Reklama

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej

Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań w dniach 30 maja – – 1 czerwca br. zorganizowało Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej. Rozgrywki odbywały się w malowniczo położonym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym w Rybakach, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Celem turnieju była nie tylko rywalizacja sportowa – organizatorzy chcieli, by uczestnicy odkrywali sport jako sposób na kształtowanie swojej osobowości, by uczyli się zarówno odnosić sukcesy, jak i ponosić porażki. Celem zawodów była także integracja młodych ludzi z różnych stron Polski i Europy.

Do udziału w zawodach zgłosiło się jedenaście drużyn. Dziewięć wystawiły saletyńskie parafie z Polski: Dębowiec, Gdańsk-Sobieszewo, Kuźnica Czarnkowska, Łętowe, Mrągowo, Olsztyn, Rzeszów, Trzcianka i Warszawa. Parafie zagraniczne były reprezentowane przez ekipy z Anglii i Czech.

Reklama

Zawodnicy rozegrali turniej w trzech kategoriach wiekowych: młodszej (klasy I-III szkoły podstawowej), średniej (od klasy IV szkoły podstawowej do I gimnazjum) i starszej (od klasy II gimnazjum). W zawodach wzięło udział ponad 150 uczestników.

Patronat honorowy nad rozgrywkami objął pierwszoligowy Olsztyński Klub Sportowy Stomil Olsztyn. Uczestniczący w turnieju ministranci i lektorzy mogli osobiście spotkać się z zawodnikami, których znają z ekranu telewizora bądź trybuny piłkarskiej.

Patronami medialnymi turnieju były tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „La Salette – Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”, serwis www.saletyni.pl oraz parafialne strony internetowe.

W organizacji zawodów pomogli: Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette oraz firma R-GOL football center.

Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie: www.powolania.saletyni.pl.

2014-06-16 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej płockiej

2022-11-26 12:32

[ TEMATY ]

ingres

Płock

bp Szymon Stułkowski

PAP/Rafał Guz

W Płocku rozpoczęła się uroczysta Msza św. połączona z ingresem bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, mianowany 22 października przez Ojca Świętego Franciszka biskupem płockim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 31 października.

Dzisiejsza uroczystość jest dniem liturgicznej inauguracji posługi nowego biskupa płockiego. Mszę św. transmituje TVP 3 Warszawa, Telewizja Trwam, Katolickie Radio Diecezji Płockiej na kanale YouTube (KRDP TV), na facebooku KRDP i na antenie radiowej.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Dzień skupienia dla diakonów stałych

2022-11-26 14:58

[ TEMATY ]

Jasna Góra

diakonat stały

Karol Porwich/Niedziela

Dzień skupienia przed nowym rokiem liturgicznym przeżywali dziś na Jasnej Górze diakoni stali. - Powierzamy się Maryi, umacniamy się w miłości do Boga, Kościoła, w służbie bliźnim - podkreślali. Na mocy święceń diakoni stali są duchownymi, ale utrzymują się z pracy zawodowej, mogą mieć rodziny (założone przed święceniami). Mogą udzielać sakramentu chrztu, udzielać Komunii świętej, błogosławić małżeństwa czy wygłaszać kazania. Swoje powołanie realizują także angażując się w dzieła charytatywne. W Polsce jest ich ponad 80.

Opiekę nad nimi sprawuje bp Rudolf Pierskała, który przewodniczył dziś Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję