Reklama

Wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego

Szkoła Języków Wschodu i Zachodu „Rhesis” zaprasza na wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego, połączone z wykładami o kulturze, religii i historii. Możliwość nauki on-line. Szczegóły i zapisy: www.rhesis.pl.

Wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego prowadzić będzie latem łódzka Szkoła Języków Wschodu i Zachodu „Rhesis”. Poza klasycznymi zajęciami 2 lub 5 razy w tygodniu będzie można podszlifować znajomość tych języków on-line. Szkoła proponuje też dodatkowe wykłady poświęcone historii, literaturze i sztuce, filozofii oraz teologii.

Reklama

Szkołę prowadzi Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, którego głównymi celami są promocja chrześcijańskich tradycji wschodnich w świecie Zachodu oraz budowanie mostu między Polską a Bliskim Wschodem. – Zależy nam na realizowaniu wezwania św. Jana Pawła II, wyrażonego w liście apostolskim „Orientale lumen”, by przywrócić „Kościołowi i światu pełny obraz powszechności Kościoła, wyrażanej nie przez jedną tylko tradycję” – podkreśla ks. dr Przemysław Marek Szewczyk, jeden z założycieli stowarzyszenia.

„Rhesis” organizuje w wakacje kursy greki, łaciny i arabskiego. Uczestnicy mogą wybrać kurs intensywny (5 razy w tygodniu), normalny (2 razy w tygodniu) i weekendowy (sobota/niedziela). Zajęcia prowadzone będą w Łodzi (ul. Więckowskiego 13), w Tomaszowie Mazowieckim (parafia Najświętszego Serca Jezusowego, ul. ks. Popiełuszki 2) i... on-line. Zajęciom językowym towarzyszyć będą wykłady dodatkowe, poświęcone m.in.: historii starożytnej Bliskiego Wschodu, literaturze greckiej i rzymskiej, literaturze arabskiej, Biblii, Koranowi, Ojcom Kościoła, filozofii greckiej, wschodnim tradycjom chrześcijaństwa, Bizancjum, a nawet aktualnej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Zapisy na wakacyjne kursy łaciny, greki i arabskiego prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej: www.rhesis.pl.

2014-06-24 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: pikiety przeciwko nagrodzie dla Strajku Kobiet

2021-06-24 13:26

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Wrocław strajkuje przeciwko przyznaniu specjalnej nagrody dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Pikiety pod ratuszem przeprowadziły różne organizacje i środowiska polityczne.

Swój sprzeciw wyraziło Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, które jako pierwsze pojawiło się na wrocławskim rynku. - Szanujemy prawo do wyrażania swoich przekonań, do zabierania głosu w dyskusji na różne tematy. Ale nie ma zgody na formę jaką zaprezentował Strajk Kobiet. Uczono mnie, że nagroda jest wyróżnieniem i pewną formą prestiżu dla organizacji lub osoby, za znaczące dokonania w różnych dziedzinach życia, na rzecz dobra wspólnego – mówiła Ewelina Kondziela, przewodnicząca Dolnośląskiego Okręgu Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i prezes Fundacji Studium Culturae Ecclesiae.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej

2021-06-23 19:14

Karol Porwich/Niedziela

– Powołania rodzą się przede wszystkim we wspólnotach parafialnych. Proszę was, drodzy kapłani, o rozwijanie grup młodzieżowych, bo to najbardziej naturalne zaplecze powołań kapłańskich – powiedział abp Marek Jędraszewski, dziękując odchodzącym proboszczom, mianując nowych, a także wręczając inne nominacje księżom archidiecezji krakowskiej.

Publikujemy listę zmian personalnych w archidiecezji krakowskiej:

CZYTAJ DALEJ

Kard. Re: interwencja w sprawie homotransfobii wyszła od Papieża

2021-06-24 18:28

[ TEMATY ]

Włochy

LGBT

papież Franciszek

Vatican News

Dziekan kolegium kardynalskiego popiera interwencję watykańskiej dyplomacji w sprawie projektu włoskiego prawa o homotransfobii. Pod pretekstem ochrony środowisk LGBT prawo to poważnie ograniczy możliwość jakiejkolwiek dyskusji na ten temat. Kilka dni temu szef papieskiej dyplomacji złożył we włoskim rządzie notę werbalną, która sygnalizuje, że przyjęcie tak zwanego prawa Zan naruszałoby gwarantowane przez konkordat prawa w zakresie wolności słowa, opinii i edukacji.

Zdaniem kard. Giovanniego Battisty Re był to dobrze przemyślany krok, mający na celu zwrócenie uwagi na te punkty, które są problematyczne i które w obecnym brzmieniu są trudne do zaakceptowania. Zapewnia on zarazem, że wbrew medialnym spekulacjom wniosek o wprowadzenie zmian „wyszedł od Papieża, a nota werbalna została przez niego zatwierdzona”. Kard. Re zastrzega, że nie chodzi tu ingerencję Watykanu w sprawy państwa włoskiego, lecz o dialog, który jest niezbędny ze względu na szczególną i niezaprzeczalną rolę katolicyzmu we Włoszech. Zdaniem dziekana Kolegium Kardynalskiego pomimo postępującej sekularyzacji dusza wielu Włochów jest nadal zakorzeniona w chrześcijaństwie. Cytuje on w tym kontekście słynne zdanie Bendetta Croce, filozofa-ateisty: nie możemy nie nazywać się chrześcijanami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję