Reklama

Książki

Święci Bożego Miłosierdzia

Nowy album fotograficzny Wydawnictwa „Michalineum” i Grzegorza Gałązki z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII oraz uroczystości dziękczynnych w Watykanie i w Rzymie

Floribeth Mora Díaz, prawniczka z Kostaryki, składając świadectwo o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, tak mówiła podczas różnych spotkań: „Pragnę powiedzieć światu, że Miłosierdzie Boże jest wielkie, i prosić, żebyśmy zawsze mieli wiarę w Boga, codziennie...”.

Tak, Miłosierdzie Boże okazało się wielkie dla nas i całego świata, kiedy papież Franciszek w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – 27 kwietnia 2014 r. ogłosił świętymi swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej – Jana XXIII i Jana Pawła II. Mamy nowych – jakże nam bliskich – Orędowników przed Bogiem w niebie.

Album „Święci Bożego Miłosierdzia”, ilustrowany zdjęciami Grzegorza Gałązki, jest cenną pamiątką i ważnym dokumentem kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.

Dlaczego taki tytuł albumu? Bo ci Święci Papieże życiem i posługą „wnikali w tajemnicę Bożego Miłosierdzia, które zawsze żywi nadzieję, zawsze przebacza, bo zawsze miłuje” (z homilii papieża Franciszka). W publikacji przypomniane zostały biografie obu Świętych oraz zdjęcia miejsc, gdzie się urodzili.

Oglądając zdjęcia i czytając homilię Ojca Świętego Franciszka, będziemy mogli na nowo wzbudzić w sobie emocje i przeżycia z Mszy św. i ogłoszenia świętymi Wielkich Rybaków XX wieku. Dotąd nie zdarzyło się bowiem, aby taka ceremonia zjednoczyła w jednym miejscu czterech papieży: dwóch z nieba i dwóch na Placu św. Piotra: Franciszka i seniora Benedykta XVI. Przeżyjemy ponownie na Placu św. Piotra „polską” Mszę św. dziękczynną pod przewodnictwem kard. Angelo Comastriego oraz usłyszymy jego wzruszającą homilię, w której Ksiądz Kardynał odpowiadał na pytanie: „Dlaczego tak bardzo kochaliśmy św. Jana Pawła II?” (28 kwietnia 2014 r.).

Tego samego dnia o godz. 20 w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore odbył się dziękczynny koncert za kanonizację „Te Deum laudamus” od Polonii świata. Połączone chóry zespołów „Mazowsze” i „Śląsk”, a także zespół „DesOrient” i orkiestra „Mazowsza” przedstawiły podniosłe i pełne emocji widowisko dla prawie 3 tys. osób – uczestników kanonizacji Jana Pawła II. Zwieńczeniem albumu jest Msza św. dziękczynna za kanonizację pod przewodnictwem papieża Franciszka w rzymskim kościele pw. św. Stanisława BM, w czasie której zachęcił on do bycia „zmartwychwstałymi wędrowcami” na wzór św. Jana Pawła II. Wstęp do albumu napisał abp Tadeusz Kondrusiewicz – metropolita mińsko-mohylewski.

Reklama

Ojciec Święty Jan Paweł II podczas uroczystości kanonizacyjnych św. Kingi (Stary Sącz, 16 czerwca 1999 r.) wypowiedział słowa: „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – i św. Jan Paweł II nie przemija. Zawsze jest z nami! A ta publikacja jest tego świadectwem.

* * *

Album „Święci Bożego Miłosierdzia” (format 31,5 cm x 24,5 cm; oprawa twarda, szyta i klejona; stron 120) można zamówić pod adresem:
Wydawnictwo „Michalineum”
ul. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki
tel.: +48 (22) 781-14-20, faks: +48 (22) 771-36-15
e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl, www.michalineum.pl

2014-07-01 13:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstał album o głogowskiej Kolegiacie

[ TEMATY ]

album

kolegiata głogowska

Karolina Krasowska

W czasie promocji w głogowskiej Kolegiacie

W czasie promocji w głogowskiej Kolegiacie

W głogowskiej Kolegiacie odbyła się promocja albumu poświęconego... głogowskiej Kolegiacie. Wydawnictwo ukazało się z okazji jubileuszu 900-lecia Kapituły Kolegiackiej, zaś jego promocja była jednym z elementów tegorocznych obchodów tej rocznicy.

Prace nad albumem rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Jego współautorami są redaktor Antoni Bok, a także Marek Robert Górniak, Jerzy Dymytryszyn, Andrzej Sadowski oraz ks. Rafał Zendran. Nad całością publikacji czuwał Zbigniew Mazurek, prezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Papież prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie

2023-01-29 13:20

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

papież Franciszek

pokój dla Ukrainy

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie.

Drodzy bracia i siostry. Z wielkim smutkiem przyjmuję wiadomości napływające z Ziemi Świętej, w szczególności o śmierci dziesięciu Palestyńczyków, w tym kobiety, zabitych podczas izraelskich antyterrorystycznych akcji wojskowych w Palestynie; oraz o tym, co wydarzyło się w pobliżu Jerozolimy w piątek wieczorem, kiedy siedmiu izraelskich Żydów zostało zabitych przez Palestyńczyka, a trzech zostało rannych, gdy wychodzili z synagogi. Zwiększająca się z dnia na dzień spirala śmierci zamyka jedynie nieliczne iskierki zaufania, które istnieją między oboma narodami. Od początku roku w wymianach ognia z izraelską armią zginęły dziesiątki Palestyńczyków. Apeluję do obu rządów i społeczności międzynarodowej o natychmiastowe i bezzwłoczne znalezienie innych dróg, które obejmują dialog i szczere poszukiwanie pokoju. Módlmy się o to, bracia i siostry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję