Reklama

Książki

W ojczyźnie Jezusa

Nowy album fotograficzny Wydawnictwa „Michalineum” i Grzegorza Gałązki z podróży apostolskiej papieża Franciszka do Ziemi Świętej

Album „W ojczyźnie Jezusa” jest pamiątką pobytu papieża Franciszka w Ziemi Świętej w maju 2014 r. Grzegorz Gałązka, który towarzyszył Ojcu Świętemu w tej pielgrzymce wiary, na swoich fotografiach pokazuje miejsca święte, które Papież nawiedził w Jordanii, w Palestynie i w Izraelu. Jak do tej pory nie ukazała się żadna publikacja, która dokumentowałaby to wydarzenie, które – w obliczu narastającego dramatu wojny na Bliskim Wschodzie i cierpienia chrześcijan i muzułmanów – nie może być przemilczane i zapomniane.

Była to druga podróż zagraniczna papieża Franciszka. Celem tej pielgrzymki było uczczenie 50. rocznicy spotkania się Pawła VI z patriarchą ekumenicznym Konstantynopola Atenagorasem I, które odbyło się w 1964 r. w Jerozolimie.

Reklama

Oprócz ciekawych zdjęć, ukazujących miejsca związane z historią zbawienia, album obfituje w bogatą treść: przytoczone są w nim obszerne fragmenty przemówień papieża Franciszka w Ammanie, Betanii, Betlejem i w Jerozolimie.

W publikacji zapoznamy się w skrócie z dziejami Ziemi Obiecanej – poczynając od patriarchów i proroków, przez czasy Jezusa, okres apostolski, początki Kościoła, aż po współczesność: niezwykle burzliwą i trudną. Fotografie przeniosą nas nad Jordan, gdzie Jezus przyjął chrzest od św. Jana Chrzciciela. W Betlejem z Papieżem pomodlimy się w Grocie Bożego Narodzenia. W Jerozolimie z Ojcem Świętym znajdziemy się w Bazylice Agonii Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym, w Wieczerniku oraz w Bazylice Grobu Pańskiego.

Niniejszy album dokumentuje także wysiłki papieża Franciszka na rzecz jedności chrześcijan, dialogu międzyreligijnego oraz pokoju w Ziemi Świętej i w świecie. – „Pokoju nie można kupić – mówił Franciszek w Ammanie – jest on darem, który trzeba cierpliwie poszukiwać i budować «własnoręcznie», za pomocą małych i dużych gestów angażujących nasze codzienne życie. Droga pokoju umacnia się, jeśli uznajemy, że wszyscy mamy taką samą krew i stanowimy część rodzaju ludzkiego; jeśli nie zapominamy, że mamy jednego Ojca Niebieskiego i wszyscy jesteśmy Jego dziećmi, uczynionymi na Jego obraz i podobieństwo...”.

Reklama

Zwieńczeniem albumu jest bezprecedensowe wydarzenie w Ogrodach Watykańskich pod przewodnictwem Ojca Świętego – modlitwa o pokój na Bliskim Wschodzie z udziałem prezydentów Izraela i Autonomii Palestyńskiej oraz przedstawicieli judaizmu, chrześcijan i muzułmanów.

Paweł VI i św. Jan Paweł II nazywali Ziemię Świętą Piątą Ewangelią. Oglądanie i czytanie tego albumu pomoże lepiej poznać Jezusa i Jego ziemską ojczyznę, a także zaprowadzi nas do źródeł naszej wiary. Sięgnijmy do tego źródła, aby z Piotrem naszych czasów odnowić i oczyścić tę drogocenną perłę wiary i w jej blasku tworzyć codzienność pełną miłości i pokoju.

Album „W ojczyźnie Jezusa” (format 31,5 cm x 24,5 cm; oprawa twarda, szyta i klejona; stron 120) można zamówić pod adresem: Wydawnictwo „Michalineum”, Al. J. Piłsudskiego 248/252; 05-261 Marki, tel.: +48 (22) 781-14-20; fax: +48 (22) 771-36-15, e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl, www.michalineum.pl.

2014-10-14 15:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież zapalił świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek pozdrowił Polaków zgromadzonych na dzisiejszej modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra w Watykanie. Zapalił też świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Był to "znak jedności z najsłabszymi, pomijanymi, najbardziej potrzebującymi pomocy oraz symboliczne rozpoczęcie roku Caritas obchodzonego w Polsce w 2015 roku" - poinformowała Caritas Polska.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

2021-07-28 16:13

plakat organizatorów

    Zbliża się Wielki Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Inauguracja uroczystości odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia. Przez cały tydzień wierni gromadzić się będą na modlitwie w bazylice i na dróżkach. Uroczystości centralne zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia.

    Tydzień uroczystości w sanktuarium rozpocznie Msza św. o godz. 15.00, której będzie przewodniczył o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny OO. Bernardynów. Po Eucharystii wyruszy Procesja Boleści Maryi do Domku Matki Bożej, gdzie modlitwę zakończą uroczyste nieszpory.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję