Reklama

Od lipca 2014 nowa cena „Niedzieli” – 5 zł

Niedziela Ogólnopolska 26/2014, str. 68

Drodzy Czytelnicy „Niedzieli”,

Pragnę poinformować, że od lipca 2014 r. cena 1 egz. „Niedzieli” będzie wynosić 5 zł. Jest to podwyżka, do której jesteśmy zmuszeni, o czym niejednokrotnie informowałem zarówno Księży osobiście, jak i naszych Czytelników. Po prostu wszystko staje się droższe i utrzymanie redakcji w obecnych warunkach jest bardzo trudne. Jak Państwo wiedzą, „Niedziela” ogólnopolska posiada specjalne dodatki dla 19 diecezji. Był czas, że diecezje zamawiały większą liczbę egzemplarzy tygodnika. Później wielu ludzi zaczęło korzystać z internetowego wydania naszego pisma – jest to obecnie ok. miliona czytelników miesięcznie. Internet daje duże możliwości, ale nie przekładają się one na odpowiedni dochód. Tymczasem każdego tygodnia trzeba wydać „Niedzielę” liczącą ok. 220 stron. Każda bowiem z 19 edycji diecezjalnych liczy 8 stron. Wszystkie teksty tak jak i redaktorzy pracujący w poszczególnych diecezjach są opłacani przez redakcję centralną, stąd wysokie koszty utrzymania pisma. Niejednokrotnie zauważamy, że niektóre edycje z powodu szczupłości nakładu znajdują się na granicy opłacalności finansowej. Żal jednak tych, którzy na te lokalne dodatki tak bardzo czekają. Stanowi to m.in. przyczynę trudnej sytuacji, gdy chodzi o utrzymanie tygodnika.

Mam świadomość tego, że „Niedziela” jest dobrym pismem katolickim, wiernym Bogu i Ojczyźnie. Staramy się o teksty na wysokim poziomie dziennikarskim, a także o to, by były one przygotowane kompetentnie, starannie i by były pomocne zarówno w duszpasterstwie, jak i w życiu naszych rodzin.

Mam nadzieję, że zostanę zrozumiany przez Szanownych Czytelników i ta bardzo trudna dla mnie decyzja o zmianie ceny nie wpłynie na wysokość nakładu tygodnika, a nasi Czytelnicy nie tylko sami będą kontynuować prenumeratę i wspierać czytelnictwo „Niedzieli”, ale też pomogą nam w zdobywaniu nowych Czytelników i Przyjaciół. „Niedziela” może bowiem bardzo wydatnie wspomóc wspólnoty parafialne, rodziny, ludzi w każdym wieku, poszukujących dobra Bożego.

2014-06-24 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję