy po dokonaniu aborcji. Jest jednak pewna różnica w stosunku do ustawodawstwa z Teksasu: dopuszczono wyjątki w przypadku gwałtu, kazirodztwa, przemocy domowej, handlu ludźmi oraz zagrożenia dla życia matki. W takich wypadkach wymagana jest jednak odpowiednia dokumentacja.

Brytyjski dziennik „The Guardian” podkreślił, że „można tu dostrzec wpływ decyzji Sądu Najwyższego, który poparł 1 września nowe ustawy w Teksasie. Poprzednie wysiłki na rzecz wprowadzenia takich ograniczeń nie powiodły się, ale to postanowienie Sądu Najwyższego dodało nowego bodźca do tworzenia prawa antyaborcyjnego w całym kraju. Wprowadzenie ich w życie rozważa już co najmniej następnych pięć innych stanów”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję