Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Pielgrzymi na Jasnej Górze!

Przed tron Czarnej Madonny dotarło 13 sierpnia blisko 1,5 tys. pielgrzymów z Olkusza – pierwszy człon XXIII Pieszej Sosnowieckiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Homilię podczas Mszy św. dla pątników wygłosił na jasnogórskim Szczycie bp Grzegorz Kaszak

Pielgrzymom z Olkusza patronowali w czasie drogi św. Edyta Stein, sł. Boża Matka Teresa od św. Józefa, św. Faustyna, bł. Pier Giorgio Frassati i św. Jan Paweł II. – Podczas pielgrzymowania odkrywaliśmy działanie Pana Jezusa w naszym życiu i dziękowaliśmy Bogu za kanonizację Jana Pawła II. Nasze pielgrzymowanie było też pierwszym krokiem w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. – powiedział ks. Marek Bigaj, przewodnik sosnowieckiej pielgrzymki wyruszającej z Olkusza.

Na trasie pielgrzymki, w Ryczowie miał miejsce apel dziękczynny za kanonizację św. Jana Pawła II. Rozważania i myśli Ojca Świętego przedstawiła grupa żółto-niebieska. W Mirowie przy ruinach zamku odbył się wieczór uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Przygotowała go i poprowadziła grupa błękitna. Na błoniach w Złotym Potoku odbył się wieczór radości przygotowany przez grupę zielono-czarną. Z koncertem wystąpił także zespół „Pielgrzym”. Przed ostatnim noclegiem w Joachimowie odbył się apel dziękczynny z prezentacją wszystkich grup pielgrzymkowych.

Reklama

Na Jasnej Górze najważniejszym punktem była Msza św., podczas której bp Grzegorz Kaszak podkreślał, jak cenne jest przekazywanie przez rodziców swoim dzieciom pięknych wartości, a także stawianie im wymagań i dawanie własnego przykładu. Wiąże się to jednak nie tylko z poświęceniem, wyrzeczeniem, lecz bywa także, że z cierpieniem. – Nic tak nie skłania do refleksji i nie pociąga jak przykład – mówił bp Kaszak.

– Mam za co Bogu dziękować – udało mi się zaliczyć kolejny rok studiów, podjęłam ciekawą pracę i chcę w ten sposób, ofiarując mój trud, odwdzięczyć się Panu Bogu. Jest to także moje świadectwo, bo rówieśnicy namawiali mnie na wyjazd w góry, ale ja wybrałam pielgrzymkę i nie żałuję – powiedziała Paulina, która na pielgrzymce była już po raz trzeci.

Przed nami jeszcze dwa terminy, w których dotrą na Jasną Górę kolejne człony diecezjalnej pielgrzymki – 25 sierpnia do Częstochowy wejdą pielgrzymi z Będzina, a 8 września – pielgrzymka z Jaworzna.

2014-08-21 13:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ludzie Pracy, i ludzie bez pracy...

[ TEMATY ]

pielgrzymka

ludzie

Solidarność

Bożena Sztajner

32. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy trwa na Jasnej Górze w niedzielę, 21 września. Doroczne spotkanie gromadzi przede wszystkim ludzi związanych z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym „Solidarność”. Na placu jasnogórskim, pomimo deszczu, widać setki transparentów z logo „Solidarności”. W pielgrzymce uczestniczy ponad 10 tys. pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

2021-06-11 17:16

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

"Tu i teraz jestem szczęśliwym kapłanem, który spotkał się z ogromną łaską Pana Boga. Kapłaństwo jest dla mnie największą miłością, ja sam nie wybrałbym sobie takiej drogi. Ale Pan Bóg mnie wybrał. Jaka to radość być Kapłanem. Czy może być coś piękniejszego? ks. Jan Twardowski

CZYTAJ DALEJ

Rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II

2021-06-12 13:45

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Kamila Kowalczyk

W Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie odbył się 11 czerwca finał V edycji konkursu poświęconego popularyzacji twórczości Wielkiego Papieża Polaka Jana Pawła II, patrona szkoły.

Konkurs wpisał się w jubileusz 60-lecia istnienia placówki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję