Reklama

Niedziela Lubelska

Święto rolników

W Elizówce na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego SA odbyło się ogólnopolskie Święto Producentów Owoców i Warzyw „Owocobranie 2014”.

Organizowane w tym roku już po raz szósty „Owocobranie” na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń ogólnopolskich i stanowi formę podziękowania producentom za trud wkładany w przygotowanie plonów owoców i warzyw. – Rynek Hurtowy w Elizówce jest jasnym punktem na mapie województwa lubelskiego, zwłaszcza jeśli chodzi o największe przedsiębiorstwo naszego regionu, jakim jest rolnictwo – mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego. – Cieszę się, że możemy w tym miejscu podziękować rolnikom za ich ciężką pracę i za to, że nasze rolnictwo staje się coraz bardziej innowacyjne i efektywne – podkreślał. – Chcemy podziękować naszym producentom i powiedzieć, że ich potencjał naprawdę promuje Lubelszczyznę. Dlatego w strategii rozwoju województwa rolnictwo, zwłaszcza innowacyjne, odgrywa ważną rolę – dodawał Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin. Najważniejszą częścią spotkania było błogosławieństwo warzyw i owoców, udzielone przez abp. Stanisława Budzika. – Przyłączam się do podziękowań kierowanych pod adresem ludzi, którzy troszczą się o to, żeby Lubelszczyzna była miejscem, gdzie się hoduje mnóstwo warzyw i owoców. Polska jest potentatem w tej dziedzinie, a Lubelszczyzna właśnie dzięki nim znajduje się w czołówce kraju. Oprócz wysiłku ludzkiego potrzebne jest też Boże błogosławieństwo, dlatego zbieramy się, aby się pomodlić w intencji tych wszystkich, którzy się starają, by polska ziemia wydała piękne i zdrowe owoce – mówił Ksiądz Arcybiskup. Metropolita podkreślił, że rolnicze święto odbywa się w uroczystość Trójcy Świętej. – To okazja specjalnego dziękczynienia Bogu za dzieło stworzenia, za owoce ziemi, które dzięki pracy rąk ludzkich przynoszą pożytek człowiekowi. W tym dniu pamiętamy też, że my sami powinniśmy przynosić owoce sprawiedliwości, miłości i współpracy – mówił abp Stanisław Budzik.

2014-07-02 16:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Policyjne święto

Wojewódzkie Święto Policji w tym roku odbyło się w Sandomierzu. Świętowanie rozpoczęła Msza św. w bazylice katedralnej, której przewodniczył ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz. W Eucharystii koncelebrowanej przez policyjnych kapelanów modlono się w intencji bezpiecznej i dobrej służby dla świętokrzyskich stróżów prawa. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele parlamentarzystów, władze Komendy Głównej Policji Państwowej na czele z nadinsp. Andrzejem Szymczykiem – I zastępcą komendanta głównego Policji, przedstawiciele władz wojewódzkich, władze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na czele z insp. Dariuszem Augustyniakiem, lokalne władze samorządowe, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz licznie przybyli policjantki i policjanci wraz z rodzinami. Mszę św. uświetniła Kompania Honorowa Policji wraz z resortową orkiestrą.

CZYTAJ DALEJ

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Vatican News

Jesteśmy dziś konfrontowani z prawdą o naszym wnętrzu – o jasnej i mrocznej stronie podzielonego serca człowieka. Piękne w nas jest to, że mamy dobrą wolę i w zasadzie chcemy być życzliwi, przyjaźni i sprawiedliwi. Pragniemy miłować i być dobrzy. Nie jest to jednak cała prawda. Niestety, między ludźmi toczą się spory i wojny, a najważniejsza linia frontu biegnie w sercu. Naprzeciwko siebie stają w naszym wnętrzu dwa dążenia: by czynić dobro, które buduje, i by czynić zło, które niszczy. Z serca pochodzą szlachetne pragnienia, ale to samo serce jest „rezerwuarem” negatywnej energii, która konkretyzuje się w wadach i grzechach głównych, ogólnie – w pożądliwości i żądzach skłócających nas z Bogiem i bliźnimi. Narzucające się zło bywa oczywiste i wulgarne lub przybiera pozór dobra. Wystarczy przyzwolić na jakiś rodzaj zła, np. na zazdrość, czy ulec żądzy sporu, by wkrótce doświadczyć wszechogarniającego bezładu i popaść we wszelki występek. „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek” – mówi św. Jakub w dzisiejszym II czytaniu.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:29

Norbert Polak

    Na placu św. Jana Pawła II u cystersów w Krakowie-Mogile 19 września została odprawiona Msza św. z okazji trwającego tam odpustu związanego ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę Cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego Pana do ciebie. Odkrywasz, że On czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję