Reklama

Z jasnogórskiej zakrystii

Abp Wacław Depo

Matka ma to do siebie, że ze swojej natury duchowo rodzi nowe dzieci, które są bogactwem Kościoła. Nowemu biskupowi życzę pomnażania duchowego ojcostwa na wzór św. Józefa, odważnego mężczyzny, który zaopiekował się Panem Jezusem i Matką Bożą.

Bp Edward Janiak

Przeżywamy wielką radość, że biskup z Jasnej Góry przychodzi do nas. Trafnie to określił biskup senior Stanisław Napierała, mówiąc, że to owoc peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej. Z wielką radością przyjmujemy biskupa Łukasza. Będzie miał dużo pracy.

Bp Teofil Wilski

Reklama

Wiedzieliśmy, że 5 lipca o godz. 12 będzie ogłoszona nominacja, więc zebraliśmy się w sanktuarium św. Józefa. Nikt z obecnych nawet nie podejrzewał, że może ona dotyczyć jakiegoś zakonnika. Nagle podjeżdża biskup ordynariusz, w samochodzie siedzi dwóch paulinów i... mówimy sobie: „Oooo... Chyba coś z tego będzie”. No i stało się. Ludzie przyjęli to gromkimi brawami.

O. Marian Waligóra

Podkreślmy historyczny charakter sakry biskupiej byłego przeora klasztoru. Przez to oddziaływanie Jasnej Góry rozszerza się na cały Kościół. Diecezja kaliska dała nam o. Augustyna Kordeckiego, a teraz o. Łukasz wraca na ziemię kaliską.

Teresa Buzun, matka biskupa Łukasza

Syn był typowym dobrym chłopakiem, uczynnym, posłusznym. Jak dorastał, to trochę się bawił, jak zwykły młody człowiek. A potem tak nagle to się stało, nawet nie powiedział w domu wcześniej. Tydzień przed odjazdem powiadomił, że idzie do zakonu. Najpierw byłam zaskoczona, ale później przyjęłam to z gorliwością, pobłogosławiłam i pojechał.

Alfons Buzun, ojciec biskupa Łukasza

Jak powiedział, że idzie do zakonu do paulinów, to dałem mu do zrozumienia, że to nie sztuka iść, ale sztuką jest wytrzymać, wypełnić wszystkie warunki. On wtedy odparł: „Tata, nie martw się, wszystko będzie dobrze”. No i na tym się skończyło.

Zebrali reporterzy Radia Jasna Góra, BPJG, Radia „Fiat” oraz Studia radiowego i TV „Niedzieli”

2014-08-19 14:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: ogłoszono kalendarz papieskich celebracji w styczniu i lutym

[ TEMATY ]

papież

kalendarz

papież Franciszek

celebracja

Grzegorz Gałązka

Modlitwa w intencji jedności chrześcijan, Eucharystia w Niedzielę Słowa Bożego a także dzień życia konsekrowanego oraz udział w spotkaniu „Śródziemnomorska granica pokoju” 23 lutego w Bari zapowiedziało Biuro Papieskich Ceremonii Liturgicznych publikując kalendarz papieskich celebracji na styczeń i luty.

W sobotę 25 stycznia, na zakończenie 53 Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Ojciec Święty uda się do bazyliki św. Pawła za Murami, gdzie o godz. 17.30 będzie przewodniczył II nieszporom święta nawrócenia św. Pawła.

CZYTAJ DALEJ

Prowincjał krakowskich jezuitów: powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa

Przychodzimy z naszymi problemami i grzechami, z ufnością i miłością, aby wyrazić wdzięczność, ze skruchą przeprosić za nasze grzechy i zadośćuczynić duchowo naszą miłością za rany zadane Sercu Jezusa, Jego Kościołowi i sobie nawzajem - powiedział w piątek w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa o. dr Jarosław Paszyński. Prowincjał krakowskich jezuitów zaapelował przy tym: "Powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa". Uroczystej Mszy św. przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, a zebrani na niej polscy biskupi w imieniu narodu dokonają po 100 latach odnowienia Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W krakowskiej bazylice oprócz członków Episkopatu i nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, zgromadzili się członkowie żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych, krakowskie duchowieństwo oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Wesprzyj uchodźców!

2021-06-12 13:27

PAH

    Jak informuje Helena Krajewska (z Polskiej Akcji Humanitarnej) w najbliższą niedzielę 20 czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Uchodźcy, wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej będą kwestować na rzecz wsparcia udzielanego przez PAH uchodźcom oraz osobom wewnętrznie przesiedlonym (szukającym schronienia w bezpiecznych strefach kraju ojczystego).

    Kwesta będzie miała miejsce po wszystkich Mszach św. przed kościołem Ojców Dominikanów, przy ul. Stolarskiej w Krakowie. Zebrana w ramach kwesty kwota zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom wewnętrznym w Somalii, Sudanie Południowym, Iraku oraz Jemenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję