Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Złoto i srebro w Częstochowie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 25/2014, str. 3

Archiwum KSM

W dniach 30 maja – 1 czerwca br. w Częstochowie odbyły się V Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Piłce Siatkowej, w których wzięło udział ok. 240 uczestników z 12 diecezji, a wśród nich 28 reprezentantów diecezji zamojsko-lubaczowskiej z asystentem diecezjalnym KSM ks. Stanisławem Książkiem, ks. Piotrem Gmiterkiem oraz trenerem Tomaszem Jezuitem. Mistrzostwa odbywają się co roku w innej części kraju. Przez trzy dni młodzi ludzie, oprócz podejmowania rywalizacji sportowej, razem modlą się, bawią i zawiązują przyjaźnie, a spotkania te są organizowanie, by propagować jedną z zasad KSM, że należy dbać o zdrowie i rozwój fizyczny ze szczególnym propagowaniem trzeźwości.

Reklama

Po przyjeździe był Apel Jasnogórski przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z modlitwą o wartościowe przeżycie rozgrywek. Pierwszy dzień zmagań sportowych rozpoczęła Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem JE abp. Wacława Depo. Zawody odbyły się w głównej hali sportowej Częstochowy. Wszystkie mecze rozgrywano w duchu zasady „fair play” i przyjaźni. Zarówno na boisku jak i na trybunach panowały jedynie pozytywne emocje. Nieprzewidziane zwroty akcji, euforia, obawy, napięcie, zawód – tego wszystkiego nie zabrakło podczas rozgrywek w piłkę siatkową. Nasze obie drużyny zakwalifikowały się do finałów, dziewczęta zwyciężyły we wszystkich meczach grupowych, a chłopcy przegrali tylko jeden mecz. Sobotni wieczór był przeznaczony na odpoczynek oraz ucztę duchową, jaką był Koncert Uwielbienia w wykonaniu „Mate.O” w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Ostatniego dnia po Mszy św. w kościele pw. św. Barbary rozegrano finały. Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną męską okazała się drużyna gospodarzy z Częstochowy, a nasi chłopcy ostatecznie zajęli II miejsce. Dziewczęta natomiast nie pozwoliły zwyciężyć w czasie zawodów nikomu i zostały mistrzyniami Polski.

Na zakończenie podsumowano mistrzostwa, rozdano puchary, medale i nagrody, a obecni byli przedstawiciele władz Częstochowy, Zarząd Diecezjalny KSM oraz gospodarze obiektu. To właśnie dzięki takim inicjatywom między młodymi ludźmi rodzą się przyjaźnie, skłaniające do innego stylu życia i umacniające od wewnątrz. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli młodzieży KSM zorganizować, uczestniczyć, oraz tym, którzy wsparli finansowo wyjazd do Częstochowy.

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce obchodzimy 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję