Reklama

Spotkania z Mary Wagner w Polsce

Warszawa

3 października godz. 19, kino „Luna” – emisja filmu Grzegorza Brauna „Nie o Mary Wagner”. Po filmie spotkanie z bohaterką filmu, z reżyserem oraz z organizatorami jej przyjazdu do Polski

4 października godz. 19, sala kurialna obok katedry praskiej – spotkanie z młodzieżą

Sokółka

5 października godz. 10 – Msza św. w kościele św. Antoniego, a po niej świadectwo Mary Wagner

Reklama

Białystok

5 października godz. 15, kino „Ton”, emisja filmu Grzegorza Brauna „Nie o Mary Wagner”. Po filmie spotkanie z reżyserem i bohaterką filmu

Gdańsk

6 października godz. 18, kościół św. Katarzyny – Msza św., a po niej spotkanie z Mary Wagner

Toruń

7 października godz. 15, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, ul. Droga Starotoruńska 3 – spotkanie otwarte; godz. 18.15 – „Rozmowy niedokończone” w Radiu Maryja i Telewizji Trwam

Reklama

Szczecin

8 października godz. 18 – Msza św. w katedrze, a po niej spotkanie z Mary Wagner

Wrocław

9 października godz. 14, Liceum Salezjańskie, ul. Młodych Techników 17; godz. 19, parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1

Częstochowa

10 października godz. 15.30 – konferencja prasowa w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela”; godz. 17 – spotkanie otwarte w Auli Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, ul. św. Barbary 41; Msza św. w Sanktuarium Jasnogórskim, udział Mary Wagner w Apelu Jasnogórskim

Kraków

11 października godz. 19 – Msza św. w bazylice Ojców Franciszkanów i spotkanie z mieszkańcami Krakowa

Rzeszów

12 października godz. 9, kościół Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie-Budziwoju

Dębica

12 października godz. 11 – Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie VI Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny

Gorlice

12 października godz. 13 – Msza św. w bazylice na rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny

Krosno

12 października godz. 18 – Msza św. w kościele św. Piotra i św. Jana z Dukli, a po niej spotkanie

Stalowa Wola

13 października godz. 12 – spotkanie na KUL-u

Nowa Dęba

13 października godz. 16.15 – spotkanie w Domu Kultury

Kolbuszowa

13 października godz. 17.30 – Msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych, a po niej spotkanie

Rzeszów

14 października godz. 19, Dom Diecezjalny „Tabor”, ul. Połonińska 25 – spotkanie z Mary Wagner

Przeworsk

15 października godz. 16.30 – spotkanie w bazylice

Jarosław

15 października godz. 18 – Msza św., a po niej spotkanie w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej

Łańcut

16 października godz. 18, kościół farny, spotkanie z Mary Wagner i nabożeństwo

Bliższe informacje o wizycie Mary Wagner w Polsce na: www.facebook.com/marywagnerpolsce

2014-09-30 15:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: zadowolenie z uniewinnienia kard. Pella

2020-04-07 12:41

[ TEMATY ]

Watykan

kard. Pell

Grzegorz Gałązka

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowano następujące oświadczenie odnośnie wyroku Sądu Najwyższego Australii w sprawie kard. Georga Pella:

Stolica Apostolska, która zawsze obdarzała zaufaniem australijskie władze sądownicze, z zadowoleniem przyjmuje jednogłośne orzeczenie Wysokiego Trybunału wobec kardynała George'a Pella, które uwalnia go od zarzutów o wykorzystywanie małoletnich i odwołuje wyrok skazujący.

Kardynał Pell – poddając się osądowi wymiaru sprawiedliwości zawsze podkreślał swoją niewinność, czekając na stwierdzenie prawdy.

Przy tej okazji Stolica Apostolska potwierdza swoje zaangażowanie w zapobieganie i ściganie wszelkich nadużyć wobec małoletnich.

CZYTAJ DALEJ

Japonia: Polonia przygotowuje się do Wielkanocy

2020-04-08 11:25

źródło: pixabay.com

Japońska Polonia intensywnie przygotowuje się do Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. "Zgłosiło się już wielu chętnych do czytań i śpiewów a nawet do gry na organach. Musimy dostosować się do wskazówek miejscowych władz i dlatego zrezygnowaliśmy z mszy św. w Niedzielę Wielkanocną nawet przy ograniczonej liczbie, do 20 osób, co do niedawna jeszcze było możliwe i planowane. Wszystkie liturgie będą transmitowane on line w internecie" - poinformował o. Paweł Janociński, dominikanin, duszpasterz japońskiej Polonii. Od pewnego czasu są transmitowane codziennie msze św. po polsku.

"Bardzo pomaga nam ambasada RP w Tokio, która rozesłała do rodaków komunikat o liturgii w języku polskim i mszy św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, która zostanie odprawiona w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki oraz ofiar tragedii smoleńskiej" - poinformował o. Janociński.

Oprócz mszy św. w Niedzielę Wielkanocną odprawione zostaną nabożeństwa o godz. 19 w każdy dzień Triduum Paschalnego. Można w nich uczestniczyć na Skype pod hasłem: „Duszpasterstwo polskie w Japonii”. Oprócz mszy św. po polsku odbyły się już, transmitowane on line, zajęcia kursu biblijnego "100 tygodni z Pismem św.”.

Tokio, Osaka i kilka innych większych miast przygotowuje się do nadejścia kulminacyjnej fali zarażeń koronawirusem. Premier japońskiego rządu Shinzo Abe wygłosił 7 kwietnia orędzie, w którym wprowadził w sześciu największych prefekturach stan wyjątkowy. Zwrócił się z prośbą, aby ludzie nie wychodzili bez wyraźnej potrzeby z domów. Nadal wstrzymana jest działalność szkół i uniwersytetów. Orędziu premiera nie towarzyszyły jednak, tak jak to ma miejsce we wielu innych krajach, restrykcje administracyjne.

"Przyzwyczajeni do karności Japończycy w dużej mierze słuchają wskazówek. W pociągach zmierzających z pobliskich prefektur do Tokio nie ma prawie pasażerów. Przedtem były one zawsze zatłoczone. Największe domy towarowe w Tokio funkcjonują w ograniczonych godzinach i są zamykane w weekendy. W stołecznych parkach widnieje ogłoszenie, aby ludzie zrezygnowali z tzw. hanami - uświęconego w japońskiej kulturze zwyczaju oglądania kwitnącej teraz sekury - kwiatów wiśni. Cytowany w niedzielnym wydaniu dziennika `The Japan Times` pewien robotnik protestował przeciw tym ograniczeniom mówiac, że ciężko pracuje przez sześć dni w tygodniu i raz w tygodniu nie może przejść się po parku, zwłaszcza w czasie kwitnących wiśni” - relacjonuje dla KAI o. Janociński obecną sytuację w Japonii.

Ostatnio na prośbę Instytutu Polskiego oraz księdza proboszcza parafii pw. św. Tomasza Biskupa z Villanowy w Jabłoniu o. Janociński przetłumaczył na japoński Litanię do Matki Bożej Królowej Pokoju, która ma przybliżyć Japończykom zupełnie nie znany temat prześladowań unitów podlaskich w XIX w. oraz objawień maryjnych w latach 1875-1876.

CZYTAJ DALEJ
E-wydanie
Czytaj Niedzielę z domu

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję