Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wakacje z Bogiem

Niedziela sosnowiecka 35/2014, str. 2

[ TEMATY ]

wakacje

ARCHIWUM PARAFII

Uczestnicy „Wakacji z Bogiem”

Uczestnicy „Wakacji z Bogiem”

Dzieci z parafii pw. św. Floriana w Sosnowcu wspólnie z rówieśnikami z parafii pw. św. Jacka i Marii Magdaleny w Kroczycach, wyjechały, już po raz szósty na parafialne kolonie pod hasłem „Wakacje z Bogiem”.

– Ponieważ kolonie cieszą się dużym zainteresowaniem, zorganizowaliśmy dwa turnusy. Pierwszy, w dniach 8-15 lipca – dla dzieci młodszych oraz drugi, w dniach 17-24 lipca – dla dzieci starszych. Tym razem nasz czas wakacji spędzaliśmy w malowniczym miasteczku Otmuchów, którego sercem jest średniowieczny zamek biskupi. Ten właśnie zamek stał się na krótko naszym domem, miejscem, gdzie bawiliśmy się, odpoczywaliśmy i modliliśmy się. W tak malowniczym i historycznym otoczeniu rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego mówiące m.in. o tym, iż Bóg jest naszym Ojcem, my jesteśmy Jego dziećmi, a nasza ojczyzna jest w niebie. Poznawaliśmy także najbliższą okolicę. Zwiedziliśmy twierdzę w Kłodzku, malownicze miasteczko Paczków, średniowieczny park techniki w Złotym Stoku oraz kopalnię złota – relacjonuje Agnieszka Furtacz. Był również czas na bale i dyskoteki, gry i zabawy, wspólne rozmowy i oczywiście codzienną Eucharystię. – Szkoda tylko, że czas tak szybko minął i następne kolonie parafialne dopiero za rok, ale już dziś zapraszam wszystkie chętne dzieci na następne wakacje z Bogiem – zachęca s. Anawim KdzJ. Trzeba nadmienić, że dziećmi zajmowali się wychowawcy: ks. Jan Rogowski, Mateusz Furtacz, Wioletta Dądela i Agnieszka Furtacz. Kierownikiem kolonii była s. Anawim.

Młodzież w parafii św. Floriana nie może narzekać. Duszpasterstwo bowiem nie obejmuje tylko wakacyjnych wyjazdów czy festynów z okazji św. Mikołaja czy Dnia Dziecka. Młodzi ludzie skupieni są w ramach dwóch grup, choć niektóre osoby działają w obu jednocześnie. Grupy te charakteryzują się dużą aktywnością, duszpasterze starają się rozwijać talenty, wyobraźnię i duchowość. Pierwsza grupa, którą aktualnie opiekuje się ks. Jan Rogowski, spotyka się w piątki po wieczornej Mszy św. Jednym z elementów spotkania jest formacja duchowa poprzez rozważanie Słowa Bożego czy wspólne odmawianie Liturgii Godzin. Aktywność młodzieży przejawia się m.in. w przygotowywaniu inscenizowanych nabożeństw Dróg Krzyżowych, bajek dla dzieci czy też przedstawień słowno-muzycznych z okazji świąt narodowych i kościelnych. Drugą grupę stanowi scholka parafialna założona jesienią ubiegłego roku przez ks. Wojciecha Koryto. Scholkę można usłyszeć na niedzielnych Mszach św. oraz w czasie comiesięcznych Floriańskich Wieczorów Uwielbienia.

2014-08-28 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacje katolickich ruchów, wspólnot i stowarzyszeń

[ TEMATY ]

rekolekcje

wakacje

Archiwum KSM

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, odbędzie się dużo mniej wakacyjnych inicjatyw, organizowanych tradycyjnie przez ruchy i stowarzyszenia katolickie.

Jednak, mimo wielu ograniczeń sanitarnych, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Ruch Focolari, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch Wiara i Światło czy „Światło-Życie” - nie zrezygnowały jednak z wakacyjnej formacji wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej – 4 marca

2023-02-03 15:27

[ TEMATY ]

Bp Zbigniew Zieliński

Adam Szewczyk

Bp Zbigniew Zieliński

Bp Zbigniew Zieliński

Ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej odbędzie się we wspomnienie św. Kazimierza królewicza, 4 marca, o godz. 11:00. Bp Zieliński został ogłoszony biskupem koszalińsko-kołobrzeskim 2 lutego. Od 10 marca 2022 roku był koadiutorem.

Nuncjatura Apostolska w Polsce 2 lutego br. ogłosiła decyzję papieża Franciszka o przyjęciu rezygnacji bp. Edwarda Dajczaka. Tym samym następcą na urzędzie biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego został dotychczasowy koadiutor diecezji, bp Zbigniew Zieliński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję