Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

W duchu św. Andrzeja Boboli

Wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli do bazyliki św. Jana Chrzciciela i odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w jezuickiej parafii.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 24/2014, str. 1, 3

[ TEMATY ]

parafia

O Bernard Gonska

W przededniu liturgicznej uroczystości św. Andrzeja Boboli, 15 maja br., w bazylice św. Jana Chrzciciela miała miejsce doniosła uroczystość wprowadzenia relikwii Patrona Polski. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył abp Andrzej Dzięga. Podczas procesji na wejście Ksiądz Arcybiskup dokonał poświęcenia dwóch stacji z życia św. Jana Pawła II, które zostały umieszczone na zewnątrz świątyni. Pierwsza stacja „Ecclesia” powstała w 2011 r. z okazji beatyfikacji polskiego Papieża, druga stacja „Totus Tuus” została ufundowana z okazji niedawnej kanonizacji Jana Pawła II.

Na początku Mszy św. ks. prał. dr Aleksander Ziejewski, kustosz i proboszcz bazyliki, przywitał zaproszonych gości i przedstawił historię powstania stacji życia św. Jana Pawła II, okoliczności sprowadzenia relikwii św. Andrzeja Boboli oraz pięknej figury Patrona Polski umieszczonej na filarze po lewej stronie w prezbiterium. Jej autorem jest rzeźbiarz Wiesław Raczewski. Następnie Ksiądz Arcybiskup poświęcił relikwiarz oraz figurę św. Andrzeja Boboli, zachęcając wiernych do wznoszenia modlitw do Boga za pośrednictwem Patrona Polski, szczególnie w intencji Ojczyzny. Podziękował jednocześnie ojcom jezuitom oraz Kołu Terenowemu Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli za aktywne szerzenie kultu Świętego szczególnie na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Podczas uroczystości obecne były relikwie pozostałych patronów naszej Ojczyzny: św. Wojciecha i św. Stanisława, biskupów i męczenników. W homilii Ksiądz Arcybiskup nawiązał do przemożnego wstawiennictwa patronów Polski, wskazując na ich szczególną rolę, jaką odegrali w czasach, w których oni żyli i działali. Zachęcił jednocześnie, aby ci święci wciąż byli wzywani do opieki nad naszą Ojczyzną, która i dzisiaj przeżywa różne problemy. Polska potrzebuje odnowy życia moralnego, społecznego i politycznego. Aby proces odnowy mógł się dokonać, potrzeba najpierw odnowy ludzkich serc i sumień każdego, komu zależy na dobru Ojczyzny i Kościoła. Święci polscy Patroni mieli odwagę głosić prawdę i gotowi byli oddać za nią swoje życie.

Reklama

Na zakończenie Mszy św. delegacje parafialne dekanatu Śródmieście złożyły Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe, gdyż św. Andrzej Bobola jest jego patronem.

Następnie Jubilat udzielił wszystkim wiernym uroczystego błogosławieństwa, szczególnie ojcom jezuitom i całej parafii św. Andrzeja Boboli z okazji uroczystości odpustowych, które odbyły się w następnym dniu przy ul. Pocztowej w Szczecinie. Na zakończenie uroczystości wierni oddali cześć relikwiom św. Andrzeja Boboli.

16 maja 2014 r. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przed Mszą św. odpustową zostało odprawione comiesięczne nabożeństwo ku czci świętego Patrona Polski, podczas którego odmówiono Nieszpory o Męczenniku i Litanię do Świętego oraz za jego wstawiennictwem zanoszono prośby i podziękowania, które wierni złożyli na kartkach lub przesłali drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Mszy św. odpustowej koncelebrowanej przewodniczył ks. dr Jarosław Staszewski TChr, proboszcz sanktuarium NSPJ, a homilię wygłosił ks. Marek Borowski SAC, proboszcz kościoła pw. św. Jana Ewangelisty. Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna, a następnie wierni oddali cześć relikwiom św. Andrzeja Boboli.

Reklama

W kościele św. Andrzeja Boboli odbywają się comiesięczne nabożeństwa ku czci św. Andrzeja Boboli oraz Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i rodzin każdego 16. dnia miesiąca o godz. 17.30 w dni powszednie, a gdy przypada tego dnia niedziela o godz. 16.30.

2014-06-12 07:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafiada w dobie pandemii

2020-08-05 07:21

Niedziela warszawska 32/2020, str. IV

[ TEMATY ]

duszpasterstwo

parafia

pandemia

Katarzyna Kasjanowicz

Tak było rok temu. Tegoroczna parafiada będzie miała charakter lokalny, jej celem jest podtrzymanie więzi

Mimo obostrzeń epidemiologicznych organizatorzy zawalczyli o ciągłość wydarzenia. 32. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia.

Ze względu na niespotykaną wcześniej sytuację Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza zostało zmuszone do odwołania działań sportowych i inicjatyw edukacyjnych, w takiej formie do jakiej przez lata nas przyzwyczaiło. W tym roku nie odbędzie się więc w stolicy międzynarodowe współzawodnictwo dzieci i młodzieży, skupiające standardowo 1500 uczestników. Także imprezy lokalne zmienią swój zakres. To jednak, nie obniży ich rangi. W centrum tegorocznej rywalizacji, znajdzie się szeroko pojęta kultura.

CZYTAJ DALEJ

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Kraków: #Stop dewiacji - pikieta Fundacji Życie i Rodzina

2020-08-08 20:46

[ TEMATY ]

LGBT

Fundacja Życie i Rodzina

zycierodzina.pl

Pikietę #StopDewiacji zorganizowała dziś Fundacja Życie i Rodzina na Rynku w Krakowie. Była to odpowiedź na piątkowe zamieszki w Warszawie. Pikieta cieszyła się dużym zainteresowaniem obecnych w Krakowie turystów.

Na warszawskich ulicach doszło w piątek do ataków na funkcjonariuszy policji, którzy z nakazu prokuratora mieli doprowadzić do aresztu działacza LGBT (podającego się za kobietę). Mężczyzna brał udział w niedawnym ataku na furgonetkę antyaborcyjną oraz w profanacji figury Chrystusa przed kościołem Świętego Krzyża.

W odpowiedzi na działania homoaktywistów wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina na krakowskim Rynku starali się pokazać praktyczne skutki realizacji postulatów LGBT. Informowali o zagrożeniu dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa, co ich zdaniem potwierdzają badania i wyroki sądowe dotyczące przemocy, molestowania i pedofilii jaka ma mieć miejsce właśnie w środowiskach LGBT.

"Homoideologia to nie zabawa. W państwach, gdzie zgodzono się na realizację postulatów LGBT, zalegalizowano związki partnerskie i pozwolono im adoptować dzieci, wielokrotnie kończyło się to tragedią tych dzieci. Nie ma zgody na to, aby w naszej Ojczyźnie homoaktywiści wymuszali na normalnej większości akceptację ich ekscesów i tolerancję dla swoich żądań” - mówiła Kaja Godek.

Sobotnia akcja Fundacji spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających Kraków turystów. Spotkaliśmy się z głosami poparcia, niektórzy unosili w górę kciuki, aby pokazać życzliwość dla pikiety - informują organizatorzy pikiety.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Krzysztof Kasprzak

kontakt@zycierodzina.pl

tel: +48 509 498 597

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję