Reklama

Zaproszenia

Patronat medialny „Niedzieli”

Wystawa o Janie Pawle II

W Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej 25 października o godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy „Nasze spotkania z Janem Pawłem II”. Podczas tego wydarzenia świadectwem ze swoich spotkań z Ojcem Świętym podzielą się: Dorota Abdelmoula – koordynator ds. kontaktów międzynarodowych Sekretariatu Generalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016, Zdzisław Sowiński – reżyser, operator filmowy, fotograf oraz Czesław Dźwigaj – artysta rzeźbiarz, profesor ASP w Krakowie.

W kolejnych tygodniach planowane są wydarzenia towarzyszące:

Reklama

30 października godz. 17 – koncert „Totus Tuus” w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Mikołowianki”;

6 listopada godz. 17 – spotkanie z prof. Czesławem Dźwigajem, autorem ponad 70 pomników Papieża Polaka;

8 listopada godz. 12 – prezentacja multimedialna Jakuba Szczęsnego „Górskie szlaki Jana Pawła II” z muzyką Wojciecha Kilara oraz fragmentami nagrań „Tryptyku rzymskiego” Jana Pawła II w interpretacji Krzysztofa Globisza;

Reklama

13 listopada godz. 17 – wykład dr. Artura Dąbrowskiego, prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Częstochowskiej, nt. ikony św. Jana Pawła II Pielgrzyma Świata, napisanej w latach 2010-14 przez mniszkę karmelitankę bosą s. Miriam z Islandii;

20 listopada godz. 11 – spotkanie z Dorotą Abdelmoulą.

Muzeum znajduje się przy ul. Legionów Polskich 69. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 23 grudnia 2014 r. Więcej informacji na stronie: www.muzeum-dabrowa.pl.

2014-10-14 15:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Na całym świecie wzrasta liczba migrantów i uchodźców

2021-09-26 11:32

pixabay.com

Na całym świecie wzrasta liczba migrantów i uchodźców. Coraz częściej dochodzi do zatonięć prowizorycznych łodzi z uciekinierami ze swoich ojczyzn. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) szacuje, że tylko w tym roku ponad 1140 osób utonęło próbując przedostać się do Europy z krajów takich jak Libia i Tunezja.

Kościół stara się wychodzić naprzeciw potrzebom migrantów i uchodźców. Niedawno minęło 70 lat od utworzenia, z inicjatywy papieża Piusa XII, Międzynarodowej Katolickiej Komisji Migracyjnej (ICMC) z siedzibą w Genewie. Instytucja powstała w odpowiedzi na kryzys wywołany II wojną światową. Koordynuje działania episkopatów w zakresie pomocy ludziom wykorzenionym, niezależnie od ich religii, pochodzenia czy narodowości. Jest także centrum informacji, które pomaga diecezjom i parafiom skutecznie wychodzić naprzeciw potrzebom migrantów i uchodźców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję