Reklama

Wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego

Szkoła Języków Wschodu i Zachodu „Rhesis” zaprasza na wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego, połączone z wykładami o kulturze, religii i historii. Możliwość nauki on-line. Szczegóły i zapisy: www.rhesis.pl.

Wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego prowadzić będzie latem łódzka Szkoła Języków Wschodu i Zachodu „Rhesis”. Poza klasycznymi zajęciami 2 lub 5 razy w tygodniu będzie można podszlifować znajomość tych języków on-line. Szkoła proponuje też dodatkowe wykłady poświęcone historii, literaturze i sztuce, filozofii oraz teologii.

Szkołę prowadzi Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, którego głównymi celami są promocja chrześcijańskich tradycji wschodnich w świecie Zachodu oraz budowanie mostu między Polską a Bliskim Wschodem. – Zależy nam na realizowaniu wezwania św. Jana Pawła II, wyrażonego w liście apostolskim „Orientale lumen”, by przywrócić „Kościołowi i światu pełny obraz powszechności Kościoła, wyrażanej nie przez jedną tylko tradycję” – podkreśla ks. dr Przemysław Marek Szewczyk, jeden z założycieli stowarzyszenia.

Reklama

„Rhesis” organizuje w wakacje kursy greki, łaciny i arabskiego. Uczestnicy mogą wybrać kurs intensywny (5 razy w tygodniu), normalny (2 razy w tygodniu) i weekendowy (sobota/niedziela). Zajęcia prowadzone będą w Łodzi (ul. Więckowskiego 13), w Tomaszowie Mazowieckim (parafia Najświętszego Serca Jezusowego, ul. ks. Popiełuszki 2) i... on-line. Zajęciom językowym towarzyszyć będą wykłady dodatkowe, poświęcone m.in.: historii starożytnej Bliskiego Wschodu, literaturze greckiej i rzymskiej, literaturze arabskiej, Biblii, Koranowi, Ojcom Kościoła, filozofii greckiej, wschodnim tradycjom chrześcijaństwa, Bizancjum, a nawet aktualnej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Zapisy na wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej: www.rhesis.pl.

2014-06-24 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

27-latek z trzymetrowym krzyżem dotarł do Gniezna

2020-08-10 11:01

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Pielgrzymka 2020

facebook.com/panstwoBoze

Michał Ulewiński od prawie dwóch miesięcy przemierza Polskę z 15-kilogramowym krzyżem na plecach i modli się o nawrócenie narodu. 8 sierpnia dotarł do Gniezna.

- Kochani już około 1300 km za mną. Dzisiaj dotarłem do Gniezna, do pokonania zostało mi około 350 km (pozioma belka krzyża) - pisze na prowadzonym przez siebie profilu "Państwo Boże" Michał.

Jak zaznaczał już na początku swojej pielgrzymki, pragnie aby jego droga uczyniła nad Polską znak krzyża. Przeszedł już znad morza na Giewont, stamtąd właśnie do Gniezna, skąd wyruszy do Sokółki.

Michał na swoim profilu dzieli się swoimi przemyśleniami z pobytu w Gnieźnie:

Kochani, patrząc na pomnik pierwszego króla Polski i Sanktuarium pierwszego męczennika, prosiłem o głębsze przesłanie od naszego Ojca. My ludzie wiary musimy paść przed Bogiem na kolana i podjąć narodową pokutę: Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.” Jezus Chrystus chce, aby Polska była wielka i święta, a my uwierzmy w końcu Bogu i zacznijmy pełnić Jego Świętą Wolę.

Przez narodową pokutę i pracę nad tym, aby ustawodawstwo cywilne było zgodne z prawem Bożym, proroctwo z dzienniczka się wypełni. Od naszej postawy i zjednoczenia zależy czy Polska będzie światłem dla innych narodów i tak jak w przeszłości Jezus Chrystus chciał królować nad światem przez Francję, tak teraz wybrał sobie nasz kraj. Mam nadzieję, że odpowiemy na Boże wezwanie i Chrystus będzie królem w każdym tego słowa znaczeniu...

CZYTAJ DALEJ

Tragiczny wyapdek w Tatrach- zginął ksiądz

2020-08-12 21:39

[ TEMATY ]

śmierć

Tarnów

KSM Tarnów

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana.

Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju.

Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję