Reklama

Zuzia czeka na naszą pomoc

Zuzia ma 2,5 roku. Pod koniec maja br. zaczęła chorować. Trafiła do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie lekarze rozpoznali guza, następnie została przewieziona na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego w Łodzi, gdzie potwierdzono to, co najgorsze – guz nadnercza Neuroblastoma IV. Szybko ustalono plan leczenia, obejmujący chemioterapię, zabieg operacyjny, megachemię oraz autologiczny przeszczep szpiku. Ostatni etap leczenia, zwiększający szanse na całkowite wyleczenie Zuzi, to terapia monoklonalnymi ciałami anty-GD2. Tu jednak są problemy. Metoda ta nie jest finansowana przez NFZ, mimo licznych próśb i apeli rodziców chorych dzieci. Kraje UE stosują tę metodę, niestety, jej koszt wynosi ok. 160 tys. euro. Zuzia przebywa obecnie na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego w Łodzi, gdzie poddawana jest chemioterapii, która przynosi wymierne efekty w postaci zmniejszania się guza. Rodzice dziewczynki piszą: „Zuzia dzielnie walczy o swoje zdrowie. Może jest trochę szczuplejsza i słabsza, ale jej wola walki jest wielka, tak wielka, że podtrzymuje wszystkich na duchu i dodaje nam skrzydeł. Cieszymy się każdą chwilą spędzoną z naszym dzieckiem”.

Rodzice Zuzi proszą o pomoc w sfinansowaniu leczenia córki. Wpłaty można kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, koniecznie z dopiskiem: „24651 – Pokora Zuzanna – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

2014-07-22 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

S.O.S. dla Ziemi Świętej. PKWP z wizytą w Betlejem

2022-11-26 10:00

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Betlejem

Biuro Prasowe PKWP Polska

Polska sekcja PKWP przebywa z wizytą w Ziemi Świętej. Chce zwrócić uwagę na potrzeby chrześcijan i wskazać na ich zaangażowanie na rzecz pokoju. „Spotkamy się z nimi, wysłuchamy ich historii, pokażemy im, że pamiętamy o nich” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło. Około 60 rodzin z Betlejem korzysta ze wsparcia z Polski poprzez kampanię S.O.S. dla Ziemi Świętej.

Ks. prof. Waldemar Cisło, kiedy wiele lat temu przebywał w Ziemi Świętej, zapytał jednego z żyjących tam chrześcijan Zachariasza Tabasha: „Skoro z roku na rok jest trudniej, a ma pan amerykańską wizę, to dlaczego nie wyjedzie pan do USA, gdzie na pewno życie będzie łatwiejsze?”. Padła odpowiedź: „Proszę księdza, wyjadę ja, wyjedzie cała moja rodzina, to kto tutaj zostanie z Jezusem?”.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Bp Adam Bałabuch - Kościół nie jest zamknięty na nikogo

2022-11-26 17:45

[ TEMATY ]

adwent

bp Adam Bałabuch

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

- Wielość grzechów popełnianych przez ludzi Kościoła zdaje się zaprzeczać prawdzie, że jest on święty – mówił bp Adam Bałabuch podczas uroczystych Nieszporów rozpoczynających nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

Przewodniczący wieczornej liturgii, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, w sobotę 26 listopada pobłogosławił wieniec, przypominając, że jesteśmy ludźmi oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję